Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Attas

    aktív tag

    válasz sztanozs #15305 üzenetére

    Már kezdem kapirgálni. Sikerült egy másik munkalap nevével megcsinálnom. Az a gondom, hogy ezt az egészet, egy már kész projektben akarom módosítani. (nem gondolkodtam előre, meg hát az első kísérletem az excel programozás területén, és nem is ment volna a fórum nélkül nagyon sok minden) Szóval ennek "Sheets("Diagram adatok") sikerült Publikus változót adnom (WSD). Majd a kereső szolgáltatásban a Replace funkcióval kicseréltem minden Sheets("Diagram adatok") erre WSD. Wáá..és működött. De ezzel már nem "Sheets("Ütemidő műveletenként (2)")" mert vannak olyan makrók amik így néznek ki:
    Selection.PasteSpecial Paste:=xlPasteValues
    Application.Goto Reference:="egy"
    Application.CutCopyMode = False
    ActiveWorkbook.Worksheets("Ütemidő műveletenként (2)").Sort.SortFields.Clear
    ActiveWorkbook.Worksheets("Ütemidő műveletenként (2)").Sort.SortFields.Add Key _
    :=Range("C10"), SortOn:=xlSortOnValues, Order:=xlAscending, DataOption:= _
    xlSortNormal
    With ActiveWorkbook.Worksheets("Ütemidő műveletenként (2)").Sort
    .SetRange Range("C10:C70007")
    .Header = xlNo
    .MatchCase = False
    .Orientation = xlTopToBottom
    .SortMethod = xlPinYin
    .Apply
    End With

    És ebben is sajna kicseréli ezt:
    ActiveWorkbook.Worksheets("Ütemidő műveletenként (2)").Sort.SortFields.Clear
    ActiveWorkbook.Worksheets("Ütemidő műveletenként (2)").Sort.SortFields.Add Key _

    Erre:
    ActiveWorkbook.WorkWSU.Sort.SortFields.Clear
    ActiveWorkbook.WorkWSU.Sort.SortFields.Add Key _

    És így már nem működik a makró. :( Gondolom a WorkWSU értemezhetetlen.)

    "Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

Új hozzászólás Aktív témák