Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Traxx

    őstag

    Sziasztok!

    Egy elég idióta kérdésem lenne...tud olyat az excel, hogy a sort és az oszlopot felcserélje? Magyarán lenne egy táblázat, és ami most sorként szerepel, az oszlop legyen, és fordítva...ilyet sajnos sehol nem találtam... :(

    Előre is köszönöm :R

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz Delila_1 #2950 üzenetére

    Ez bejött...danke :R

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    Hali!

    Mint a legtöbb embernek, nekem is volna gondom az Excellel. Adott volna egy sok sorból és oszlopból álló táblázat. Namármost, ez a kolléga gépéről elszállt, és csak egy régebbit tudtam újragépelni. Ezt viszont sehogyan sem tudom normális kinézettel kinyomtatni :O Arról volna szó, hogy 3 oldalban kéne...odáig tiszta a kép, hogy kijelölöm a nyomtatási területet, húzom az oldaltöréses nézetben a margót, ahová kell. Csak mivel maga a táblázat hosszú, ezért úgy hozná a program, hogy a lap szélességének kb 60 %-át tölti ki a táblázat (hosszra kitölti az egész oldalt), és a régiben meg nyilván keresztbe-hosszába tele volt. Ha az oldalbeállításnál módosítok a Legyen az eredeti méret x %-a, vagy a Legyen x oldal széles és y oldal magas opción, akkor 2 eset van...vagy 2 oldalra nyomtatja (és így teljesen olvashatatlanul aprók lesznek a betűk), vagy 4, esetleg 6 oldalban nyomtatja úgy, hogy függőlegesen nincs minden 1 oldalon (és anélkül meg értelmezhetetlen a dolog).

    Tehát a kérdésem az volna, hogy hogyan tudnám megoldani azt, hogy az oldal hosszának megtartása mellett növelni tudjam a nyomtatandó lap szélességét? Mert ugye ha növelem az eredeti méret %-a értéket, akkor a magasságot is növeli...és így már nem jó a téma :O

    Előre is köszönöm. :R

    Tehát így néz ki rosszul, és csak szélességében kéne, hogy több legyen...hátha szemléltetve jobban érthető, mert szerintem elég zavarosan sikerült leírnom :B

    [ Szerkesztve ]

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    Hali!

    Volna egy elég szép gondom...Nos, adott egy táblázat, és ebben mérési paraméterek volnának, tehát megadva, hogy X paraméter értéke ennyi meg ennyi, plusz a tűrése. És ehhez kéne nekem valami függvényféle, amivel generálni tudnék lehetségesen előforduló értékeket. Nos, a gondom az volna, hogy véletlenszám függvénnyel ugye elő tudok 0 és 1 közöttit állítani, plusz hivatkozok a kívánt érték cellájára (tehát teszem azt 10 a megadott paraméter, és ehhez adódik még a VÉL() függvény által létrehozott szám). Namármost, hogyan tudnám ezt "tűrésezni", tehát pl. 10 plusz-mínusz 0,5-ös sávban generálni?Mert ugye +1-es tűréssel (vagyis a példa szerint 10 és 11 közötti sávban) tiszta a dolog, de 9 és 10 között nem.

    Megoldható szerintetek valahogy a dolog? És bocsi, ha zűrösen fogalmaztam, remélem azért érthető valamennyire :R

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz Delila_1 #3920 üzenetére

    Ez jó, de ahogy látom, csak egész számokkal tud dolgozni a függvény...valahogy megoldható, hogy 2 tizedesjegyig generáljon? :R (tehát a példához ragaszkodva 9,5 és 10,5 között)

    Most látom az előzőt, köszi :R

    [ Szerkesztve ]

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz Delila_1 #3923 üzenetére

    Végül =RANDBETWEEN(-50;50)/100 lett, és így tökéletes is, alul-felül tűr :K Köszönöm még egyszer a segítséget :R

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    Sziasztok!

    Egy elég összetett kérdésben szeretnék segítséget kérni. Van egy "ütemterves" táblázat, mely több fülből áll, és a lényeg, hogy az első egy amolyan összefoglaló oldal. Ezen egy beosztás szerepel, hogy mit, és mikor kellene végrehajtani tevékenységeket. Pl. a sorokban városok, és az oszlopokban pedig hetek, és a cellákba pedig betűkódokkal szerepelne az, hogy mi is lenne ott a cél. A különböző füleken pedig a városok szerepelnének.

    Nos, azt szeretném csinálni, hogy ha az egyes füleken beírok egy betűkódot, akkor az összesítő fül megfelelő sorában-oszlopában is megjelenjen. Ez eddig pipa, mert meg tudtam csinálni. Viszont abban nem jutok dűlőre, hogy hogyan kellene azt összehoznom, hogy ha a tevékenység elvégzésre kerül, akkor ez az összefoglaló fülön is megjelenjen? Mondjuk úgy, hogy elszíneződik vagy sraffozódik az adott cella.

    Ami a történetben a csavart jelenti, az az, hogy mindez, amit szeretnék, 2010-es Office esetében működik, nem is túl komplikáltan. Viszont 2003-ban már nem...és nekem meg olyan Office van :( 2010-esben pedig 2003 kompatibilis módon elmentve nem megy a téma, és nem színez a szoftver...és érthető módon nem szívesen adnék ki több tízezret az új verzióra.

