Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cskamacska

    addikt

    válasz Frod #132143 üzenetére

    De legalább jó? :)

    Battlefleet Gothic Armada 2 kampánya is el tud húzódni, de ha az ember nem állít be semmi könnyítést a kampány elején, akkor igen meg kell küzdeni minden naprendszerért, és minden kis "rutin" csata számíthat, nem, vagy legalábbis kevésbé lehet monoton végig grindolni.

    más

    Steam szemét gyűjtők fúruma

    Paintgamer 5 hours ago

    Hey dear ones,
    I know it's a wrong topic, but you just have to know. you can delete it afterwards.

    I have now bought keys several times from cjscdkeys, and again and again I got a message that the keys are not available, it takes hours for someone to take care of it.

    If you then want your money back in your bank account, they tell you that they will keep one euro for it. If they do that with every customer, they make a lot of money with it. nice strategy.

    So this site is clearly a fraudulent site. and I just want to warn you to buy your keys there, you will be disappointed.

    Peace out and stay healthy

    Dr. Nonu 4 hours ago

    Had the same experience. It's clearly a scam site and my luck was that I used PayPal for
    payment. Somewhere on their site they explain that if there's a problem with an order

    'DO NOT USE PAYPAL BUYER PROTECTION, BECAUSE THEN IT WILL TAKE WEEKS
    UNTIL YOU GET YOUR MONEY BACK!'

    So the first thing I did, was USING PayPal Buyer Protection and after some hours PayPal
    decided to transfer the complete money back to my account.

    Don't know why this site is still around.

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz ayo #132160 üzenetére

    Hát nézd

    Trello - Epic Games Launcher Roadmap

    Jún 15-ös 10.17.0 azt írja hogy Offline Mode enabled, ami elvileg már egy éve benne van. Visszanézve vagy fél évig nem került be új feature, csak kis bugfixek. :(

    Vidámabb lenne a képem, ha valami használhatóbb kliensben tudhatnám a Remnant From the Ashes-t. Már egy Uplay(!) is előrelépés lenne, az legalább kijelzi hogy a választott meghajtón mennyi hely elérhető. :))

    Initialising Wise InstallShield Wizard

    És főleg jövőállóbb, mert jelenleg csak az látszik hogy öntik magába játékvásárlásba, hátha lesz abból felhasználó alapon.

    És ha nem lesz? :U

    A bolt továbbra sem önjáró, Origin és Uplay esetében már legalább arra be lettünk tanítva, hogy akár ott is meg lehet venni a kiadók saját játékait, mert mindenképpen oda kerül, ill remélhetőleg nem kukázzák egy hamar.
    Ebből Uplay egész jól muzsikál, Origin egészségére már nem mernék inni, Bethesda pedig csak arra vár, hogy legyen egy gyenge időszakuk, és már is húzzák le a klotyón a teljes Bethnetet, az ott vásárlók legnagyobb örömére. ;]

    Battle.net-tel nincs gond, Actiblizzardnek nem lesz lassan egy releváns PC játéka sem. :DDD

    más

    alt="alt="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" title="alt="alt="" title=""" title="alt="" title=""""" title="alt="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" title="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""""

    Fanatical - Reaper Bundle 5 5,09 euró
    benne

    Narcos: Rise of the Cartels
    Party Hard 2
    Outcast - Second Contact
    Sudden Strike 4
    Mana Spark
    Galaxy of Pen & Paper
    Devil's Hunt
    The Way
    WRC 7

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz ayo #132166 üzenetére

    Ez azért kellemetlen, mert pl 8 euróért már nagyon elgondolkodtam egy Rage 2-n, mint Mad Max stílusú nem teljesen eltolt Just Cause játékon. Just Cause 4 és Generation Zero mint az Avalanche saját új játékai nagyon el lettek tolva. :(

    De Bethnetnek már lassan az óráit szalámizom, ha nem kaptam volna ajándékba a 76-ot Steamre valszeg soha nem lett volna meg, még bundliból se. Lehet csak nekem okozott törést az Imulse, a Direct 2 Drive, illetve a Games for Windows Live kimúlása (igaz ott csak áttételesen volt cuccom, talán az 1 dolláros Viva Pinata ami fizetős volt, és az sajnos (már csak Xbone-ra elérhető), de a 3 együtt már elég volt a jóból.

    Persze lehet hogy én nézeteim kezdenek kiöregedni, és úgy járok mint a szegény lemez fanok. Én anno gond nélkül elfogadtam az online aktiválást és a klienseket, egyrészt mert a fizikai adathordozás mindig macera volt (az átlag floppy és a karcos CD használata simán PTSD-t, és itt a fájl hol a fájl vidám bújócska órákat okozott ;] ), másrészt, ami csak később esett le, 50+ játékot régebben sehogy sem tudtam volna legálisan birtokolni, se hely ehhez nincs és nem is volt adattározóimon (pl GoG képek menekítése vagy 20 játékig menne, utána külön mikroszerver kellene a megőrzéshez :U ), se fizikai helyem nem lett volna már csak DVD tokoknak sem, nem hogy a régi vágású karton dobozoknak.

    Aztán bejött ugye hogy töredék áron tudtam hozzájutni mindenhez, dobozos időben 4000 ill 2000 forint alá nem ment semminek az ára, most egy 9 dolláros(Double Fine bundlival ingyen jár 1 hónap az újaknak!) Humbli Scambliban van 12 jó játék. :)

    De amennyire a Szerzői és Szomszédos Jogok engedik, és mindig is engedték, a klienses-bármikorletöltős világban még mindig én vagyok a játékok tulaja... egészen addig míg a platform el nem száll alólam, mert akkor kakukk van, nem játékok birtoklása. :U

    Ezért idegenkedem a bérléstől és a streamingtől is, vagyok olyan nerd hogy nem utasítom el őket (pl MS Game Pass, vagy Origin Access féleség lehetett és kellett volna Steamen már a 2007-es technikai lehetővé válása óta, csak épp a kiadók tojtak bele, ha épp direkt meg nem tiltották :U , másik nagy sajnálatom a Guest Pass intézményének kinyírása), de mint enyhe játék gyűjtő nem tudok jó szívvel egy fillért áldozni rájuk, a kipróbálom és eldobom pillanatnyi YOLO élményért én nem tudok rajongani. :(

    Streaming különösen problémás, mert ott pl a PC egyik legnagyobb erénye, a modding már technikailag sem lehetséges, míg egy Game Pass-nél nem lenne akadálya, ha a MS kliense nem akarná az Epicet is alulmúlni mindenben. :))

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz Dilikutya #132174 üzenetére

    Ha egész nap a városban hóm offiszolsz miközben Digi optikán pihenteted a valagad :D , az összesen évi pár órás, fél napos leállási idejével, akkor tényleg semmi értelme nyafogni.
    Ha nem csak dísznek van a lapos és hordozod, vagy kesévé szerencsés környékre vetett az albérlet, akkor nagyon is van jelentősége. :K

    Külhonban ez sokkal komolyabb kérdés, a londoni mosogatók még néhol mindig dézsával gyűjtik a Zinternetet!

    Ni!
    alt="" title=""

    Gozso topikja

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz i2k #132245 üzenetére

    "ismerve a konzolok felépítését"

    Amiből pont semmit nem tudunk pécé oldalon következtetni. :(

    Abu jó 4-5 évig lebegtette a száját, hogy akkor majd a DX12, meg a Mantli, meg a TrueAudio nélkül a nextnextgen játékok még elindulni sem fognak. Ami logikusnak is tűnt, hisz konzolon is hardver közeli az API, PC-n miért ne lenne ez elvárás.

    alt="" title=""

    DX12 ehhez képest "hatalmas bukás" lett, épp megjelent MS Flight Simulator olyan DX11-es, hogy az csuda. De 5 év alatt egy fél marék cím volt félig-meddig DX12, az is sokszor inkább hátrányára. (Redditen rákeresel a directx 12 kifejezésre, és fele találat kapásból arról szól hogy mér nem megy, miért rosszabb mint a DX11, és miért bugzik :( )

    Mantli és TrueAudio simán kifingottak. Vulkan alapjául elvileg a Mantli szolgált, de szigorúan mindent kivágtak belőle ami az AMD-nek egy centi előnyt hozott volna. TrueAudio alapjául szolgáló Tensilica DSP az Xbone-ba is bekerült(és talán a PS4 is kapott hasonlót) az asztali GCN 2-3 mellett, de franc se használta (mindent is a hang middleware végez prociból, inkább kevesebb mint több sikerrel), így egyszerűen még a driverből is kivágták, így akkor se lehet használni, ha a játék, vagy a vidkártya támogatná. :(((

    Ezen felül volt jó 6 évnyi nVidia ekézés, hogy a Fermi után épp zaciba adott compute teljesítmény az milyen jól fog jönni GCN-nél, FineWine bármikor beüthet. Aztán kiderült hogy ki lehet törülni megfelelő frontend támogatás nélkül, GTX1060 talán felét tudja compute-ban mint az 580, és mégis pariban voltak, mert fo$$a ki magából a tile base renderelt pixeleket.

    DX11 sebesség ugyanitt mélyen le van/volt nézve (amiben az nV a több magot használó DX11 meghajtója miatt jobb), nyilván, hiszen DX12-t használ mindenki már tegnapra. Aztán úgy alakult hogy mégis ez számít a mai napig. :U

    Volt olyan riadalom hogy

    meggymagot a meggymag trónra

    kötelező lesz, mert hogy a konzolok is tele voltak procimaggal, és a kis Jaguar (értsd: Intel Atom AMD 2. gen megfelelője) magokat a fejlesztőknek utolsó szálig és megahertzig ki kellett használniok, és még így is panaszkodhattak a gyalázatos proci teljesítményre konzolon.

    Aztán PC-n úgy alakult, hogy
    2013-ban a Crysis 3 és a Battlefield 4 voltak az elsők amelyek már nem csak 2 magot(!!!) használtak ki,
    2014-es Dragon Age Inquisition volt az első amit úgy harangoztak be hogy "kell a 4 mag", és mégsem kellett, i3 elég volt hozzá,
    Battlefield 1 2017-es javítása, és a 17 év végi Assassins Creed: Origins(amit az Intel pénzelt.. ;] ) volt az első ami kihasználta a 4-4+ magot, ill meg is követelte azt.
    2020-ban még mindig nem 100-as hogy egy új játék kihasznál/megkövetel 4 magot, nem hogy többet. :U

    Volt olyan felvetés, hogy

    alt="The Future is Fusion" title="The Future is Fusion"

    mert hogy a konzolokban gyakorlatilag egy APU van, CPU és GPU egymás memóriáját használja. Csak mint kiderült ez ott is inkább szükségmegoldás, olyan gyenge a netbook proci, hogy muszáj GPU-ra tolni számítási feladatokat.

    PC-n ez úgy lehetett volna életképes, ha egy 100-120 wattos "8" azaz 4+4 magos Bulldozer FX procit, meg egy 150 wattos közép kat GCN Radeon GPU-t egy prociba tudnak csomagolni, és kihozni max 100-120 wattos fogyasztással... :o

    hozott is meg nem is

    Itt emlékezzünk meg szegény Kaveri tulajokról, akik kaptak a konkurens Core i3 alatt teljesítő processzort, és bőven a saját alsó-közép kategóriás HD7750 alatt teljesítő iGPU-t a jövőállóság ígéretével. :K GCN gen 2 GPU okán természetesen volt Mantle, TrueAudio, Heterogeneous System Architecture, OpenCL, UVD, VCE, PowerTune, és FreeSync kompatibilitás is. :R

    DX12-t ki ne felejtsem, azt direkt a GCN-hez fejlesztették, nyilván a konzolok miatt. :C

    alt="" title=""

    Igen már indítom is a HD7870-el a legjobb 2020-as DX12 címeket, a jövő már 2012-ben elkezdődött! :R

    Tldr az, hogy ne légy olyan mint Sanyi.

