Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LeG3Nd

    tag

    Sziasztok!

    A feladatom hogy egy rajztárat rendezzek, a rajzok ömlesztve vannak egy mappában, mindegyikből több különböző verzió. A cél egy olyan szűrés, hogy mindegyik rajzból csak az utolsó verziót lehessen látni egy másik munkalapon vagy még jobb ha egy másik munkafüzetben. A képen nagyon egyszerűen megmutatom hogy szeretném ha az egész működne.

    Előre köszönöm a segítséget

    shorter of breath and one day closer to death

  • LeG3Nd

    tag

    Sziasztok!

    Olyan problémába futottam amihez egyedül már kevés vagyok:) A dolgokat máshogy neveztem el nehogy a munkahelyen gondok legyenek.

    Tegyük fel hogy van egy cukorgyár, ami többféle cukorkát gyárt. Mindegyikhez csak egy recept tartozik, azonban ezeken a recepteken néha módosítanak. A cukorkákat gyártó gépekhez tartozik műveleti utasítás, hogyan és mit kell beállítani hogy épp az adott fajtát tudja gyártani. Tehát egy gép több fajtát tud gyártani, igénytől függően. Nevezzük ezt szériának, tehát egy adott fajta cukorkából egy gép által gyártott darabok, a gép következő fajtára történő átállításáig. Minden géphez tartozik egy minőségbiztosítási jegyzőkönyv is.

    A recept, gyártási utasítás, minőség jegyzőkönyv külön fájl, utóbiból szériánként készül egy darab, illetve a recep, műveleti utasítás is módosul néha. Ezek a fájlok egy könyvtárban vannak, ömlesztve, viszont szabályos elnevezéssel, ezért a név alapján pontosan be lehet őket azonosítani. Ez így néz ki:

    AAAA_BBBB_CCCC_DDDDDD.***, ahol:
    AAAA: sorszám
    BBBB: gyártás helye
    CCCC: dokumentum típusa
    DDDDDD: dokumentum kelte

    Ezek a könnyebb kereshetőségért egy táblázatba vannak foglalva:

    A feladatom az, hogy egy olyan táblát csináljak, ami mást nem tartalmaz csak egy párbeszédpanelt, ahova az adott termék azonosítóját beírva, majd a dokumentum fajtáját és a gyártás helyét (gépet) kiválasztva a legkésőbbi dátummal rendelkezőt megkeresi, és az alsó szövegdobozba mint link elhelyezi. Recept esetén természetesen nem választható a gyártás helye.

    A termékhez tartozó dokumentumok azonosítása a 4 jegyű sorszám alapján történik, azonban a párbeszédablakban az azonosító alapján kell keresni, ami nem feltétlenül csak 4 számjegy, lehet szöveges is. Ezt megoldani van egy másik munkalap, ami a 4 jegyű sorszámhoz tartozó azonosítókat tartalmazza.

    Ha jól sejtem ez már csak VBA-val megvalósítható feladat, amivel MsgBox-on kívül sok dolgot nem tudok alkotni, azért kérem a segítségetek. :)

    shorter of breath and one day closer to death

Új hozzászólás Aktív témák