    Van valami függvénye a 2003-nak, amivel ez a történet megszerkeszthető lenne? Elnézést kérek, hogy kissé bonyolultan írtam le, de remélem valamennyire azért átlátható :)

    Köszönöm a segítséget előre is :R

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz lappy #14155 üzenetére

    Szia!

    Először is köszönöm a tippet :R Megeshet, hogy jót írsz, csak én nem értem, vagy nem írtam le pontosan, hogy mi a harci helyzet :D Tehát az összesítő lapon eleve ki volna töltve az időbeosztás, szóval ott mindenképpen lenne adat, még ha nyilván nem is minden cellában. És ez jelenik meg az egyes füleknél (pl. Nyíregyháza fülön a 2. hónapban egy Ü jelzéssel üzemlátogatás). És ha ez megvalósul, akkor beírnám a dátumot egy másik cellába, teszem azt 2012.02.14. És ha ide, a dátumos cellába beíródik az adat, akkor színezzen, de ne a Nyíregy fülön, hanem az összesítő lapon.

    Ezek alapján azt le tudod írni, hogy abba a rejtett sorban hogyan is kéne kinéznie a dolgoknak? :B :R Vagy ezzel kibővítve 2003 alatt nehézkes lesz a dolog?

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz lappy #14155 üzenetére

    Kiegészítem magam: a rejtett soros gondolatmeneted alapján eljutottam az általad javasolt rejtett sorban a CELLA függvénnyel addig, hogy ha üres a cella, akkor a "dátumos" cellára hivatkozva beír a cellába egy b betűt, ha meg van benne adat, akkor v-t. És ezt az adatot már tudnám feltételesben srafozni. Tehát eddig a dolog jó.

    Viszont odáig nem jutottam, hogy ezt az adatot (tehát a b és v betűt mint eredményt) hogyan tudnám az "eredeti" sorra érvényesíteni? Tehát valami olyan függvény kellene nekem, hogy ha létezik, ami olyasmit csinál, hogy ha pl. C3 cellának az értéke v, akkor a C2-t színezze... :U

    Megvalósítható ez valahogyan?

    [ Szerkesztve ]

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz lappy #14159 üzenetére

    Lehet, hogy én nem értelmezem jól, amit mondasz, de talán elbeszélünk egymás mellett :B A C2 cellában már eleve van adat...ide kerülnek be a végrehajtandó események kódjai. Szóval az előző példámat folytatva, a C2 már egy Ü betű személyében foglalt volna. És a tervezet összes többi cellájában, leszámítva az általad javasolt rejtett sorokat persze, vagy lenne ehhez hasonló szöveges érték (vagy nem, ez ugye függ attól, hogy az adott héten és városban van-e esemény, de ha lenne, akkor ugye oda nehezen tudnék képletet beírni...vagy mégis?)

    Szóval első körben arra gondoltam, ha megvalósítható, hogy nyitnék még egy rejtett sort...és ebbe írnék egy olyan képletet, hogy ha a C3-ban b van, akkor színezze a C2-t...ilyet lehet? :B :U

    Elnézést az értetlenkedésemért :R

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz lappy #14163 üzenetére

    Lehet valóban képpel lenne a legegyszerűbb :DD

    És Delila_1 segítségét is köszönöm...tisztább, ha inkább így, képként mutatom meg. Szóval ez volna az összesítő táblázatom. A "sorbeszúrós" módszeredet alkalmazva sikerült a satírozás, és olyannak kellene lennie, mint amilyen ott a C3-ban van...a feladat meg ugyebár az lenne, hogy a C2-ben lévő Ü legyen satírozott... És ez a 3. sor pedig akkor a tanácsodnak megfelelően elrejtésre kerülne...

    És ez volna az egyes városok lapja, pontosabban ilyesmi:

    A Jellegnél lévő Ü az az összesítő sorból jön, vagyis ha az összesítő lapon beírok az adott hónapokra egy kódot, az a B oszlop megfelelő sorában megjelenik. És ott van a végrehajtási időpont, ami hogy ha kitöltésre kerül, akkor satírozódjon be az első képen látható Ü betű :DD

    Remélem így kicsit tisztább a kép mindkettőtök számára...mert hogy őszinte legyek, vakargatom most a fejem azon, amit írtatok...lehet csak lefáradtam ma, de nem akarja az igazat a progi :( :B

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz lappy #14165 üzenetére

    Ez most egy hiperláma kérdés lesz :B Szóval az "elrejtendő" C3 cellába beírtam a Delila-féle képletet:

    =HA('Nyíregy'!L57<>"";1;0)

    Ez ugye ha van érték (a la dátum) a Város munkalap cellában, akkor betol egy egyest, ha nincs, akkor nulla...eddig tiszta, ezt feltételesen meg is tudnám formázni, ha egyes, akkor srafozás, ha nulla, akkor semmi. Nade, a problémám: hogy ez a C3, és nekem a C2-t kéne feltételesen formáznom...oda pedig írok be kézileg adatokat :( Vagy így, hogy van benne önállóan 1-1 betű, hogy tudok mellé képletet is beírni? :F Lehet tényleg elbeszélünk egymás mellett, de nekem nem tiszta valami... :B

    Elnézést a lámaságért :R

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz Delila_1 #14167 üzenetére

    Huhh, nagyon köszönöm :D :C Így már tökéletes, tudja, amit tudnia kell :R

    Most, hogy már egy cella sikerült, a többi is pikkpakk meglesz :R

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz oliver7777 #14160 üzenetére

    Én ezt feltételes formázással csinálnám...tehát nálam (2003-asban) Formátum menü - Feltételes formázás. És ott be tudod azt állítani, hogy ga egy cella értéke x-nél kisebb, akkor mi történjen - ezzel pedig megoldható lenne a dolog.

