Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bandus

    veterán

    válasz Delila_1 #15347 üzenetére

    [link]

    tehát a képen láthatunk időosztásokat,, most épp 1-12-ig, de ez lehet akármi igazából (nap, hét, hónap, év, akármi). továbbá van nekünk egy periódusunk, ami tetszőleges, egész számú időosztásból áll, ahogyan kitöltöttem a táblázatot most éppen 3-ból.

    aztán vannak eseményeink, ezek különböző típusúak, és van egy értékük (ez is lehet bármi, időtartam, költség).

    szóval azt szeretném automatizálni, hogy beállítom a periódus nagyságát, és az események értékét, aztán pedig az egyes eseményekhez rendelek 1-1 időállandót. jelen esetben az 1. esemény bekövetkezik minden első, harmadik, ötödik, hetedik, stb periódus végén

    a 2. esemény bekövetkezik minden második, hatodik, tizedik, stb periódus végén

    a 3. esemény bekövetkezik minden negyedik pediódus végén.

    de ezek is lehetnének tetszőlegesen változtathatók.

    emellett szeretnék olyan eseményt, melynek bekövetkezése nem a periódusokhoz, hanem az időosztásokhoz kapcsolódik, tehát mondjuk megjelenik minden 2. időosztásnál, vagy minden harmadiknál.

    természetesen ha valamely időosztásra több esemény is jut, ezeknek össze kellene adódnia.

    emellett extraként esetleg bele lehet csempészni azt is, hogy álljanak a periódusok x db időosztásból, de mondjuk minden negyedik periódus mondjuk x+3 időosztás nagságú legyen? az események bekövetkezése meg igazodjon ezekhez a határokhoz.

    hát így elsőre ez elég bonyolultnak tűnik nekem, és egyáltalán nem is vagyok biztos benne, hogy ez kivitelezhető így excellel, de azért gondoltam megkérdezem a szakértőket is :))

    köszi előre is, aki végig olvassa!

    "a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

Új hozzászólás Aktív témák