    Én már megjártam azt hogy AMD választottam és AMD-t (konkrétan egy vérmes HD7750-et :DDD ) ajánlottam a jövőállóság hazugságának árnya alatt.
    Nem érzem magam különösebben bután, mert ekkor pont a vörösek még kimondottan versenyképesek voltak, példában a skót úr egy GTX 550 Ti-vel pont nem lett volna egy centivel előrébb, de akkor se legyél olyan mint Sanyi. :B

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz i2k #132252 üzenetére

    Másfél hónap alatt volt vagy 20 hozzászólásom, belefér az is ha mind wall of text. :) Pláne hogy a hsz anyagát nem is ide gyűjtöttem, csak még nem dobtam ki, és ide pont most befért.. :DDD

    De a gyakorlatban tényleg nem lehet, nem is érdemes tenyérből jósolni, de ha tudnánk is mit hoz a jövő, mit ennénk vele? :F

    Ryzen 7 2700X most egy árban van a 3600-al, mindkettő kb 60000 forint. Ezt be lehet vállalni a kisebbek helyett, be lehet riszkírozni a kicsivel drágább 3600X helyett, és nagyjából ennyi. :U

    3700X már 100000, 3900X 140-150 ezer körül. Intel 6 mag fölött nem jön szóba, mert se hűteni, se megfizetni nem lehet.

    Videokártyákat továbbra sem bolygatom, mert instant elkap a pánikroham hogy 140k egy kozép kategóriás videokártya :B , 2060 Super és 5700XT kb innen kezdődik.
    Itt a Turing és az RDNA már eléggé "jövőálló", régebbit nagyon nem is érdemes venni, de minden flops és texel forintosítva van, és a gyártók még árkartelleznek is. :(((

    SSD szerencsére valamivel olcsóbb lett, 30-35000 forinton lehet számolni 1 gigás változatokkal. Nem kell találgatni hogy kelleni fog-e, mert már most sok játék terhes csigaként fagy ki töltés közben nélküle. :D :K

    DDR4 memória a minimálisan elvárt 16GB esetén 15000, 32GB meglepő mód 35000 forinttól kezdődik. Már most is van játék ami többet eszik (khm Star Citizen, khm), nem kell mégnextebbgen hogy feljebb tolódjunk.

    echterion: Nézd, ezek reális jövőképek voltak, Abu fel is vetette mind. Azon nyomban hogy az AMD marketingesek megküldték neki.

    Reddit - "The future is fusion" Where is it now I wonder.

    "So in short, technically the iGPU is supported, just NOT for 90% of the computation tool/API/library... like... why? And to top it up...
    Over a year ago, AMD APU support in the Radeon Open Compute (ROCm) stack was quietly removed."

    "10 years later, and the future is still yet to come. Heterogeneous System Architecture was the "goal" of AMD when the company had no answer for Intel dominance.
    Now AMD does, and for some reason, the company went back on it. Doesn't seem like the future for me, does it?"

    Így múlik el a HSA dicsősége. :(

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz i2k #132256 üzenetére

    Hú, akkor egyeztessük a táblázatainkat, mert az baromira soknak tűnik így elsőre, abban benne van a szoba is padlószőnyegestül? :DDD

    Cskamacska 2020 augusztusi Jövőhét Álló Konfigja

    ALAPLAP
    MSI B450 TOMAHAWK MAX 37860
    Ha van B450 lap ami esetleg tud majd Zen2+-t, Zen3-at fogadni, az valszeg ez lesz.
    PROCESSZOR
    AMD Ryzen 7 2700X Octa-Core 3.7GHz AM4 58801
    3700X durván 15%-ot ver rá 40k felárral, és efelett +1-2% teljesítményt lehet venni még 10k-ért a 3800X személyében, ami már majdnem duplája a 2700X-nek :U
    MEMÓRIA
    G.SKILL Aegis 32GB (2x16GB) DDR4 3200MHz F4-3200C16D-32GIS 37060
    Valahol 3200 és 3466 körül van hogy a 2700X kifutja magát, és egy huncut FPS-el többet nem ad jobb memória hatására. Cserébe egy 3600-as csomagnak 10000 forint felára van, 47k felett kezdődnek.
    VIDEOKÁRTYA
    Inno3D GeForce RTX 2070 TWIN X2 8GB GDDR6 256bit 141930
    Ha tomsolo fél arca zsibbadni kezd, gyorsan rá kell hívni a mentőt, mert stroke lesz az. :B :DDD Ha már úgy alakult, hogy a kvázi-2070 2060 Supert sztároltam eleget, akkor azonos pénzért a picivel jobb igazi 2070 is belefér. :K
    Háttértár SSD
    Kingston A2000 1TB SA2000M8/1000G 33445
    Úgy esett hogy a Kingston elég nagyot gurított az A2000-el, 3D TLC cellák, NVMe sebesség, messze a legjobb ár ami a gyengébb QLC meghajtóknál (Samu QVO, Intel 660p, Crucial P1) is olcsóbbá teszi, és 5 év a gari rá.
    TÁPEGYSÉG
    Segotep 500W Platinum GP600P 21790
    Itthon szinte teljesen ismeretlen, románok hozzák be mint a szájleprát, de külhonban jókat írnak róla. :K Na meg nagyon válogatás sincs, Bitfenix Formula Gold cuccait már nem forgalmazzák, Corsair és Seasonic mindene 10k-t drágult 1 év alatt, és továbbra is a nagyon öreg S12II megy, FSP a szintén öreg/ócska Hyper-t nyomatja még 20k felett is, illetve a jobb Hexa 85+-t, de már Hydro Pro név alatt és minden drágább ötezerrel mint egy éve. :U Úgy néz ki az 5-600 wattos, 20-25 ezer forintos Bitfenix Formula, FSP Hydro X, Corsair RM, Seasonic Focus+ ideje lejárt. :(
    HÁZ
    SilentiumPC Signum SG1 TG SPC230 13990
    Igazából bármilyen kutyaól megteszi, de ez nem néz ki rossznak.

    Szóval maga a nagy fekete doboz eddig 344876 forintunkba került.
    Ebben van egy átlagnál bőven jobb proci és videokártya, a szükséges memóriának duplája, egy egész jó SSD, egy nem pukkanós táp, egy tűrhető nagyfeketedoboz.

    Perifériák, extrák, folyt köv, de nagyon bele kell húzni hogy ebből sokkal több legyen. :B

    Persze lehet ezt bővíteni hogy 3900X legyen benne nagyobb lappal és táppal, de 110000 forint felárnál azért nagyon megfontolandó. :U Ugyanígy a memóriát és videokártyát is lehet toszigálni felfelé, de innentől minden plusz képkocka lényegesen többe lesz, pl legolcsóbb sima RTX 2080 legkutyább MSI bloweres hűtéssel 234000 forint.

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz maross #132281 üzenetére

    Jogos :R , 170-175 környékén már kapni Giga 2070 Super Windforce-t, de azért a 15% előny minden tizedpontjáért keményen megfizettetnek. Igaz, nem olyan beteg módon mint a "teljes" 2080 esetében.

    Igazából már az RTX 2060-hoz képest is "drága" a 2070, mert Giga/Inno3D/alap Gainward 2060 már akad 105000 forint körül. Csak ott bejátszik a 6GB memória is, ami tömörítés ide vagy oda, egyes játékok simán nem engedik felhúzni a "HD / 4K" textúrákat. Illetve 2060-on a ray tracing is csak dísznek van, 2070-től kezd használható lenni.

    A 3600 mostanra tényleg jobb mint a 2700X, de ha beüt a DX12 kor, akkor a 2 mag többet hozhat mint 3600 IPC előnye. Ha nem üt be, vagy a DX11 egy szálas rendereléséhez hasonlóan továbbra is szükség lesz az egy magos teljesítményre, akkor echterion mellett sírunk a világ igazságtalanságán. :B

    morgyi: A konfig lényege a költségek leszorítása, és az FPS maximalizálása. 30k értékben felszerelt 60 ezres B550 lapot nem vennék csak azért, hogy majd az támogatni fogja a 2 generációval későbbi procikat is. Mert nem fogja, már csak a foglalat csere miatt sem.

    Ezt meg csak így itt hagyom :(

    Ha a csóri 39k-s Ballistix RGB is tudja a 3600-at, akkor ott a pont. :R Ha tényleg csak a Sport LT, azt vagy nem kapni, vagy drágább mint az igazi 3600-as modulok.

    Mr.Csizmás: Nem éri meg, mert 2600 felett előbb ütközöl VGA limitbe.

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz eami #132293 üzenetére

    Nézd, ez egy hobbi, ha kendnek 190k-től kezdődik a 2060 Super, mert nem elégedik meg a tényleg épp hogy berregő Inno3D-vel (bár itt megjegyezném hogy sajnos nem lehet megbízni a márkákban, 1060 sorozatban a Gigabyte, MSI, Asus, Zotac, Gainward legolcsóbb darabjai mind gyengébbek voltak mint a legkisebb Inno3D változatok :( ), az teljesen normális, mert ugye nem másnak építjük a masinériát, hanem a magunk szórakoztatására. :R
    Ugyanígy ha morgyinak nem létezik lap a legújabb alatt, vagy a mackó 2070 árában még egy 1650-et is gyanúsnak találna, hogy vajon mit spóroltak le róla, ez teljesen egyéni preferencia kérdése. :K

    Amúgy csaltam kicsit a listával, mert általában a legolcsóbb árakat vettem alapul. (igaz nem a gyanúsan olcsóakat, pl FutureHall Computer 160 ezerért árul Manli 2070 Super-t, de az ilyen cégeknél azt sem lehet tudni hogy meg lesz-e még a bolt mire a rendelt árut ki kellene szállítani, nem hogy garanciát intézzenek :D ) Ezt nyilván nem lehet mind összehozni, ha mondjuk valaki beront a Compkerbe, hogy neki pont ez a konfig kell, bár látványosan nem is lesz drágább. A lényeg végül mégis az volt, hogy i2k "jájájáj milla alatt nincsen pécé, inkább veszek konzolt, ötöt" táblázata helyére kerüljön. :B

    A fő gond a fullextrás kiszerelésekkel, hogy vagy megfizetik használtan a felárát, vagy nem. Olyan is lehet persze, hogy az Inno3D "eladhatatlanná" válik, de én inkább számítanák arra hogy a 3000-es sorozat megjelenésével a 190k kártya értéke 100k-ra, az Inno meg mondjuk 90k-ra csökken. Kisebb árból kevesebbet is lehet bukni.

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz Zolás #132279 üzenetére

    Monitorokhoz én kevés vagyok. :B

    Ellenben a Árukeresős kattintgatásból kitűnik, hogy az IPS/PVA monitorok a TN-t végre teljesen kiszorították mindenhonnan. :R Így másfél évtized alatt.
    Mármint én annak venném hogy 25000-ért már 22 colos fHD PVA-t kapni, mikor a leges legalja 20000-nél kezdődik.