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    Nekem lenne még egy kérdésem az előző Excel táblázatomhoz kapcsolódóan. Az itt látható második képről lenne szó. Az egyik oszlopban Jelleg van, ami ugye egy összesítőről kerül át. Viszont az egyes Jelleg betűkódok többféle feladatot is takarnak (teszem azt, az Ü 4 félét, de egyszerre csak egy kerülne megvalósításra). Maguk a kódok egy külön fülön össze vannak gyűjtve, méghozzá így, csoportosítva (tehát az üzemlátogatások feladatai egyben, és a többi tevékenységé is elkülönítve egymástól).

    Lehet-e az Excelben olyat csinálni, hogy ha a Jelleg oszlopban megjelenik az adott feladat kódja, akkor az Elvégzendő feladatnál legördülő menü féleségben ki lehessen választani, mire is van szükség? Tehát kettős célom is lenne, egyrészt hogy legördülőben lehessen válogatni a feladatok között, és ne kelljen azokat Ctrl+C Ctrl+V módszerrel átpakolgatni minden egyes alkalommal, másrészt hogy szűrve legyenek, és csak a jellegnek megfelelőek jelenjenek meg a legördülő menüben.

    Megvalósítható ez valahogyan? :R

    oliver7777: nincs mit :)

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz lappy #14172 üzenetére

    Jövök ismét sírni :O :B

    Az első gondom a legördülő listával van...mivel az adatok más fülön vannak, ezért azt nem nagyon tudom létrehozni...legalábbis itt, 2003 alatt nem akarja engedni az Adatok menü - Érvényesítés fül alatt...És ha jól olvasgattam, ez volna az első lépés, tehát itt mindjárt elvéreztem.

    Az a gond, hogy ilyen legördülő cuccot még nem csináltam...és így kicsit nehezen boldogulok :O

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz lappy #14175 üzenetére

    No...a tanácsod alapján a kódos listát átmásoltam a város munkalapjára. Ez alapján már meg tudtam csinálni az adott cellában a legördülőt. Úgy csináltam, hogy az AA oszlopba raktam magukat a betűkódokat, az AB-be pedig az elvégzendő feladatot.

    A legördülő listát tartalmazó cellába pedig tettem egy függvényt:

    =HA(B57="E";AB56:AB64)

    Ahol a B57-es cellában jelenik meg a javítás jellege, és az AB56-64 pedig az ennek megfelelő feladatokat tartalmazza. Azt vártam volna, hogy akkor a legördülőben csak ezek lesznek kiválaszthatóak, de nem ez történt :( Mit csináltam rosszul szerinted?

    Mod: amit az előző hozzászólásban írtál, azt kipróbálom :) De nem szeret valamit...

    [ Szerkesztve ]

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz lappy #14179 üzenetére

    Melegedik a helyzet :D Viszont egy valami még nem stimm nálam...Beírtam Adatok - Érvényesítés pontba a képletemet:

    =HA(B57="E";AB56:AB64)

    És ez így pöpec is, a B57-ben megjelenik az E, és a legördülőben pedig a kódos listából csak az "E" kódosakat listázza ki. Viszont. Lenne még egy pár kód az E-n kívül...azokat próbáltam a függvény után fűzni, így:

    =HA(B57="E";AB56:AB64);HA(B57="O";AB65:AB68)

    Ami a logikám szerint azt csinálná, hogy ha E van a B57-ben, akkor a legördülő menüben csak az E kódosak nyílnak meg, ha O, akkor csak azok...viszont itt hibaüzenetet kapok ('Nem használhat uniót, metszetet vagy tömbkonstanst Adatok érvényesítése feltételek megadásánál''). Pedig érzem, hogy már csak egy nagyon kevés hiányzik a teljes boldogsághoz...

    Kicsit már szégyellem, hogy ennyit szerencsétlenkedek ezzel, de nem akarja az igazat :( :O

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz lappy #14181 üzenetére

    Köszönöm, az, amit írtál, tökéletes, szűrődik az E és az O is megfelelően :C Annyit finomítok még rajta, hogy van 1-2 pont, ahol nincs ennyi végrehajtandó művelet, hanem csak 1 (máshol meg 10 is), tehát ami ilyen ritkásan szerepel, azt úgy próbálom majd megoldani, hogy nem szűröm, hanem az egész listát betolom, és jónapot...és azért így, mert egyébként túl hosszú lenne a képlet, és nem férne ki :( Ha nem lenne ilyen korlát, akkor nyilván mindegyik jellegpont kapna saját szűrést, de ha nem, hát nem...

