Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tirexi

    addikt

    Hi all. :R

    A napokban szereztem be egy EVGA X58 3X SLI Classified-et és lenne pár negatív észrevételem a lappal kapcsolatban.

    -Északi híd 60-70 fok között van ekkora hűtőbordával. Érdekes a 40k-s Giga lapomon ez a fele volt pedig azon elég gyengus hűtés volt. Ez miért van amúgy tudja valaki? Pedig nincs extrém tuning sehol.
    -Az északi híd hűtőbordája hozzáér a CPU bordájához ami így csak melegíti azt. Nem elég hogy maga a CPU is elég meleg még ez is tesz rá egy keveset.
    -Az AWARD BIOS jó csak nem ebben a "béna" elrendezésben. A Gigánál csukott szemmel be tudtam állítani mindent itt meg keresgélni kell meg találgatni na most ez az opció mi lehet.
    -A CMOS reset-nek mi értelme van ha be van süllyesztve? Mindenképpen ki kell húznom egy kicsit a gépházat hogy toll heggyel be tudjam nyomni. Giga ezt is rendesen megoldotta simán ujjal is meg lehetett nyomni.
    -Ami egy vicc, hogy nincsen BIOS autorepair. Próbálgattam állítgatni a dolgokat és valamit elrontottam a gép bekapcsol és csak megy egy helyben se kép se hang. Gigánál ez simán működött és vissza állt alapra csak a CPU tuning része és indult a gép ha nem elsőre de harmadikra. Itt csak reset van de az MINDENT nulláz.
    -A legnagyobb pofon akkor ért amikor nem rájöttem hogy bizony nem lehet a ventilátorokat felrakni a CPU hűtőre a hozzáadott kapcsokkal mert nem lehet hozzáférni sehogy. Egyik oldalról a gépház a másik oldalon meg ott az északi híd bordája. Így maradt a postás gumi megoldás...
    -ATX vagy nem ez nem egy CM690-be való lap. A CPU túl fent van és nem lehet hozzáférni rendesen a dolgokhoz.

    Most akkor feltenném a költő kérdést:
    Mi kerül ezen a lapon 87K-ba a nevén meg a 10 év gyártói garin kívül? :F
    De ha legalább támogatná a 3X SLI X16-ot de még azt sem... (E760)
    Érdekes dolgok vannak itt. Látni, hogy ezzel a lappal már a vízhűtésre koncentráltak csak hát nem mindenkinek van lap-ra is, gépházra is meg hűtésre is lóvéja

    Ha most ezen az UD4P-n ami nekem volt a slot-ok elég messze lettek volna egymástól akkor semmi pénzért nem cseréltem volna le erre az EVGA lapra.
    Bocs srácok de többre tartom a Gigát... Ráadásul ott a DUAL BIOS meg a Windows-os BIOS frissítés. Itt meg szórakozni kell a Flash-el holott ez is Award BIOS-os...

    Ez nem hiszem, hogy 2011-ben megér 87k-t. Elvárnám, hogy ennyiért már ne kelljen a fent említett hülyeségeken fennakadni.

Új hozzászólás Aktív témák