    Ami most kifejezetten slágernek tűnik az a AOC 24G2U. Tesztben jól szerepelt 24 colos 144 hertzes 6 bit+dither WLED IPS, PWM nélkül, nem hajlított, FreeSync / DP-n keresztül "G-Sync" támogatással, DP+2 HDMI+VGA bemenettel (analóg VGA-t imádják mostanában lespórolni), USB be-ki, analóg hang ki-bemenettel, hangszórókkal, belső táppal, matt képernyővel, pivot álvánnyal, és VESA szerelhetőséggel. 63000 forintért nem rossz biznic. :K

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz gyimger #132364 üzenetére

    Yuhtyúkia
    2kliksphilip - Ultra Settings Suck
    Joker Productions - Are Ultra Settings REALLY Worth it?
    GamerInVoid - ULTRA Settings are Stupid !! ULTRA vs HIGH Graphics and FPS Comparison - 4 AAA Games

    Van itt egy fajta kényszerérzet, hogy márpedig PéCéhez eltartott kisujjal, és 100 FPS felett nyúlunk csak, nehogy lesüllyedjünk a konzol pórnép cinematikájának szintjére. :)
    És lám, a Mustárréce mém felfalja gyermekeit. :))
    Mindeközben a nagy átlagnak GTX1060 / RX580 videokártyája, 16GB memóriája, 4 magos procija van, és fHD-ben játszik.

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz DrTechnoid #132393 üzenetére

    Most komolyan azt várod, hogy megmondja neked valaki hogy kell-e ez neked?

    Jó lett, igen, kell ez neked. Mindjárt vegyél hármat, és az egyiket passzold át nekem. :DDD

    De szigorúan nem gift linkkel, mert nyár óta a Humbli bannolgat mindenkit aki gift linket használ, és csak a gyanúja felmerül hogy eladja másnak (pl külföldi IP aktiválja). :U

    Amúgy előző hónapban szolid volt a felhozatal, Vampyr + Cuculu + Hello Szomszéd + Genesis Alpha One erős volt így együtt. Megemlítendő, hogy augusztus bármelyik jobb bundlijával együtt ingyen volt a teljes csomag, csak egy feles bankkártya kellett hozzá.(nem tudom hogy a random virtuális kártyákat külön kezeli-e a rendszerük)

    Mostani sem rossz, de a Strange Brigade mint bukott coop játék, és a Generation Zero mint bugos bukott coop játék nem kimondottan olyan húzónevek mint a Vampyr meg a Cuculu.

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    Beárazta az új generációs Xboxokat a Microsoft

    Az előrendelés szeptember 22-én kezdődik meg, míg a hivatalos start november 10-ére van időzítve. A magyarországi forgalmazással kapcsolatban az Xbox Series S és X verzió is érkezik, ezek hazai ajánlott fogyasztói ára rendre 113 999 és 184 999 forint lesz.

    Közreadta az új Xbox konzolok specifikációit a Microsoft

    alt="" title=""
    Úgy néz ki az olcsóbb Series S erősen gyengébb lesz mint az X. :Y

    Pláne ha a Series S tényleg fix 1440 pixelben renderel, és ez megy downsample-ben 1080-ra is. Itt megy némi mosdatás, hogy az X 4K-ra van (ami igaz lehet az 5700XT-nél erősebb GPU-val), de az S akkor is 5300 kategóriás GPU-t kapott, ez még fHD-hoz is erősen vágott, nem WQHD-re. :F Illetve hogy oldják meg a skálázást. Épp minap hordtam össze egy csokor videót, hogy az új játékok nem javulnak látványosan magasabb részletességi szinten. De ha a harmad teljesítményhez kell igazodni, abból nem lesz mégnextebbgen, ha csak nem verik el mind sugárkövetésre.. de 4K-ban? :F

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz FunPro #132500 üzenetére

    "ahol a blm mozgalom jelenleg belülről kicsinálja úgy az országot"

    És az a vicc hogy nem, vagy nem csak a létezésével, hanem a rá adott válasszal. A normalitást is megkérdőjelező fullba nyomott kreténség vesszővel veri a szavazókat az opportunista populisták felé, akiknek a legnagyobb fegyvertényük hogy nem nyomják a PC-t, esetleg egyenesen szembe mennek vele. De nem a barna eső eleredésétől kell félni (tisztes skinhead le is köpné őket, mivel világkép és elvek nélküli populisták, ugye :U ), hanem hogy korruptak (huh, az osztrák eset kemény volt :( ), autoriter hajlamúak, és általában még alkalmatlanok is. Hazaszeretetet váltó sovinizmus, közös ellenségkép, durva személyi kultusz, közbeszéd teljes uralása opcionális, de ajánlott kiegészítők. :K

    alt="" title=""

    És ez a szar polarizálódás fog nekünk betenni: hogy a bal-közép és lib pártok fejére nő a szélsőséges liberalizmusnak mondott dolog, míg a konzervatívokat háttérbe szorítja, sőt, a szélsőbalt szélsőbalról, a szélsőjobbot akár szélsőjobbról előzi a oligarchák futtatta populista illiberalizmus, és akkor lehet majd választani hogy csak a társadalmat verjük szét, vagy egyből megyünk egy Kedves Vezető által uralt hibrid rezsimbe. :U

    fun fact 1: No Cap Gaming - What Happened to The Most Atmospheric Cyberpunk Pixel Art Game? The Last Night Update

    Kis gyakorlati példa hogy a szocmédiás kakaskodás konkrétan kis topikunk is érintheti. A fejlesztők és befektetői a kulturális lövészárok ellenkező térfelén találták maguk, és ez majdnem a játék elkészültébe került. :(

    fun fact 2: Épp nemrég tudtam meg, hogy ismerősnek azért kellett elhagynia a munkahelyét, mert.. túl sokat volt a gyerekekkel. :F Konkrétan a családban az asszony keres jobban, többet is kell dolgoznia, ezért több házimunka és gyerekfelügyelet marad apukára. Na most a munkahelyén ezt a munkatársaknak nem bírta az egójuk, nyilvánosan kiröhögték, kiutálták érte. 2019, Budapest környéke. Később a városban ez már nem volt gond. :U

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz maross #132522 üzenetére

    Az az igazság, hogy szimpla politikai sárdobálás jobban esne. :(

    Úgy esett, hogy az nVidia épp bemutatta az RTX3000-es sorozatot. kb 60-90%-al lesz gyorsabb mint az elődök, de ezt csak másfélszeres fogyasztásnövekedéssel tudja majd elérni. 3070 kissé alább lett árazva, várhatóan az AMD Big Navi ide fog pottyanni, ha nem húzzák szénné mint az RX590-et és Vega 64-et.

    Ez átlag löncs, várható átlag AMD-nVidia felállással. De itt PH!-n mit olvasok?

    Hogy nem is lesz olyan gyors, de pláne nem lesz annyira mint ahogy a lúzer nV fanok gondolták, hogy az DX12 Ultimate fícsöröit az AMD is hozza (nem, majd csak az RDNA2, ha ideér), hogy az RT megoldása elavult és a Radeonban sokkal jobb lesz, hogy sokat zabálnak, és nem lehet majd elérni, ha lehet is, drága lesz.

    nV emellett tegnap bejelentette hogy megveszi az ARM-ot, amivel de facto bebetonozza magát az IT piac nagykutyái közé. (RISC-V és a MIPS kanyarban nincsenek, x86 pedig már tartós Almát ne vegyen)

    Abu legelső cikke a témában:
    Vélemény: viheti valamire az ARM a szerverpiacon? hint, nem
    aztán
    Még el sem kezdődött igazán az ARM felvásárlása, máris konganak a vészharangok
    és
    Elindította a "Mentsük meg az ARM-ot" kampányt az ARM társalapítója

    Inkább óegygézzen egyet, és tudósítson AlkotmányVédelmi Hivatal rohamosztagosainak eszközparkjáról, vagy készítsen helyszíni riportot, hogy milyen kütyükkel védik nemzettestünket a kerítésnél. :o Vagy mittudomén, de ne legyen már ilyen broáf fejem a PH hírek olvasása közben. :(

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz CactuS #132530 üzenetére

    Na ácsi, nem csak olyan munkakörök léteznek, ahol a munkatársakkal max ebédidőben, meg a cigis zónában találkozol. :P Ha egész nap kényszerűen együtt vagytok, sőt, munka közben egymástól függ az életetek, akkor az erősen megromlott kapcsolat kibírhatatlanná teheti az egészet.
    Te példádnál maradva, ha a seggarc továbbra is viccesnek találja, és minden nap konfliktus van belőle? Én örülök hogy te meg tudtad oldani, de sajnos neki pechje volt. :(

    ui: A vicc az, hogy az esküvőn a komplett őrs kint volt, és a papucsférji fogadalmon (papucs hiányában tűsarkúra fogadkozva) is csak jóízűen nevetett mindenki. Másik érdekesség, hogy az asszonka tényleg jól keres, fél pillanatig nem gondolkodtak hogy bevállalják-e a negyedik gyereket. (nagyobb családból jöttek ők is) A volt munkatársak a másodiknál elkezdtek izzadni.

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz reelc #132642 üzenetére

    Amit lehet várni, hogy a Bethesda.net most már tényleg megy a kukába, játékok meg mennek MS Store alá. Playstation-re pedig nem nagyon jön újabb Beth játék egy darabig. ;]

    Volvóval meglepően jó a kapcsolata a MS-nak, Steam megjelenés nem valószínű hogy veszélyeztetett.

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz cyberkind #132661 üzenetére

    "Persze az újoncoknak nagyon jó az Xbox, olcsón sok, aki meg ezután menne tovább a "hardcore" irányba, annak ott a PS"

    Shots fired. ;]

    Pff konzol versengés az off topikban, mikor a diversity álprobléma meg ott lógott egész hétvégén az orrunk előtt? :P

    Steam Gradient Convergence - Presented by the Game Devs of Colour Expo

    Szűk 3 hónapja volt hogy Volvo fejéhez vágták a BLM inkompatibilitást, pontosabban hogy nem állt be teljes mellszélességgel a jó ügy mögé, némaságával minimum a neonácikat támogatta. ;] Hát, eddig bírták. :)

    más

    Eurogamer - US government eyes Epic, Riot after TikTok, WeChat ban
    RPS - Tencent's investments in Epic and Riot Games have caught the attention of the US government

    Huawei, meg a TikTok ami nélkül meglesz a topik. De lehet lesz itt balhé a környékünkön is a nagy mccarthysta kapálódzásban. :(

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz s7evcsenko #132771 üzenetére

    Humble linket már nem nagyon kapsz, mert mind a sefterek, mind a ajándékozó megszállottak kaptak egy banhullámot fiókjaikra nyártól kezdődően.
    Kulcs meg nem lehet tudni kinek a kutyájának szájából lett kártyacsalva, ugye. :))

    Amúgy Humble kulcs is lehet duplicate. Ez nem is gond, a tök jól működő support ad újat. Csak az új hullám szellemében meg ne kérdezzék, hogy hova fog menni, mert a linkelt Steam fiókon, és a barátok nagyjának is megvan már a játék. Jaj, drága elveszett S7evcsenko fívérem, hát nagy örömünkben, megkerülésed üdvére szántuk ezt a kulcsot neked! Support pedig meghatódottságában egyből hármat is küld. :D

    Nyilván. ;)

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    Most hogy kis őszi esőben minden lecsendesült, és mindenki rendületlenül termeli a koronába a GDP-t, zakciók! :K

    Elite Dangerous Horizons 2 nap múlva ingyenes lesz minden alapjátékkal rendelkezőnek

    Az alapjáték tiszta boltban nem zakciós, de szürkéknél annál inkább, 5 euró körüli. Előferdülhet hogy megemelik ott is az árát, mint ahogy tették a lédig Fallout 76-al is. :U

    Blitzkrieg 3 télennyáron Deluxe 5.09 euró Steamon
    Volt GamersGate-en olcsóbb, lesz is, de már egyre kevésbé, mert nyomják fel az árát.
    Nem a legeslegjobb RTS a piacon, de kurrens, van Dilikutyának benne Dora vasúti ágyúja, és el lehet vele lenni 5 euróért.