    De ez nagyon nagy segítség volt, amit adtál...nagyon köszönöm :R

    [ Szerkesztve ]

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz lappy #14185 üzenetére

    Még egy dologban kérném a segítségedet. Az excelnek megvan az a nyűgje, hogy csak 7 függvényszintet tudok egymásba ágyazni. Amit írtál az előbb, az nagyon jó lett, és jelenleg így néz ki a képletem:

    =HA(B57="E";AB56:AB64;HA(B57="O";AB74:AB81;HA(B57="O/Sz";AB82:AB87;HA(B57="Sz";AB89:AB100;HA(B57="H";AB68:AB69;HA(B57="V";AB101:AB102;HA(B57="M";AB71;HA(B57="E/H";AB65;0))))))))

    Frankón működik is, viszont van pár kód, aminek így már nem maradt szintje. Tehát nem tudok helyet találni az F, S, L kódnak, és ahogy a legutóbbi hozzászólásomban írtam, arra gondoltam, hogy ezek előfordulása esetén ne szűrjön (mert relatíve úgyis ritkán fognak előfordulni az ezekhez kapcsolódó feladatok), hanem az egész listában keressen. Mit kellene módosítanom ehhez a képleten?

    Köszönöm ismét a segítséged :R

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz lappy #14198 üzenetére

    Ezt megint emésztenem kell :D :B No, akkor a te képeden keresztül leírom, mit csináltam, és mi az, ami (ismét :B ) nem teljesen tiszta...

    A jellegek szerint megcsináltam a táblázatot, és az egyes jellegek listáit az Adatok - Listák - Lista létrehozása ponttal. A Jelleg listát is megcsináltam, vagyis a te ábrád alapján kijelöltem a 11-es sor elemeit, és a Név mezőben elneveztem Jellegnek.

    Leginkább az utolsó bekezdéseddel van problémám. Ugyanis azt írtad, hogy "Ezután a B57 hez teszel egy érvényesítési listát! a lista a jelleg nevű lesz!" Nos, ezt azért nem tudom, mert a kérdéses cellában maga a Jelleg van megjelenítve, ami az összesítő lap celláira hivatkozik...

    És a következő mondatodat sem értem: "és az érvényesítés cellához pedig a következő listát kell tenni aminek a forrásához az indirekt fgv. használod (segítség a képen van) =INDIREKT(B57) nálad". hogy ha jól értem, ez az indirekt függvény hozná az adott jelleg elemeit? Vagy hogy van?

    Megkavarodtam...nem egyszerű kenyér ez az excel :O

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz Traxx #14199 üzenetére

    Megoldottam! :C

    Végül csak sikerült kibogarásznom, hogy is értetted...elsőre nem ment :B Köszönöm ismét, ez így tényleg jónak tűnik :R

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    Sziasztok!

    Korábban már zaklattalak sajnos titeket egy-két kérdéssel egy elég nagy táblázat kapcsán, és most lenne egy újabb...A táblázat lényegében egy ütemterv, az első oldala egy átfogó "kódos" rész, míg a további fülek az egyes helyeken végrehajtandó eseményeket részletezik. ezen események részletezésével volna gondom, pontosabban azt, ami van, szeretném kézenfekvőbbre, "elegánsabbra" elkészíteni.

    Lappy kolléga korábban segített nekem, hogyan tudom, az egyes eseményeket kategóriánként legördülő listából kiválasztani, konkrétan itt. Ez gyönyörűen működik is :R (nálam ez úgy néz ki, hogy a Jelleg cella alatti M betű egy másik fülről jelenik meg, és a listában csak az M-nek megfelelőek jelennek meg). Szóval megcsináltam egy darab fülön ezt a tartomány elnevezést, és ezt a fület másolgatva elkészítettem még pár szükséges fület, amelyek felépítésükben ugyanolyanok.

    Viszont itt jön a gondom, hogy mi van akkor, ha jön egy új esemény, és a tartomány elnevezésnek (és ezzel együtt a legördülő listának) bővülnie kell? Nyilván beszúrom, de minden fülre beszúrni egy kicsit sok lenne. Ezért csináltam egy olyat, hogy a legördülő lista elemeit átmásoltam egy új, "kódos" fülre, és megpróbáltam ott elvégezni a tartomány elnevezéseket, ezzel párhuzamosan a többi fülről kitöröltem ugyanezen elnevezést. Úgy gondoltam, hogy ezzel a módszerrel ha bővíteni szeretném az egyes tevékenységek legördülőit, csak be kell szúrnom ebbe a fülbe egy új sort, beírom az adott tevékenységet, és kész, a kérdéses füleken legördülő listában megjelenik, és nem kell minden egyes fülbe külön-külön beszúrogatni.

    Nos ez igaz is volt, az első fülön...ott pontosan ez történt, jött a legördülő, és jött vele együtt az újonnan beszúrt tevékenység is :K Viszont a többi fülön nem...legalábbis úgy nem, hogy még menüt sem engedett legördíteni, olyan volt, mintha (lappy előzőleg linkelt példájára hivatkozva) a Jelleg cella alatt semmi nem lett volna :( Magyarán egy fülnél hoz mindent, és a többinél (annak ellenére, hogy "tesófülek", tehát az alkalmazott képleteket tekintve ugyanazok), zsákutcába futok...

    Mit csinálok szerintetek rosszul?

    Elnézést kérek a hosszú irományért, és köszönöm ismét a segítséget :R

    És még valami: 2003-as excel alatt igyekszem bűvészkedni :)

    [ Szerkesztve ]

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz Fire/SOUL/CD #14381 üzenetére

    Nagyjából értem, amit írsz, de lehet, kicsit elbeszélünk egymás mellett :B Nálam úgy néz ki, hogy az egyes listázandó jellegek mondjuk B3:B10, B11:B15, B16:B23 stb. módon néznek ki (a lista nyomtathatósága miatt, bár nyilván, amit te írsz, hogy 1 jelleg - 1 oszlop, kevésbé lenne macerás :) )

    Viszont a gondom azzal van, hogy adott az a munkalap, ami ezeket a jellegeket tartalmazza így felsorolva, és "tartományosítva", és az excel ebből készíti az egyes munkalapokon a legördülő listát. Ez pedig, számomra rejtélyes okból, CSAK az első munkalapon működik - és nem csupán az, hogy új elemet szúrhassak be a listába, hanem maga a legördülés is. Magyarán a 2., 3.,... munkalapomon egyáltalán nincs lista (illetve van, mert a legördülő menü gombja ott van, csak teljesen inaktív...holott képletileg, stb. 100%-ban megegyezik az első, mindenben tökéletesen funkcionáló munkalappal). :O

    Ezt a dinamikus tartományt egyébként a 2003-as excel is tudja? Vagy (és itt jön a kulcskérdés) éppen ezzel tudnám kiküszöbölni a többi munkalapot érintő problémát, hogy nincs legördülőm, magyarán azt mondod, hogy azért van az egyiken, és nincs a többin, mert statikus a tartomány dinamikus helyett?

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz Fire/SOUL/CD #14383 üzenetére

    Köszönöm azért, hogy próbáltál segíteni :R Hátha más rájön, mi lehet a gond...egészen biztos vagyok benne, hogy valami apróságon csúszik el a dolog. Kipróbáltam az itthoni gépen is, és az első munkalapon hozza rendesen a legördülőt, de a többin nem. Ha pedig megpróbálom ismét érvényesíteni, akkor "A forrás kiértékelése jelenleg hibát eredményez" üzenetet kapom a nem működő lapoknál, holott abban a cellában, amire az INDIREKT() függvénnyel hivatkoznék, ott figyel a lista elkészítéséhez megfelelő adat :(

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz Fire/SOUL/CD #14385 üzenetére

    Rendben, csak ahhoz a nem publikusakat kiszedem, meg a fülek számát megritkítom, mert 40-re nem lesz úgysem szükség, tekintve, hogy elvileg az elsőnek a klónjai :)

    Viszont. Ugyebár nem sikerült csak a "kódos" munkalappal megcsinálnom a listázást.Ezért kipróbáltam egy olyat, hogy azokat az adatokat átmásoltam egy munkalapra (konkrétan a harmadikra), és ott végeztem el ismét a tartománynevek megadását. És amikor megnéztem a Beszúrás - Név - Név megadása pontban, a következőt kaptam:

    Ahogy látható, a hivatkozás a hármas fülre mutat (és ott prímán hozza is a legördülőket), de a többin nem. Lehet ennek vajon jelentősége? :F Arra gondolok, hogy valami beállítás vagy nem tudom mi folytán mégsem terjesztődne ki globálisra a tartomány elnevezés, hanem megragad munkalap szinten?

    Bár ez tényleg csak fejtegetés, sajnos nem vagyok olyan képzett az excelből, hogy meg tudjam ítélni, hogy helyes-e a gondolatmenetem...és ennek ellenére a feltöltést elvégzem majd :K

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz Fire/SOUL/CD #14385 üzenetére

    Feltöltöttem a fájlt ide. amit nem tudok, az az, hogy miért kb. 2 mega, mert ez az eredeti méret kb. ötöde, viszont az eredetiben voltak képek is szép számmal :)

    A táblázatban található képletek az eredetivel teljesen megegyeznek. A kódok fülre csináltam meg a tartomány elnevezéseket, és ezeket az Nyh munkalap kifogástalanul hozza is, a többinél pedig az van, amit már mondtam :( A tervben az egyik cella direkt van srafozva, de az egy másik dolog, és az kifogástalanul működik is mindegyik fülön (lappynak ismét köszönet érte :) :R ...mint ahogy a mostani segítségért is, de kevésbé tudom dekódolni...és így, látva az eredetivel megegyező vázat, hátha könnyebben kibogarászható lesz számotokra, mi a gond.)

    Még annyit, hogy az Nyh. munkalapon nem, de az összes többin ha újra érvényesíteni akarom a Leírás blokkban lévő adatokat, akkor A kijelölés adatérvényesítés nélküli cellákat tartalmaz. Kívánja kiterjeszteni az adatérvényesítést ezekre a cellákra?" üzenetet kapok, az eredeti táblázatban is így van. Ezek után ha az Igenre kattintok, akkor ugyanazt adja be az Excel, mint a kifogástalanul működő Nyh munkalapon :O Magyarul: papíron minden jó, de az igazságot csak nem akarja...