    IL-2 Sturmovik: Battle of Stalingrad 7.04 euró Steamon

    Tisztes világháborgós repszim, meglepően nagy leárazással(-75-85%) minden létező DLC-jére is. :K Aki egyébként botkormánnyal sem piszkálna repülős játékot, annak is érdekes lehet az alapjáték, mert várható hozzá Steamre a Tank Crew – Clash at Prokhorovka.. most már bármelyik évben mikor elkészül. :D

    Gamersgate Unreal Deal Pack 1.72 fontért szintén érdemel egy említést
    Ugyan mostanában havonta megy ennyiért itt, de ha Gamersgate elveszti a forgalmazást, akkor leárazva sem lesz sehol, nem hogy ilyen áron. ;)

    más

    Chrono.gg/tb az utolsókat rugdalja, novembertől kizárólag Yuhtyúk celeb és influenszer boltokat üzemeltetnek ezután. Azaz a földbe fognak állani.
    Gamedealsmeta topik
    Lehet hogy ha nem váltanak szegény IndieGameStand sorsára jutnak, de szvsz most a háztetőről leugrást folyóba ugrásra cserélték. :U

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz cskamacska #132837 üzenetére

    Áh, és pont kimaradt a

    Steel Fury Kharkov 1942 3,12 euró

    Graviteam jobbképességű tankszimulátora már öreg mint az országút (2008-as, nyúlkálni kell Win10 és 1920-as monitor támogatáshoz is), de a jogai vagy 10 évig bolyongtak random kiadók fiókjaiban. Idén nem hogy kijött Steamon, de a Strategy First mára le is árazta. Steames leírásban szereplő STA 2.2 mod és egyebek erősen ajánlottak hozzá hogy jobb, és főleg működőképes legyen. :)

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz Dilikutya #132840 üzenetére

    Dórikával sajnos nem lesz nagyon módod lődözgetni, de mikorra oda érsz, már a Panzer VIB meg az IS-2 fogja egymást aprítani, szóval lövöldéből nem lesz hiány. :)

    És ha már világháborgós lövölde:

    alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

    Post Scriptum ma estétől ingyen hétvégén szerepel Steamon, mindeközben féláron, 14 euróért lesz kapható
    Az új Contagion nevű zombis játékmóddal készültek halloweenre.

    más

    Nem szoktam nagyon szürkéket ajánlani, de most megteszem. :B

    Szóval úgy esett hogy megesett, a Groupbuys csoport gyakorlatilag kimúlott általános hasznosság tekintetében. :((( :O Közvetlen bundli után, mikor még megvan az érdeklődés a benne foglalt játékok iránt, még mindig betölti funkcióját, de már pár nap után nem találni bundli bontást, és már gyakorlatilag át sem vesznek semmit belőle, mert kisnyúl. Most itt lóg 4-5 havim másfél éves viszonylatban(áh semmi gond, majd groupbuyson lenyomom :D ), és a leges legjobb ajánlat egy teljesen ép Kingdom Come havira még tavalyról, mikor fel sem merült hogy Epic lehozza, 8 dollár volt. :U
    Ugyanitt mikor Stygianra egyáltalán rátaláltam bundli után másfél hónappal, Groupbuys csoportban a legutolsó elérhetősége megjelenés után 3 nappal volt kb 2-4 példány erejéig összesen.

    Itt jön a képbe a HRKgame.com. Ez is csak egy bizonytalan cédékúcsbót a többi közül, ráadásul egyáltalán nem szágyellenek 10%-ot rárakni a számlára Paypal fizetés esetén, de nagyon szépen figyelemmel követik a nagyobb bundlikat, és meglepően jó árakon bontanak, ha nem is azonnal, de pár nappal, 1-2 héttel bundli után már várhatóan, és ott is marad pár hétig még.

    Konkrétan a mostani októberi haviból a Sunless Skies 2,05 euró náluk, Groupbuysban talán egy van még hasonló áron, ha az nincs már meg, akkor a legutolsó 23-án volt, és fél óra alatt elvitték.
    Act of Aggression - Reboot Edition 0,69 euró
    Armello 1,87 euró
    Men Of War: Assault Squad 2 - War Chest Edition 3,4 euró
    >observer_ 1,04 euró
    Battlefleet Gothic: Armada (1) 2,13 euró
    Battlestar Galactica Deadlock Season One 2,55 euró
    Arma X Anniversary Edition 0,33 euró
    Elite Dangerous Steam Edition 3,82 euró (mint írtam Horizons DLC már benne van, elég az alapjáték)
    GRIP: Combat Racing 1,46 euró
    Earthlock 1,27 euró
    The Bard's Tale IV: Director's Cut 2,78 euró
    XCOM: Enemy Unknown Complete Pack 2,55 euró

    Némely árak voltak jobbak is, pl Arma 3 Apex kieg volt 3,1 euró mostani 5,1 helyett, akár naponta többször lebegtetik fel és lefelé, de bepótolni elmulasztott bundlikat egész jók, mert még mindig históriás lovak alatt maradnak legtöbb esetben.

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz Darko_addict #132904 üzenetére

    SSHD-k 8-16 GB-os gyorsítási területével nagyjából nem érnek semmit (ha csak egy szem oprendszer és pár gyakran használt kisebb program fut csak róla, mert ez még futhat gyorsítótárról), sajnos ezek nem érik meg a gyakran dupla felárat. :( Plusz f@ßkorbács, ha 5400 fordulatos laptop vinyóval házasították. :U
    Ha teheted, inkább pénzt kérj vissza.

    Merevlemezek közül továbbra is a 3TB-os Toshiba P300 az ajánlott(DT01 pedig kerülendő), megbízható, gyors, és 21-22 ezer forint körül már kapni. :K Ebből a 2TB nem éri meg mert alig olcsóbb, nagyobb sajnos nincs.
    Ami ennél merevlemezeknél jobb, az a WD Gold, de az már erősen zsebbenyúlós 1TB/25k, 2TB/37k, 4TB/55k minimáláraival.

    SSD nyilván alap oprendszer alá (itt hozza messze a legtöbbet), játékok pedig fajtától függően igénylik. Star Citizen-t teljesen merevlemezről indítani, talán betölteni sem fog. :U Unreal 3 játékoknak jó, Unreal 4 játékok viszont erősen igénylik hogy SSD-re legyenek telepítve. Men of War és GEM motoros haverjai, írd és mondd, kb ötször gyorsabban indulnak SSD-ről, de Assault Squad 2 10GB-os mod felcsatolásánál 20(!!) percig képes eltökölni merevlemezen, SSD alól kb 1,5-2 perc alatt készen van. :K

    Ugyanakkor úgy vettem észre hogy pl Just Cause 3 szinte semmit nem gyorsul SSD-re rakva, és így van a legtöbb régi 1-8 GB terjedelmű single játék is, ezeknek egy P300 még sok is.

    SSD-ből szinte mindegy mit veszel, de érdemes a legalsó kategóriát hanyagolni(pl Kingston A400, V300 széria, Phison S11 vezérlős cuccok hullanak), a gyorsítótár nélkülieket kerülni(bl Crucial BX500), QLC cellás SSD-ket kerülni(pl Samsung QVO, Adata S630 - egy árban vannak a TLC meghajtókkal).

    Kingston A2000 úgy néz ki továbbra is egyik legolcsóbb NVME SSD 250GB/11k 500GB/20k 1000GB/36k áraival, és mégis egész jó a teljesítménye. :K

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    Reddit - Beware of facetop.site its a scam and phishing site.
    Ilyet se láttam még. :Y
    A fiók nem lesz direktben ellopva, hanem a scammer bot és a felhasználó egyszerre tudja használni. A webes Steam frontendbe jelentkezik be az áldozat a linkelt scammer oldalon keresztül, a bot pedig Steam web chaten kommunikál miközben a mobil appon és asztali kliensből a tulaj is tud párhuzamosan chatelni.

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz l.skywalker #132943 üzenetére

    Ha valaki nem tudná mi az :B
    Origin Access augusztus 18-án nevet változtatott, EA Play lett a neve, Origin Access Premier pedig EA Play Pro. Konzolos EA Access szintén EA Play brand alatt folytatja.
    Origines játékok listája alant
    EA Play játékok listája ami a Game Pass Ultimate-be kerül

    mod: Star Wars Jedi: Fallen Order elivleg ma bekerül a sima EA Play előfizetésbe. Ha máshol nem, akkor Xdobozon, hogy a Series X rajtját felhúzzák. :)

    Ugyanekkor Ubiszaft is brand-et váltott október 29-én: Uplay kliensből Ubisoft Connect lett, Ubisoft Club (a pontozós bohóckodás) külön brand nélkül maradt, Uplay+ előfizetés Ubisoft+ lett.

    Érdemes itt megemlíteni hogy
    PSA: Ubisoft+ requires an always-online connection
    azaz folyamatos net kapcsolat kell neki. :U

    Ubisoft Connect: Ubisoft+ 15 euró
    Ubisoft+ játékok listája
    Origin kliensben: EA Play 4 euró, EA Play Pro 15 euró
    Steam kliensben EA Play 4 euró
    mod: konzolos EA Play is megmarad, 990 forint az ára
    EA Play játékok listája
    Xbox Game Pass PC vagy konzol 10 dollár / 3000 forint
    Xbox Game Pass Ultimate (minden egyben) 15 dollár / 4200 forint
    Xbox GamePass PC játékok listája

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz warcat #132944 üzenetére

    Nem AssCreed, de VPN-t kell izzítani és ingyé van még egy napig :K (121104-11)
    SteamGifts - [PC][Free][Uplay] Might and Magic X Legacy - Deluxe Edition (China VPN required)

    Hola.org ->Honkong->https://register.ubisoft.com/might-and-magic-x/
    bejelentkezés, és azonnal mehet a rápacsi
    Utána érdemes lehet jelszót váltani.

    más

    alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

    A Steames R.U.S.E. játékuk miután 2015-ben eltüntették, kb 1-2 évre rá a beépített Uplay kliens integráció megszakadt. Az így elveszett Ubisoft Club cumók feloldását kis közösségi haxolással lehet elintézni, multi az külön volt, de az is köhögött évek óta, talán már nem is működik.
    Azért hoztam ezt fel, mert a RUSE az egyik nyitó címe volt az Uplay őrületnek, és kb ezt lehet várni a többi címnél is: vagy hoz hasznot a negyedév végére, vagy megy kuksziba. :U

    És ha már két perc gyűlölet.

    Activision Blizzard Made $1.2 Billion From Microtransactions In Just Three Months

    ActiBlizzard lassan játékot sem csinál, csak Diablo fegyver skint. :))

    Games as a service erőltetésével a többi kiadó is erre akart ráállni, csak mint World of Warcraft gyönyörűen megmutatta már másfél évtizede, több tucat besült egyéb MMO-t hagyva maga után, az emberek minden idejét felzabáló multis akció-RPG/FPS féle játékokból a piac nem bír el túl sokat, mert.. az emberek minden idejét felzabálja már egy is, utána pedig semminek nem marad hely. :U

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    Úgy néz ki VR világban a facse nagyobb galibát csinált mint számították. :(
    Mint ismeretes, Quest 2-vel viszonylag olcsó és épkézláb VR headsetet tettek le az asztalra, elvileg ez fogy most legjobban a VR cuccok közül. Csak éppen októbertől kötelező a Facebook fiók az Oculus alkalmazáshoz.

    PH - Nem mindenki tudta használatba venni az Oculus Quest 2-jét
    PH - Akár csoportos kereset is lehet az Oculus Quest 2 Facebook integrációjából

    A probléma az, hogy ha bármiért bannolják a Facebook profilt, akkor megy vele az Oculus profil is amihez a headset van kötve. Ha valaki csak a VR headset miatt csinál fiókot, nem tölt ki mindent, nem barátkozik, nem oszt meg semmit, nem lép be eleget, akkor effektíve a Facebook szkript ellenes algoritmusai számára valótlanabbnak tűnhet a profil, mint egy tisztes orosz politikai bot által gondozott fiók, ami direkt programozva van a minél "életszerűbb" Facse használatra.. :DDD

    De a gond valós, többen kapnak sima banánokat változatos indokokból, a support meg vagy nem tud(Oculus végen), vagy nem akar(Face végen, napi millió bot törlés után már az Quest arcok is csak statisztika nekik) segíteni.

    I now have an Oculus Paperweight
    Saw it coming. No fake name, no bad posts. I've had an account for 2 years and the day after I linked it to my oculus account it got banned.
    Make sure not to comment about the gameplay or risk getting banned...

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz Dilikutya #132970 üzenetére

    Akkor ezért fenyítették be a kanadai Ubiszaftot ;]

    BusinessInsider - Workers at Montreal-based video-game studio Ubisoft were forced to flee to the roof in a potential hostage situation that turned out to be a hoax

    Amúgy nem kell keresni a legstabilabb gerendát a kötélnek: az achievementeket egyszerűen beleolvasztották a régebben Ubisoft Club alatt futó U pontot adó challenges részbe.

    Nagyjából ugyanaz volt eddig is a kettő, csak most majd jól lehet DLC-t venni a mikrótranzakciókhoz belőle.^^

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz ZsZso #133015 üzenetére

    Hogy érted hogy át fogja venni? :))

    Wikipedia - List of Tom Clancy's Rainbow Six Siege downloadable content

    Year 5-nél(!!) tartanak,megvevős a játék

    Ubisoft - Season Pass contents

    Apex Legends wiki - Season 6
    Free 2 Play a játék

    Steam Battlestar Galactica Deadlock
    A játék klasszikus megvevős, nem mellesleg igen eldugott-ismeretlen, és a Slitherine kiadója régen pont arról volt ismert, hogy a többi grognard céghez hasonlóan, legvaskalaposabb játék+kiegészítő elveket követte.

    Aztán úgy alakult (nyilván amellett hogy eltelt 10 év a kiadó pedig a Steam felfedezése után nyomban feladta grognard elveit, mindenben újított :) ) hogy az egyébként egész jó TBS taktikai játékuk viszonylag népszerű lett, és úgy látták megéri folyamatosan tartalmat szállítani hozzá. És lám, a rakás elkészült DLC-t már ők is szezonokba szortírozták.

    Aminek gyakorlati jelentősége is akadt, a játék bekerült a júliusi Humbliba, de csak az első év erejéig.

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz cyberkind #133035 üzenetére

    addig tartjuk a játékzene posztot, míg tudjuk.rovat

    fehér lo-fia Zsófia

    Guillaume David - Warhammer 40,000 Mechanicus Soundtrack
    kiemelendő
    Children of the Omnissiah
    Noosphere
    Overlord

    Hú, ezt az albumot megkönnyeztem! :K Meghallgattam majd minden számot tucatszor és nem untam rá. Random indie stratégiához abszolút príma zenét írtak. :R

    Adam Skorupa and Michal Cielecki - Iron Harvest Soundtrack
    benne
    Overture For A New World
    Butterfly
    Polania Victrix
    Mother Rusviet
    Project Icarus

    Random Company of Heroes koppintásnak meglepően AAA zenéje lett. :)

    és ha már

    Cris Velasco - Company of Heroes 2 Main Theme
    Company of Heroes 2 - Western Front Armies Theme

    Rettenet sok a töltelék az OST-ben. :( CoH1, Dawn of War 1-2 sokkal jobban össze volt szedve.

    Death Stranding Theme on Korg Minilogue
    Ludvig Forssell - Death Stranding Official Soundtrack

    Játék olyan amilyen, de a zene az bezony rendben van. :R

    Hideo Kojimas Metal Gear Kojima 5 : The Phantom Hideo, a Hideo Kojima OST
    ami kimaradt
    Mike Oldfield - Nuclear
    Garbage - Not Your Kind of People

    Pedro Macedo Camacho - Star Citizen Main Theme
    Pedro Macedo Camacho - Star Citizen - First Light
    Pedro Macedo Camacho - Star Citizen - New Babbage
    Darren Lambourne - Star Citizen - Technophilia
    Pedro Macedo Camacho - Star Citizen - Creating a Better World

    Ha a játékból nem is lesz semmi, a jó soundtrack megmarad az utókornak. :K

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz Dilikutya #133068 üzenetére

    Abban igaza van, hogy szürkénél sem lehet biztosra venni az árakat.

    Steel Division 1 kapcsán uniform mindenre rákerült 2 euró sáp a 2 évvel ezelőtti árukhoz képest.
    2 éve harangoztam olcsó CoD részeket kulcson. Következő árváltozások történtek a 2018-as Black Friday óta:

    Call of Duty: Modern Warfare 2 (PC) €4.49 ->€15.81
    Call of Duty: Black Ops (PC) €3.99 ->€22.59
    Call of Duty: Modern Warfare 3 (PC) €3.99 ->€20.33
    Call of Duty: Black Ops II 2 (PC) €4.49 ->€22.59
    Call of Duty: Ghosts PC €3.39 ->€27.22
    Call of Duty: Advanced Warfare PC €3.99 ->€28.35
    Call of Duty: Black Ops III 3 (PC) €9.09 ->€22.59
    Call of Duty: Infinite Warfare PC €3.39 ->€16.37
    Call of Duty WWII PC (EU) €17.09 ->€22.59
    BO4 2018, Modern Warfare 2019, Cold War 2020 nincs sztímre, így nem is létezik :DDD
    de ha léteznének akkor rendre €18, €56(!), és €60 euró lenne az áruk.

    Persze ez mehet még lejjebb valamelyest, hisz jövő pénteken tartják a névleges BF-et, de sok jóra nem lehet számítani. 9 euróért drágálltam a BO3-at, most van kettő és félszeres áron. :D

    De hogy ne csak szomorkodjunk:
    HRKGame.com-on 6 euró környéke a Steames COD4 és COD2 darabja. :K

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz s7evcsenko #133106 üzenetére

    De ez a konzol-PC összehasonlítás teljesen nonszensz már a kezdettől is. :)

    Ha játékok alatt kizárólag max 2 éves AAA TPS-platformer akciójátékokat értünk, akkor bármilyen konzol durva előnnyel indul, mint célfeladatra tartott gép.

    Ha bármi más játék stílus kéne, bármi régebbről, vagy máshogy mint azt a konzolra fejlesztő devek beállították (pl kellene egér vagy joystick irányítás gamepad helyett, FOV állítás, 30FPS lock feloldás, stb) akkor a kedves játékos így járt, egy zárt rendszeren nincs mit változtatni, játékból is az van amit épp fent találsz a boltban, vagy kukázol apróról, nincs olyan hogy előveszel egy 30 éves játékot akár emulátorral, vagy van friss 30 dolláros remaster, vagy nem létezik számodra. :U

    Így jött össze, hogy a PC Darks Souls DSfix-el a legjobb változat lett mind közül. ;]

    Gép, gép viszont mindenképp kell. :(

    Épp egy éve hogy teljesen kurrens felső-közép Kirin 980-as droidos mobilom lett újra. És egy Win7/10-es belőtt rendszerhez képest maga a megtestesült nyomor. :O

    Mind a droid 10 UI, mind az elérhető böngészők(Opera tud csak oldaltördelést :DDD igen, mind közül), a hiper idegesítő Web Sok.Nullás weblapok, melyek páros lábbal nyomnák le a torkomon a saját appjukat (minden oldalhoz saját külön böngésző), és rommá extension-özött, szkriptelt asztali böngésző nélkül szinte használhatatlanok még desktopon is, de mobilon, na ott megmutatják nekem hol lakik az Úristen. Win8 alap Metro felülete csak gyengéd bemelegítés hogy mit szopnak össze a mobilos felhasználók nap mint nap. ;]

    Magyarul asztali gép kell.
    És akkor a mai webes, multimédiás, és általános programozási trendeknek megfelelően egy asztali minimál konfig a következő: 4 magos i5/Ryzen, plusz min 8GB, de inkább 16GB memória, egy SSD, és valami H265-öt, VP9-et támogató videokártya.

    Itt tehát újonnan egy Ryzen 3 3100-ről, 16GB DDR4 memóriáról, 500GB-os SATA/NVMe SSD_ről, és minimum egy GTX 1030-as videokártyáról beszélünk. Aztán úgy esik hogy megesik, ha ebbe a szigorú offisz konfigba be talál esni egy GTX 1650-1660, hirtelen már valami játékra is jó lehetne.. :))

    És ezt csinálják is, közép kat PC konfig minden másnak(mivel a hájend vidkártyák eszetlen megdrágultak), és mégnextebbnextgen konzol az aktuális AAA szemétnek. Csak épp úgy esett, hogy a konzolok is mentek az új vidkártyák ára után, és most vagy nem lesznek kurrens AAA játékok teljes pompájukban, vagy annyiból már a PC-t is fel lehet fejleszteni. :U

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz FollowTheORI #133114 üzenetére

    "jelenleg eléggé nehéz hasonló teljesítményt hasonló áron kihozni PC oldalon, mint a PS5 vagy a Series X"

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz l.skywalker #133126 üzenetére

    "De! Van olyan játék amit nem lehet konzolon játszani. Van ami meg sem jelent ugye, de van ami megjelent és képtelenség."

    Itt a lényeg és ezzel le is lehetne zárni a parttalan vitát. :) Egyszerűen össze sem hasonlíthatóak. Amiben a konzol jó, azt nagyon jól tudja, amiben nem jó, azt nem tudja és kész. :)

    FollowTheORI-nak teljesen igaza van, hogy valaki vesz generációtól, kiépítéstől függően 60-190k körül egy dobozt, ahhoz akármilyen áron lemezes, single player játékot (mint említettem főleg AAA TPS-akció/platformert, ez a konzolok fő profilja már jó 25 éve), azt végigtolja, lemezt eladja nullszaldóval vagy minimális bukóval, azt a PC ár-értékben soha az életben nem éri utol, mert egy használt vagy akciós PS4 slim árából egy jobb proci nem jön ki :DDD , a szürkeboltos 4000 forintos kódot pedig nem lehet elcserélni, hiába minimum 20k lenne konzolon. :K

    De ugye ez a videojátékoknak a legkazuárabb, "hey there fellow kids, ugye ti is az aktuális AAA játékkal toljátok?" formája. :)

    Ebben nincs multi, mert az plusz előfizetésbe van, nincs multi már csak azért sem mert akkor reánk szakad a teljes 20k-s ár, és mire véletlenül eladnánk akkor az amortizáció is sokkal durvább lesz. Multifplatform indie címekkel csak nagyon óvatosan, mert egyáltalán nem biztos hogy lesz később aki megveszi, persze ha egyáltalán elérhető lemezen.
    PS Store így, MS Store úgy, akciók nem vagy ritkán mérhetőek PC akármihez, és ugyanúgy fiókra mennek, abból nem lesz eladás. Mint ahogy bármely DLC is, erről a lemezcserélgetők nagyvonalúan le fognak mondani.