    Remélem valaki ki tudja szúrni, mit is hibáztam :R

    [ Szerkesztve ]

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz lappy #14391 üzenetére

    És Fire/SOUL/CD: köszönöm a segítséget :R A 2003-ban nincs ilyen névkezelő, de a Beszúrás / Név... pont alatt megleltem, ami kellett nekem. És meglepődtem, hogy tényleg mennyi minden volt az elvileg üres munkalapokon :Y Az egyes fülekről kitöröltem a tartományneveket, így már csak a Kódok fül alattiakat kellett ismét megcsinálni - és lőn öröm, boldogság, valóban működött :C Tehát valóban ez volt a kulcs, a szerencsétlen excel kicsit megzakkant a sok hivatkozástól.

    Fire: az a baj az 1-2 betűs elnevezésekkel, hogy azok a Terv munkalap miatt kellenek olyanra, amilyenre. Ugyebár az oda beírt adatok jelennek meg az egyes városok munkalapjain, és ez hozza a listákat is. Írnék én egyértelműbbet, meg kiírnám szívem szerint ha nem is teljesen, de rövidítve, viszont ebben az esetben a kezem kötve van. nem az enyém lesz a táblázat, én csak szívok vele :DDD Vagy erre is van valamilyen "kecske is, káposzta is" csel? Az abszolút hivatkozásokat viszont beletolom.

    A csalamádét meg szeretem, ma készült egy adag itthon :K

    Köszönöm még egyszer mindkettőtöknek :R

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    Még egy kérdésem lenne a táblázatommal kapcsolatban. Feltöltenék róla képet, hogy ne kelljen levadászni ismét a datáról :)

    Látható itt egy Cserélt alkatrészek blokk, ez nem minden esetben kerül kitöltésre, de van, amikor igen. Szeretném úgy megcsinálni, mint a Leírás fül alatt lévőket, azaz legördülő listásra )de ha nem megy, akkor nem :) ). Szóval úgy gondoltam, hogy a Kódok fülre beírnám ezeket, és az Adatok - Érvényesítés alatt majd szépen csinálok neki egy listát. De ezt buktam, mivel hibát kapok, hogy nem használhatok lista kritériumként más munkalapra történő hivatkozást.

    Így szerettem volna megoldani: =HA(B77>"-";'kódok'!B72:B81), és az elgondolásom szerint ha a B77-ben szerepelne valamilyen betűjelzés, és nem kihúzás akkor válogathatnék a listából. Olyat persze lehetne, gondolom én, hogy minden fülre bemásolom ezt az alkatrész jegyzéket, de az jóval több lenne időben :B

    Valami okosságot tudnátok még erre mondani? Köszönöm sokadjára is :R

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz lappy #14407 üzenetére

    Sokadszorra is megmentettél...köszönöm szépen :C :R

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    Sziasztok!

    Újból szeretnék egy kis segítséget kérni. Van 2 táblázatom, az egyiken kb. 70, a másikon kb. 40 munkalappal. A munkalapok azonos felépítésűek, de teljesen más a tartalmuk. Mindegyik munkalap 2 oldal nyomtatva, és itt van a probléma: az egyik oldal álló lenne, a másik fekvő helyzetű, legalábbis a felépítésük miatt így férnének rá a papírra. Hogyan tudnám ezt megoldani, hogy ne kelljen mindig átállítani az oldalbeállítást az első oldal után? Magyarán rámennék egy munkalapra, és kinyomtatná, az elsőt álló helyzetben, a másodikat fektetve...word-nél OK, hogy szakasztöréssel, de itt (2003-as excelem van) nem találtam ilyet.

    Köszönöm a segítséget :R

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz Traxx #14828 üzenetére

    Erre van valakinek ötlete? :R

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz Delila_1 #14855 üzenetére

    Köszönöm, ez tökéletesen működik :R

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    Sziasztok!

    Nem olyan régen segítettetek nekem egy táblázattal kapcsolatban, amely összességében kiváló, kaptam miatta az elismerést, de tiétek az érdem :R Viszont kértek egy kiegészítést, aminek a legegyszerűbb megoldására nem tudok rájönni.

    A könnyebb érthetőség kedvéért feltöltöttem ide a fájlt. A harmadik, Nyh munkalapon lenne a probléma, a Karbantartási lap. Ennek az lenne a lényege, hogy az adott hónapban, amikor van valamilyen esemény, ez töltődjön ki, és ezt a lapot kinyomtatva odaadjuk a feladatot végző kollégának, aki a feladat elvégzését ezzel tudja igazolni. Viszont ezt a lehető legkevesebb melóval szeretném megoldani, tehát lehetőleg úgy, hogy ha kitöltöm pl. a javítás dátumánál szereplő dátumot mondjuk a C37-be, akkor hozza az Elvégzett munka megnevezésénél az Ellenőrzés 2-t, ill. a Cserélt alkatrésznél szereplő bejegyzést. És előre nem igazán jutok :(

    Jó az a megoldás is, hogy egy ilyen javítási lap lenne, és az mindig felülíródna, vagy az a megoldás is tökéletes, hogy ha mindegyik eseményhez van külön lap (ha szükséges persze).

    Előre is köszönöm ismét a segítséget :R

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz Traxx #14990 üzenetére

    Erre lenne valami tippetek? Vagy egyáltalán megvalósítható a dolog? :U

    Köszönöm ismét :R

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    Sziasztok!