    Irányításban a konzol szinte biztos hogy gamepad-hez fog kötni, van ahol lehet használni mondjuk egér/joystick/kormány/fighstick alternatívákból valamit, de nem jellemző.

    A konzol.. az egy konzol. Van multitask webböngészéshez, sőt, zenét is lehet közben játszani(megkötésekkel, ha jól tudom Spotify, MP3 lejátszás van, bármi más nincs), de az pont olyan nyöszörgős mint egy telefonon.
    Ezzel együtt a játékok is úgy mennek ahogy mennek, ha csak cinematic 720p/24 fps jön ki framedroppal, akkor az jobb nem lesz. Gyakorlatilag nincs options menü, bármi más is olyan ahogyan odaálmodták, legkisebb módosításra sincs lehetőség, nem hogy modolásra. :(

    Játékfelhozatal, hát amit épp be lehet szerezni, nyilván aktuális mainstream címeket, ezeket jól el is lehet adni, aztán kaput. https://store.steampowered.com/ főoldalát érdemes nézni, mióta teljes erővel nyomják az indie és PC centrikus címeket, az AAA multiplatform címek kárára, esélyes hogy amit ott látsz az nem lesz konzolra egyáltalán, ha véletlen mégis akkor semmiképp nem olcsón, vagy olyan olcsón mint PC-re lehetne valamilyen forrásból. :)

    Visszafelé kompatibilitás adott, míg PC-n az a legnagyobb gondja az embernek hogy a korai, Win3.1-es 3D játékok(!!) hogy indulnak el emuláció alatt, konzolon lehet örülni hogy 2000, 2005, vagy akár 2013 utáni címek futnak egyáltalán. :)) Rosszabb esetben pénzes remastered változat kell hozzá (mint ahogy gyakorlatilag minden régi konzolos cucc új generációra portolását így oldották meg hivatalosan), ami van vagy lemezes-cserélős változatban, vagy leginkább nincs. Másik alternatíva a streaming, de ez ugye megint zsebbenyúlós, és..

    És maga a lemez eladás-cserélgetés sem érdemben más, mint Arty legnagyobb haverja, az "addig van az elvtársak szájában a zsömle amíg letöltik"-videózás. Az embernek egy szál birtokolt játéka nincs, gyakorlatilag ideiglenesen kölcsönzi, "jól kijátssza", azt dobja a sarokba. Jöhet a következő 3-4-20 órás figyelemelterelés, fogyasztani való konzumszemét.
    Persze legalább nem gyűjti feleslegesen a port nevezett sarokban, ugyanakkor időt, energiát, esetleg plusz pénzt kell kifejteni a saroklemez lepasszolására, és a következő saroklemez beszerzésére. Azért a stream-bérlés mégis kényelmesebb, csak a sunk cost ne volna. :o

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz FollowTheORI #133134 üzenetére

    "Másrészt, ha nagyon bizonyíték kell nézd meg mi történt a zeneiparral és mi történik a filmiparral."

    Nem saját, tegnap találtam:
    alt="" title=""

    Az a gond az MMO spammal, hogy ha az emberek pénzét nem is rabolja le, de az idejét biztosan. A direkt következmény pedig hogy az MMO játékok nagy része kihal a francba, mert egyszerűen nincs és nem is lehet az embernek 5 MMO-ra ideje egyszerre.
    Ugyanitt 1-2 zene/film stream szolgáltatásnak még akad hely, de ha az ember 5 őt érdeklő sorozatot 7 helyről és 7 folyamatos előfizetéssel tud csak elérni, akkor az ember besokall és lehúzza torrentről a fenébe. :U

    Zene és filmkiadók amúgy is elmehetnek a messzire, náluk a köztes Steam állapot pont kimaradt. Leszámítva talán a iTunes-t, a 7-9-mégtöbb ezres filmek, és a 4-5 ezres zenei albumok végletekig erőltetése után a kiadók egyből a 4000 forint/hó távlejátszásra váltottak, igaz, nem önszántukból, hanem mert belekényszerítették őket.

    A hülye maradi producere még a mai napig ráerőltetné a fanokra a lemezeket, akkor is, ha már lemezjátszót sem kapni sehol. :(((

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz FollowTheORI #133152 üzenetére

    Hú, Glóriás Mustár PéCé vs konzol jobbágyság vitatásából lassan Stadia fandomba jutunk. :B
    Gyorsan térjünk is vissza a zakciókhoz

    CéDéKulcsok visszavonta a Halo pakk zakciót, van hát másik:
    HRKGame - Master Chief Collection Steam key 12,45 euró

    Érdemes még itt szétnézni, továbbra is akadnak olcsóbb Humbli kulcsok havi bontásából. Egyrészt ez nem rossz, mert nyilvánvalóan Humbli, és más bundli kulcsokat adnak el újra, másrészt viszont az is nyilvánvaló, hogy ezáltal rajtuk élősködnek. :(((
    Annyi a mentségükre legyen mondva, hogy futó bundlikat Groupbuys árak közelében, néha az alatt(!) szoktak bontani, amit semmi más kulcsos oldal nem tesz meg. :U :R

    Tidal Black Friday még tart: 149 forint 4 hónap Premium előfizetés, 299 forint 4 hónap HiFi előfizetés
    Premium 320 Kbit / 16 bit / 44 KHz AAC codecet használ, HiFi elvileg veszteségmentes FLAC-ot, abból is 24 bit 96 KHz minőségben ha épp akad olyan felvétel
    Rendes áruk 1500 és 3000 forint havonta, így próbaképp jópofa lehet a HiFi, de érdemes lemondani a 4 hónap letelte előtt. :D

    Spotify 3 hónap ingyen Premium előfizetést kínál, ha és amennyiben még nem fizettél elő, vagy előfizetést még október 17 előtt lemondtad. Azután havi 1500 forint.
    Hangminőség az kacifántos: böngészőben 256 Kbit/s AAC, saját kliensben hálózattól függően 320/160/96/24 Kbit/s AAC minőségre lehet számítani.

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz eami #133187 üzenetére

    Jah, nyereség az van, tort ül most a /latestagecapitalism, "én is az eladóknak szurkolok" kommentek vezetnek minket a bátor jövő felé. :K

    Én és hoznám a szalonnás-túrórudis háztűznézésről pattant tengerit, csak PC-n még nagyobb az ihaj. :(
    Videokártyáknál RX570 így 2020 végére visszatért 70000 forint környékére(i shit you not alt="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" title="alt="alt="" title=""" title="alt="" title=""""), RX 5600 felment 120000 környékére, és tovább igazából nincs is értelme elemezni hogy RTX 2070-et most 160 vagy 200 ezerért felejtették ott 1-2 cég nagykeres listáján, mikor nem kapni egyáltalán GTX 1080-nál erősebb videokártyát, nem olcsón, de durván felárazva se nagyon. :Y
    Ryzen 3000 ennek megfelelően nem olcsóbb hanem drágább lett, 3600x már 85000-től kezdődik(!!!), 3300x nettó eltűnt, Ryzen 2700x vissza mászott 70k-ra, egyedül a 2600-2600x ára maradt józanabb 45-50k környékén, ill Alzánál újból van elveszettnek hitt YD1600BBAFBOX (Ryzen 5 2600 1600 név alatt) 40000 forintért.

    Gyakorlatilag nem csak az őszi Ryzen 5000, RTX 3000, és RX 6000 start fuccsolt be fenomenálisan, de valamiért régebbi kártyák és procik szállítása is kezd teljesen beszarni.
    Ha nem nominálisan, de a kereslethez képest mindenképp.

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz Mittu88 #133196 üzenetére

    Úgy ahogy írtam, dobozon Ryzen 5 1600 szerepel, de a dobozban 12nm-es 2600-at szállítanak. Ha minden igaz, akkor az 1600-hoz még a régi rezes Wraith Spire járt, amit valahol 2600-3600 környékén sima alura olcsósítottak, cserébe felnyomták a venti fordulatszámát turbina magasságba , így az új hangosabban hűt annyira mint a régi.

    echterion: Talán akad néhol olcsóbban, de legtöbb helyen nincs olcsón raktáron(pl Marketplace mindenhol legolcsóbb a listában, csak épp szállítani nem tudnak annyiért, ha egyáltalán :U ), vagy 2 hetes rendelés van csak rá, és a 60k-s jegyzés csak a "várható" ára.

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz l.skywalker #133235 üzenetére

    Szürkéknél a Choice játékok azért olcsóak MERT Choice játékok. :P

    echterion: Ben10 fikázása olyan szempontból jogos, hogy az egy alacsony költségvetésű gyerekeknek készült tie-in játék, kimondottan arra készítve, hogy kisebb gyerekek konzol előtt játszhassanak a mesefiguráikkal.
    Ez konzolon teljesen bevett szokás, gyakorlatilag minden nagyobb éves mese sorozat, mesefilm, gyerek animációs film, vagy akár baba és fizikai játék franchise kap azonnal tie-in videojátékot a rávert marketing hullámot meglovagolva. Ezek aztán vagy kapnak PC portot vagy nem, pl Disney videojáték ága a LucasArts címeket leszámítva szinte csak ilyennel foglalkozik.

    A Humbli Scamble/Choice megítélésében egy a biztos, most már 5 éve folyamatosan csökken a színvonal, és ebből 15 éve az IGN felvásárlásnak köszönhetően.

    Tavaly novemberben az utolsó haviban volt CoD WWII, és régebbi konzol exkluzív Spyro, és Crash Bandicoot, hujj de körbe volt szopkodva hogy az év legjobb bundlija. :U
    Közben szeptemberiben megbújt a Squad

    ami nem mellesleg a mai legjobb :R csapat alapú összfegyvernemi FPS, és most is 45 euróról nagyon zakciós 33 euróra van csak leárazva.

    Csak hát ami nem konzolos, vagy legalább multiplatform AAA akció-TPS az sajnos nem sokat ér, ugye. Ha játszunk, akkor gamepad-del kizárólag valami multiplatform cuccal tesszük, ráverek200ezretakkorismegéri exkluzívok pedig csak Playstation-ön léteznek. Ilyen a világ :o

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz Źşë' #133331 üzenetére

    "shining resonnance ? both Zwei ? children of morta ? Indivisible ? one step from eden ?
    holy moly
    best month so far"

    "Holy shit. TEN GAMES IN MY WISHLIST!
    For my tastes, this is the best Choice to date."

    "November 2020
    Other people: Bundle of the Year!
    Me: Trash

    December 2020
    Other people: Trash
    Me: Bundle of the Year! JK, that goes to the Feb bundle. But this one is pretty good still."

    Ezt beszéld át másokkal is. :P Hogy, hogy nem, a videojátékok összessége továbbra sem csak AAA akció-RPG-TPS-es izékből áll. :K

    Pl más már harmadik teljes heti szabiját veszi ki fölöslegesen a Cyberpunk 2022 megjelenését várva :D , engem meg emez érdekel ni, hogy vajon hogy fog sikerülni, és kiadják-e a napokban:

    Call to Arms - Gates of Hell: Ostfront

    Call to Arms - Gates of Hell: Ostfront

    Gates of Hell már a GEM2 motor 3 verzióját megjárta(Assault Squad 2-vel kezdtek, Soldiers Arena-val akarták kiadni, de Call to Arms-ra mentek át kényszerből) indie önkiadás lefújása után 3. kiadójukat tapossák(ukrán Best Way, orosz 1C, német Digitalmindsoft), és minimum 2 alkalommal már úgy nézett ki hogy ennyi volt, most is úgy tud megmaradni, hogy egy másik játék DLC/kiegészítőjeként jelenik meg(!), mert csak így lesz licencük a motorhoz.