    Egy nagy problémában szeretném a segítségeteket kérni. Tavaly kaptam tőletek segítséget egy táblázathoz, és annak ár eleme ebben is visszacseng. Viszont előálltak egy fejlesztési lehetőséggel, és ennek a mikéntjét nem tudom, hogyan lehetne a legegyszerűbben, automatikusan megvalósítani.

    Ez lenne a problémás táblázat:

    Itt a pirossal kiemelt keret lenne a lényeg. Erre szeretnék egy automatikus kitöltési szisztémát kitalálni, és részben meg is van, de néhol elakadtam. Ami a lényeg: csak az E84-ben lévő hónap számát szeretném változtatni, és a cél az, hogy ebből hozza az excel a karbantartási lap fölött lévő, az adott hónaphoz tartozó paramétereket. Ehhez az elvégzett munkánál az =FKERES(E84;B57:H80;3) függvényt használtam. Amint látszik, az első javítást kiválóan hozza is, de a másodikat (a 60. sorban lévőt) valamiért nem, és nem nagyon tudok rájönni ennek az okára :( A cserélt alkatrésznél ugyanez a probléma, ott szintén az FKERES függvényt használtam, =FKERES(E84;B57:K80;8) alakban.

    A másik gondom: a 9. hónap után valamiért az egész nem akar működni :F 0 értéket hoz mind az elvégzett munkánál, mind az alkatrésznél.

    Mit csinálok szerintetek rosszul? Köszönöm szépen a segítséget! :R

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz Fire/SOUL/CD #16786 üzenetére

    Először a második részére reagálnék, mert szerintem én fogalmaztam rosszul: ha a 9. hónapot beírom, akkor is 0-t ad vissza, de ha pl. a 12.-ben vannak adatok, akkor is...hogy mi az oka, és ekkor miért nem működik, nos arról sejtésem sincs.

    Az első problémára létezik valamilyen megoldás szerinted?

    Mod: az első problémára rájöttem :) Módosítottam a függvényt...az 1. elvégzett munkánál meghagytam =FKERES(E84;B57:H80;3) alakban, és a másodiknál =FKERES(E84;A57:H80;4) alakra...így a második sort már kifogástalanul hozza :C

    [ Szerkesztve ]

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz Traxx #16787 üzenetére

    Elnézést a sok posztért, de leltem még egy anomáliát, ami talán valakit közelebb vihet a megoldáshoz...én teljesen sötétben tapogatózok már :(

    Itt már vegyesen hozza az értékeket...de nem fér a fejembe, hogy miért volt tökéletes máskor, pl. itt, a 6. hónapban? Minden képlet teljesen ugyanaz...és valami mégsem perfekt...

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz Fire/SOUL/CD #16791 üzenetére

    Feltöltöttem fáljmegosztóra: [link]

    Az érzékeny adatokat kiszedtem, viszont ami a számoláshoz szükséges, azokat változatlanul hagytam. A lényege az, hogy a terv fülön az egyes karbantartások betűjelei vannak, és ezek részletesen megjelennek az egyes gépek adatlapjain. Amikor elvégzésre kerül a javítás, akkor beírjuk a dátumot, és ilyenkor a terv mező adott hónapja bezöldül. Ez a része pöpec, tavaly már jól vizsgázott :K

    A probléma ezzel a karbantartási lappal lenne, amit még hozzá kellene toldanom, és amit szeretnék úgy megcsinálni, hogy minél kevesebb adatot kelljen manuálisan beírni, vagy akár csak átmásolni, és amit lehet, a fentebb részletezettekből hívjon meg az excel. Az első fülön egy "jó" állapot van, ekkor kiválóan hozza is azokat a paramétereket, amiket kell, míg a másodiknál nem :( És azóta sem sikerült rájönnöm, mi ennek az oka...

    Köszönöm még egyszer :R

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz lappy #16793 üzenetére

    Így működne a dolog, a 12. hónapot is jól hozza. Viszont amelyik hónapban 2 javítás is van, ott nem, mert csak a legelsőt hozza. Tehát a 90-91. sorra nagyon frankó, de a 92-93-ra nem, mert megegyező eredményt ad, mint az első :B :R

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz pigster #16796 üzenetére

    Lehet rosszul csináltam, de ez sajnos nem hozott eredményt :( Kiegészítettem a képletet azzal, amit írtál, és így sem akarta hozni az igazságot. Azt gondolom, hogy egy kis lépésre járok csak a megoldástól, de az itt lévő ellentmondást (azaz egyszer működik, máskor pedig nem) nem tudtam feloldani így sem.Lappy módszere is nagyon jó lenne, csak ott meg a "2 soros" problémát kellene kiküszöbölni...

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz Fire/SOUL/CD #16801 üzenetére

    Ezt úgy érted, hogy kb. bukta a dolog? :( Mert annak nem nagyon örülnék...