    Hogy ennyi szenvedés után milyen lesz, meglátjuk, de látványosan rossz biztos nem. :R

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz TheNewDawn #133333 üzenetére

    A MS és az Epic dolgai azért nem relevánsak, mert ők eszetlen pénzt költenek arra hogy.. piacot szerezzenek. :P Környezetedből pl ki használta Gamepass előtt a Windows/MS Store-t programok és játékok vásárlására?
    Epic kliense évekig megvolt már az egy szem megvehető Shadow Complex játékukkal, és F2P MMO játékaikkal, de akik nem klienshomokosok mint én :D , azok azt sem tudták hogy a motorgyárosoknak van egyáltalán olyan.

    Mint tippelem most sem lett maga a kliens egyik cégnél sem népszerű(mert továbbra is kezdetlegesek), de már tényleg egyre többen használják a reá hányt millió dolláros csekkeknek köszönhetően. ;)

    Amúgy a MS-nek ebben nagyobb haszna lesz. Ugye OS X már csak egy fél centire van attól hogy iOS módra CSAK Appstore-ból lehessen telepíteni bármit. Ezt a MS is nagyon lájkolná Win10 viszonylatban ;] , csak eléggé el kell a Store-nak terjednie ehhez.
    De maga a Gamepass is csak bérlemény, és abban a pillanatban mikor már kellő mennyiségű user használja, hipp-hopp az a csoda 300 forint per 3 éves zakció majd jól eltűnik, mint ahogy a teljes játék kínálat is ha nem fizeted a havi 4200 forintos MS sarcot. Persze ha nem lesz drágább, hiszen olyan rendkívül kedvező az ajánlat úgy is, hogy havi száz forint helyett megérne az 6-8 ezret is ugyi..

    Pláne ha nincs más választásod, mert nem vettél évekig mást csak gémpasszt.

    Źşë': Persze túloztam, ugye "243€ Value" az már névértéken sem 333€, TheNewDawn kempingtékájával meg 15 euróra sem jön ki, mikor CoD: WWII magában sem lesz 30 euró alatt. De tény és való, hogy az AAA bundlik alatt folyamatos volt a moraj, egy indibundli oldalon miért kiöregedett nagykiadós játékokat kapni. és természetesen már akkor is az IGN volt felelős mindenért :DDD , mikor az IGN még a saját Prime-ját akarta futtatni a Humbli ellenében.

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz FunPro #133341 üzenetére

    De Boxon mit csinálna szegény Volvo, árulnák a maréknyi saját játékuk 10-15 éves X360-as portját? alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

    Steam-nek PéCén van jelentősége, azzal a MS sokat nem tud kezdeni.

    Egyrészt Steam kliens képességeit pöccre pontosan le tudták volna másolni már tegnapra, nem fekete mágia a Windows készítői(!!) számára, csak tosznak belefektetni annyi pénzt és energiát, mármint pont ebbe.
    Epic szintúgy toszik az egészbe bele, két közepes indie röghöz kötésére elvert pénzből háromszor jobb klienssel várhatnák a világhódítási kísérletük második évfordulóját, de ott sem szempont a jobb szolgáltatás nyújtása. :(

    Illetve Steam beágyazottsága, na az kellene mindegyiknek, de ezt maga Őgabensége sem tudná átnyújtani, ha akarná sem. :U Ehhez az kellene gyakorlatilag, hogy a MS a saját kliensét kivágja a kukába, átnevezze a Steam-et magát MS Bazárrá, Gabenék minden eddigi iparági kapcsolatát és szerződését megtartsa, és hatalmas játékszóró PR menetbe kezdjen az "ezért is az IGN a hibás" világvége hangulatot eloszlatandó. :DDD A Steam felvásárlása utáni esetleges kinyomásával ugyanis nem a Store-t erősítenék, hanem a Store-on kívüli összes konkurenst, nagy rakás MS utálat felszedése mellett, amit PR csapat legyen a talpán ami vissza tud csinálni mondjuk egy évtized alatt. :))

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz Dilikutya #133395 üzenetére

    Something, something, én 20 évesen is jobb voltam mint 50 évesen mintahányótok. Csak már nem vagyok 50 se, szal getoffmylawn. :P :DDD

    Pff, ne is mondd, az az obszcén monomániás rögeszme 80-90 körül, hogy ha a játék már nem lehet ténylegesen hosszú technikai (kazetta-floppy-kazettás ROM mint terjesztési médium), pénzügyi (átlag játék annyiba került mint most a ruszki showelware non-game-ek 1-1 kopipasztált darabja), és kreatív (anno 2-3 ember 2-3-4 játékot is összedobott egy évben, ez volt a standard, ilyen tempóban mit tudtak alkotni) korlátok miatt, akkor legalább legyen piszok nehéz, hogy a kis csípás 12 évesek be tudják befejezni egyedül. :U

    És lőn igény BBS board, USENET, emil levlistás tippekre és végigjátszásokra, cheatekre és mentett játékállásokra, komplett GameFaqs szerű oldalakra, meg az egész iparra ami ezt kiszolgálta:


    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz SenorGrande #133415 üzenetére

    Engem sokkal inkább aggaszt hogy miért törlik azokat a videókat.

    Electronic Frontier Foundation - Visa and Mastercard are Trying to Dictate What You Can Watch on Pornhub

    Ha tényleg gyerekpornó volt fent, akkor vegyék le, osszák ki a banánokat/feljelentéseket, kérjenek bocsánatot mindenkitől is, és annyi. :K Persze a pornósok dolga sem könnyű, hisz a videók egy tisztes része a hebe/efebofil férfiak kiszolgálására készül, és ott pont az a lényeg hogy korai tizenévesnek nézzenek ki a kisasszonyok.. (fiúknak "mindegy", közvélekedés szerint őket megrontani sem lehet, ha nem egy másik teszi be az ereszcsövet :U )

    De hogy kártyacégek már random vállalkozásokkal izmoznak, hogy vagy úgy működnek ahogy nekik tetszik, vagy tönkre lesznek téve.. azért ez elég necces. :(( :(

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz ayo #133503 üzenetére

    Az Epic tényleg objektíven szar, pont azért kell az osztogatás, mert élő ember egyébként nem használná. :D Tedd a Switchedre a kezed, utoljára mikor éreztél késztetést Epic-en venni valamit amikor GoG vagy Steam azonos áron adta? :)

    Azt nem tudom pontosan hogy ezzel egy időben a Volvó miért kezd leereszteni technikailag (pl library gyors natív C kódja helyett webes laghalmaz ami többszörös(!!) erőforrást eszik, kevesebb infót jelenít meg, közösségi szemetet tol az ember arcába :( ), és miért nyírta ki az ötletes ünnepi akcióit, hogy nettó pénzhajhászós csillámháttérlámákkal helyettesítse.

    De mert az oroszlán öregszik és fogait veszti, még nem mentség hogy egy Origin(aminek igen látványosan megakadt a fejlesztése a 2013-as start után), és egy Uplay/Ubiconnect miért nem érnek a bokájáig sem, mikor volt rá 7 illetve 10 évük a képességek felhúzására. :U

    MS Store kicsit más, mert ott elvből hülyék: Secret files in game pass for PC
    Egyszeri júzer találkozása a MS rendszer szintű DRM-jével. ;]
    Elvileg egy fél marék játéknál már működik a modding a C:\Program Files\ModifiableWindowsApps-on keresztül, de mod managerek biztos nem mennek.

    Ha véletlen jan. 1-re a MS bolt is lenne a legjobb mind közül, akkor is húznám a számat hogy azt használjam. Appfel mióta bevezette a bármi program futtatásához kötelező Appfel fizetős dev fiókot, és aláírás megkunyerálását darabonként, azóta már csak egy jelölődoboz távolságra vannak attól hogy iOS-szerűen zárt legyen az egész. :( Már ide hallom MS felől az izgatott manager hangokat, hogy egy olyan nekik is nagyon jól esne.. :o

    alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""
    alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

    Ahol pedig fát vágnak ott hull a forgács:
    Why macOS Catalina is breaking so many apps, and what to do about it
    32 bit teljes kinyírása akkor is nagyon durva ha 1,5 évvel előre figyelmeztettek róla.
    Én azon töröm a fejem hogyan lehetne 20-25 éves játékokat natívan indítani Windowson, ezek meg 4-5 éves programokat is kikukáznak gond nélkül. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz TheNewDawn #133546 üzenetére

    Megesik hogy a kígyó elesik. :)

    Nekem is szeretnem kellett volna a GTA V-öt. Sorrendben a GTA 1, Vice City, 3, 2, San Andreas kedvencek voltak, ebből a VC és 3 rongyosra lett játszva a maga idejétől kicsivel arrébb.

    Meg is vettem a legelső alkalommal az V-öt mikor 30 euróra árazták Steamon. Kicsit halogattam az letöltését, ez indítását, aztán a játékban jó 30 perc alatt leesett, hogy nekem a "klasszikus GTA" játékmenet már egyáltalán nem jön be. :(
    Prototype 1-2, Saints Row 4, Just Cause 3 mint direkt GTA variációk hetekre lekötöttek előtte és utána is, de pont a grafikában és játékmenetben is kurrens V egyáltalán nem fogott meg. Félig multi miatt lett véve (nagyon be voltak miatta zsongva a népek), így nem lett refund, de ha előbb rájövök hogy az is egy sz@&os grindolós "vegyél játékpénzt" MMO csak, akkor kivágtam volna ezt a játéktörténelmi műremeket az ablakon, tokostul. :U

    Dilikutya: Nem tolta túl, Valve már minimális energiát se fektetett az idei Karácsonyba. :U
    The Steam Awards - 2019
    The Steam Awards - 2020
    Egész event egy nagy copy-paste tavalyról, de már a napi kártyázás és 5 eurós kupon(amit eleve csak nagyobb költéssel lehetett használni) is kukázva lett.

    Ha a Volvó megmondja a kiadóknak, hogy egy nagy Epic fenyítő zakcióban 10 euró lesz az Odyssey, a No Mans Sky, meg a Squadrons ára, és egyébként is 2000-2000 darabot ki fog szórni belőlük adventi virgács gyűjtés keretében, akkor a kiadók ezt nagyon helyeselni fogják, mert Volvó megmondja nekik hogy ezt nagyon helyeselve fogják akarni. ;] :DDD

    De nem hogy a kiadók befenyítése nem jött szóba, de még a kitűzők grafikáját is lusták voltak megváltoztatni. :W
    Esetleg Zintellel megkonzultálhatná a Gaben, hogy mi történik ha piacvezetőként évekig tosznak bele a nagyvilágba, és csak várják a sült galambot. :o

    A "balkáni siránkozás"-ozás meg klasszikus megalkuvó stílus. :P Lehet hogy kiszervezik az országot Szovjet Közép-Ázsiába, de legalább iszunk sok kumiszt, lesznek szép húzott szemű lányok, és csapatjuk a dzsingisz-metálra, meg a dzsingisz-elektropopra.

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz WayneGace #133612 üzenetére

    "ha rákattintok, akkor elindul a játék. Nem tök mindegy, hogy gog, steam vagy epic fut a háttérben?"