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz Mutt #16804 üzenetére

    Nagyon köszönöm, tökéletes! :C :R Most már szerintem némi formázástól eltekintve ez marad a végleges változat :R

    Egyébként a trükközés az egész táblázatra jellemző, mert az elején lévő srafozásos részt 2010-es excel alatt elég hamar összedobta a kolléga - csak éppen ahol használatban lenne ez az egész, ott csak 2003 van. És nem volt túlzottan nagy akarat a verziófrissítésre, és arra, hogy 50K-t rááldozzon a cég 1 táblázat kedvéért. Ami részemről is érthető és jogos :)

    Fire/SOUL/CD: értem, amit mondasz, és van is benne igazság. Viszont ez a karbantartási lap kinyomtatásra kerül, és egyéb funkciója nem lesz, legalábbis a gépen nem. Tehát pl. jön egy javítás febr. végén, már tudjuk, mit fogunk végezni az adott gépen, vagyis a lap fölötti részletezés a legördülő menüből meglesz. Innentől kezdve Mutt megoldásának hála már csak a hónap számát kell módosítanom a karbantartási lapon, és beírni egy javítási dátumot, azt követően pedig kinyomtatni. Az adott gépnél a következő javításnál pedig ugyanezt lejátszani...az ebben az esetben lényegtelen, hogy az előző lap a gépen nem lesz meg, hiszem a funkcióját papír alapon tölti majd be.

    Tehát én úgy látom, hogy pontosan így fog a kezem alá dolgozni :K :R eredetileg is így szerettem volna valahogy (és nem csak én, hanem az is, aki majd kezelni fogja ezt a tervet), szóval boldog lehetek :)

    Jobb, kézreesőbb megoldástól nem zárkózok el, ha van javaslatod...mindig, mindent lehet még jobban és egyszerűbben :R De ez a mostani helyzet is korrekt szerintem.

    [ Szerkesztve ]

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    Sziasztok!

    Ismét segítséget szeretnék tőletek kérni :B Van egy listám word-ben, amely különféle mérőeszközöket tartalmaz, és azokhoz hozzá van rendelve egy dátum, ami a hitelességének lejártát mutatja. Ezt szeretném excelbe áttenni, de megokosítva egy kicsit. Méghozzá úgy, hogy a dátumot "figyelje", tehát ha az adott eszköz dátuma túllép a mai napon, akkor jelölje be valahogy a cellát, pl. legyen piros a háttere.Így azonnal szembetűnő lenne a "problémás" eszköz, és nem kellene a listát bogarászgatni... Meg lehet ezt oldani valahogyan?

    Köszönöm a segítséget :R

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz Delila_1 #18154 üzenetére

    Valahogy rémlett, hogy ehhez hasonlót már csináltam, de nem tudtam, hol is keressek :B A 2 lehetőség közül a második tűnik szimpatikusabbnak (de mindkettő tökéletes persze)...köszönöm szépen :R

    [ Szerkesztve ]

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    Sziasztok!

    Lenne egy problémám, amire sehogy nem tudok megoldást keresni. Adott egy táblázat, ami afféle termékgyártási nyilvántartóként funkcionál, 3 fő füllel: az üzemrész, a beérkező megrendelések, és egy terméklista. A kiindulási alap maga a terméklista, és ebből hívná le az excel a megfelelő termékeket. A lehívásnak vevő szerinti lista létrehozását választottam, és legördülő listából tudom kiválasztani a megfelelő terméket. Mindez működik is, viszont minden termékhez tartozna egy adagsúly, amit szintén innen, a terméklistából vennék ki, ez viszont nem működik. Az FKERES függvényt használtam erre a célra, látszik az általam használt képlet is. Képpel illusztrálva így néz ki.

    Terméklista:

    A megrendelés lista:

    Tehát a problémám az, hogy az adagsúlyt nem hozza, pedig a képlet (szerintem :B ) jó. Érdekes módon viszont ugyanúgy az FKERES függvényt segítségül hívva az üzemrészeknél működik a dolog, tehát ha felviszem az adott megrendelést, és beírom az adott megrendelési kódot, akkor kapásból jó eredményt kapok (erről, illetve a használt képletről szintén adnék egy képet).

    (Itt a vevőt, rendelt mennyiséget, szintén a nyilvántartóból hozom át az FKERES-sel).

    Mit tolhatok el szerintetek, ami miatt ez az adagsúlyos történet nem működik?

    Köszönöm a segítséget! :R

    [ Szerkesztve ]

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz Delila_1 #27826 üzenetére

    Jogos :B

    Átírtam, viszont =FKERES(C4;Terméklista!$B$2:$H$268;2) képletet alkalmazva is sajnos ugyanúgy 0-t kapok, 15 helyett :(

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz Delila_1 #27828 üzenetére

    Köszönöm szépen, így tökéletes :R

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz Traxx #27825 üzenetére

    Még két dologban szeretnék segítséget kérni. A 2. képen szereplő megrendelési listába betennék még egy "kiszállítva" oszlopot is. Lehetséges olyat csinálni, hogy ha
    - kiszállításra kerül a termék, vagyis a megfelelő cellába beírásra kerül a szállítás dátuma, pl. az adott terméket tartalmazó cella színe megváltozzon? Feltételes formázás lenne itt a kulcs, ha jól sejtem, de nem nagyon tudom, milyen képlet lenne ide a megfelelő.

    - A másik, ami szerintem bonyolultabb: ha a termék gyártásban van (tehát szerepel az üzemrész gépeit tartalmazó, 3. képen lévő listán az adott rendelés), akkor képes ezt az excel szintén valamilyen színkóddal jelezni?

    Köszönöm szépen ismét a segítséget! :R

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

Új hozzászólás Aktív témák