    Akkor titkon te is teljesen egyetértesz tomsolo félremagyarázott köteles beszédével. :D

    Interview: Gabe Newell
    "In general, we think there is a fundamental misconception about piracy. Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem. "

    Egy középszar kliens jobb esetben a torrent szintjét tudja hozni, ehhez már többet nem ad. Márpedig ha a jogi és morális oldalt nem nézzük, akkor bezony hiányzik az extra szolgáltatás ami ellensúlyozná a plusz ráfordítást. :U

    Pedig volna mit:
    Reddit - PSA: Disabling Epic Games Launcher lowered my 5800X idle temps from 50C to 37C

    "Looked at mine, 5900x - 64C while just browsing youtube... closed epic games launcher, drops 20 degrees. Lol."
    "ok my 2600 was idling at 46 watching youtube, i thought that's not too bad, i exited Epic launcher and it immediately dropped to 38.
    Edit, it's gradually dropping even more, only 35 now."

    "Mine is the exact same. 5900x.
    Sat watching youtube while I download Cyberpunk (finished). Friend sends me a link to this thread, I look at my temp, 62, Close EGL, down to 42...."
    "Ryzen 5 1600 here and mine dropped from 52 to 44 almost instantly.
    I literally just signed in to post this, opening a bunch of browser pages and signing into reddit didn't make it go above 52 again so not sure what Epic browser is munching away on."

    Steam is sokkal seggesebb lett mióta kvázi Krómon futó weboldalakon van minden funkcionalitás, de az Epic tényleg gond nélkül bekajál 1x8-10, 3x3-5% proci teljesítményt egy régebbi Core i5-ből, úgy is hogy épp elindítva azonnal minimalizálom.

    Azt nem mondhatom hogy a torrentezők élete mára csak móka és kacagás, mert kriptobányásszal patkolt release-ek töltése csak bemelegítés a lemeztitkosítókkal és jelszó és infó lopókkal kövezett úton, de ingyen azért elnézőbb az ember. :)

    Többi kliensnek mi a mentsége? :U

    ui: Kis érdekesség, hogy az Aszpik Löncs-őrön ingyen osztogatott (persze mostanra fizetős) Just Cause 4 csak Win10 változatban került fel oda. Win7 és Win8/8.1 felhasználók csak pilloghattak hogy miért nem megy náluk mikor a Steam változattal (azaz a rendes változattal, mivel mindenhol addig Steam kulcsot adtak) épp ilyen gond nem volt. (minden más egyéb nyomor mellett :D)

    Saját közösségi tér híján Steam fórumon(!) kutattak utána a népek, és mint kiderült, Epic-re csak a Win10-es telepítő került fel, csak épp a Steam-es változat rendszerkövetelményét sikerült odamásolni. A megoldás az lett, hogy megváltoztatták a min spec-et Win10-re, és le lett tudva a dolog. :)

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz tomsolo #133674 üzenetére

    Ja, hát felháborodott hangok, azok vannak. :U

    Steam Broadcasting general discussiona - Straightforward way to "exit" someone's broadcast is needed

    20014 december 2 környékén indították a bétás Steam Broadcast-ot, szóval bő 6 éve nem tudnak egy bezárást elvégző X-et rakni a videó ablakba sok visszajelzés, sőt, könyörgés hatására sem. :(

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    ITcafé - Új elnök a Nemzeti Gaming és Esport Sportági Szövetség élén

    Telex - A

    rátelepszik a videójátékosokra is

    "Persze egy ilyen rendezvényt egy hozzáértőnek meg is kell szerveznie. Ez a már említett Esportmilla, illetve a hozzá szorosan kötődő Hunesz – Magyar E-sport Szövetség és az Esport1 Kft. Az Esportmilla az érintett szakértőket tömöríti, a Hunesz jogi szereplőket (egyesületeket, alapítványokat) foglal magában és civil szervezetként végez szövetségi munkát, a kft. a rendezvények lebonyolítására és kommunikációjára alapított cég, és létezik még az Esport1 hírportál is, ahol esportos hírek mellett az egyesület és a szövetség ügyei is megjelenhetnek."

    "Az Esport1-érdekkör a nem elsősorban esportra szakosodott videójátékos portálok közül is megszerzett egyet, júliusban bejelentették, hogy az Esport1 Kft-hez kerültek az egyik legrégibb magyar játékos lap, a PC Guru online és print kiadási jogai. A korábbi kiadó vezetőjével, a most már az Esport1 csapatát erősítő Lengyel Zoltánnal beszélgetve az derült ki, hogy évek óta volt együttműködés a két cég között, és az összeolvadás organikusan alakult így. Információink szerint egy partnerügynökségnél már a nyomtatott PC Guru újraindítása is felmerült.

    A gémer média körül egyébként is egyre sűrűbben mozgolódnak NER-közeli figurák. A PC Guru mellett a másik patinás hírportál a Gamestar, amit a PC Worldot, a Computerworldot és a filmes Puliwood portált is birtokló Project029 Magyarország Kft. üzemeltet. Augusztus óta ezen oldalak értékesítését a Mészáros Lőrinc érdekeltségébe tartozó Atmedia intézi, akárcsak a Gamestar és a PC Guru legnagyobb riválisáét, az IGN-ét. Az az Atmedia, ami egyébként a közmédia és a TV2 fő hirdetésszervezője."

    "A fentiekhez hozzá kell tenni, hogy bár az Esportmilla/Hunesz nagyon ügyesen nyomul kormányzati és kommunikációs fronton is, nincs konkurencia nélkül. Legfőbb vetélytársa a Nemzeti Gaming E-Sport Sportszövetség (NGES), ami egy másik érdekkörhöz köthető, a TV2-vel egy időben szorosan összefonódó műsorgyártóhoz, az egykori IKO csoporthoz. Az NGES alelnöke Szalai Ádám, aki az IKO Digital Gaming és Esport divíziójának vezetője volt, elnöke pedig Enyedi András, az IKO Kábeltévé Kft. egykori ügyvezetője. Az NGES-nek is van esportportálja, a gamer.hu-ból lett Metabro, ahol néha oda-odacsípnek egyet a Hunesznek, például kiemelve egy, az említett 540 ezres számot cikiző videót.

    Az NGES és a Hunesz rivalizálásának komoly tétje van: az, hogy ki lesz a sporttörvény szerinti országos esportszövetség, ilyen ugyanis csak egy lehet, és ez a státusz rengeteg előnnyel jár, például folyamatossá válhat az állami apanázs (az éves költségvetésből, illetve megpályázható támogatások formájában)."

    "Hogy teljes legyen a kép, említsük meg az Esport Universumot is, a magyar esport harmadik pillérét, ami a másik kettővel szemben nem táplál szövetségi ambíciókat és kreatív ügynökségként definiálja magát. Tapasztalt profik, és régóta a hazai esport felvirágzásán ügyködnek, ugyanakkor ők is köthetők a NER-hez. Az Esport Universum Zrt. vezetője, az amúgy lelkes esport-evangelista Tischler Márk egyben a streaminggel és más IT-megoldásokkal foglalkozó OTT-ONE Nyrt. tanácsadója, az Esport Universum pedig az OTT-ONE üzleti partnere. Az OTT-ONE neve nemrég a drága lélegeztetőgép-vásárlások kapcsán fordult meg a médiában: ez a cég is kötött szerződést a külüggyel, 500 lélegeztetőgép vásárlásáról, összesen 14 millió dollárért. IT-vállalattól kicsit furcsa ez az üzlet, ráadásul a lélegeztetőgépeket meg is fejelték százezer szájmaszkkal. Az OTT-ONE azzal magyarázta ezt, hogy a cég jó kínai kapcsolataival segíteni akart Magyarországnak. Az Esport Universum a szervezője egyébként a MOL által szponzorált Gamer Magyar Kupának."

    "A NER a játékboltok körül is megjelent. Egy-két éve még létezett 576 Kbyte bolthálózat, videojatekbolt.hu és Konzolok szervize – most mindegyiknek az oldala a PlayIT Store-ra visz. Ennek a bolthálózatnak a tulajdonosa nem a PlayIT-eket szervező Meex Agent Kft., hanem a BestByte Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. Mint Csanda Gergelytől megtudtuk, a BestByte vezetői névhasználati szerződést kötöttek vele, mert egységesíteni akarták játékboltjaikat, és a PlayIT jól hangzó név ezekben a körökben. A bolthálózatnak webshopja is van, és a kínálat bőven túlmutat a játékokon (például tévéket és okostelefonokat is lehet venni).

    Az amúgy főleg számítástechnikai eszközök értékesítésében utazó BestByte tulajdonosa nem más, mint a Wolf Health Kft., ami Fabó György Pálé. Fabó a volt fejlesztési miniszter, Seszták Miklós közeli embere, és annak a ciprusi offshore cégnek az igazgatója, ami az Oxygen wellnesshálózat tulajdonosa (az Oxygen hagyományos nagy NER-gyülekezőhely). Fabó és Seszták érdekeltsége a Ramiris Europe Kft. is, aminek a raktára két éve leégett Angyalföldön, és nagyjából hárommilliárd forintnyi áru semmisült meg – éppen a BestByte termékei. A rendőrség akkor rongálás gyanújával indított nyomozást, de másfél hónap után elvetették a szándékosság gyanúját. "

    "A fokozott állami szerepvállalás másik potenciális mellékhatása a kormánypropaganda megjelenése lehet. Ennek egyelőre nincsenek direkt jelei, de ki tudja, mi lesz, amikor a Fidesz ráfordul a 2022-es választási kampányra. Közvetetten pedig máris létezhet a propagandahatás: elég, ha az amúgy politikamentes gémer műsor után bekapcsolva marad a Pesti TV, vagy ha a KESMA-birodalom valamelyik esportos cikke eldob a főoldalra. A magyar videójáték- és esportrajongók eddig nagyjából távol tudták tartani magukat a politikától, de úgy tűnik, most már szigorú, tudatos médiafogyasztás kell ehhez."

    tl;dr: Aki azt gondolta hogy az a legrosszabb amit a politika tehet a játékvilággal, hogy mindenben erős fekete de valósághűen randa tranzcicik fognak himbálódni, az várhatóan rátoszott. :K Fogunk mi még Nemzeti Gőz és internetkvóta e-jegyért sorban állani a derékig érő 15 fokban!

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz Dilikutya #133703 üzenetére

    A trükk az, hogy nem viszed végig.

    Tavasszal Far Cry 5-el kb 3 hétig el voltam mint post-op tranzmaca az újdonsült farkával. Sztori küldetéseket messzire kerültem, sunnyogtam és lestem hogy gyepálják egymást az NPC-k(King of the Jungle perk után mikor nem támadnak a vadak, egy bázist épp rejtve felmértem volna, mikor egy szem betévedt maci felkajolt mindenkit egy pillanat alatt :DDD ), gyűjtöttem a fegyvert és járművet, felszabadítottam a segítőket (cukorbeteg terminátor maci!), elszenvedtem a kikerülhetetlen sztori küldetéseket és bugokat, nagyon sokszor meghaltam, és igen jól elhomokoztam.
    3. héten modok után néztem(Resistance mod!), és az utolsó bázisokat már szektás követők 20-as bandáival szabadítottam fel, nekem már lőni sem kellett. :D

    Aztán véget ért a móka, és bezony otthagytam az egészet. A szög egyszerű, erőltetett történetet (pedig Faith környékén még reméltem hogy lesz sokkal jobb :( ) pörgesse az ki akinek kell a 100% achievement az asszony megmászásához.

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

Új hozzászólás Aktív témák