Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • johnywalker

    őstag

    válasz Darko #7321 üzenetére

    Az utóbbival sokkal jobban jársz, kiváló minőségű (a boritóján szerepel is az 5 csillag) persze nem mindig ez a lényeg.Én sokszor rendeltem már pl. Brother márkanevű fotópapírt, teljes megelégedettséggel.Amit előzőleg szerettél volna venni az átlag közepes...Azért azt tudni kell a jó minőség, 200-220gr-osoknál kezdődik, vagy fölötte!

  • andrasferenc

    tag

    válasz Darko #7321 üzenetére

    Nekem az L486-os Epson nyomtatóm van. Folópapírként a 183 gramm/m2-es Value Glossy Photo Papírt ajánlják hozzá. Az ügyfélszolgálatuk szerint, mivel hátsó behúzású a papírtálcája, 200 gramm/m2 feletti papírt is lehet vele nyomtani, de nem tartósan, tartva attól, nehogy a papírt továbbító görgők meghibásodjanak.
    Az a tapasztalatom, hogy a 183 gramm/m2-es papíron a nyomtatás közepes minőséget eredményez. Általános, hétköznapi célokra megfelelő. Mivel alacsony a nyomtatási költség, és a fotópapír sem csillagászati áru, célnak megfelel.
    Kipróbáltam még különböző HP fotópapírokkal is. A HP Premium Plus 280 gramm/m2-es papír esetében nem hozott jobb eredményt. Sőt, egy napot kellett várni, hogy a tinta réteg teljesen megszáradjon. Addig a fotón mattos felületek voltak. Az Epson papír a nyomtatás után azonnal fényes volt.
    A legjobb eredményt a HP Premium Plus 300 gramm/m2-es papír hozta. A kinyomtatás után szép volt a papír felülete. Részletgazdag volt a fénykép.
    Természetesen mind három esetben ugyan azt a fotót nyomtattam ki. Mind három fotópapír fényes minőségű volt. A fotók színárnyalata megfelelő volt. Nyomtatás közben nem tapasztaltam semmilyen rendellenességet a vastagabb fotópapírok esetében.
    Epson 10×15-os fényes 183 gramm/m2-es 100 db-os fotópapírt ki lehet fogni 3 ezer Ft alatti áron is. Egyes üzletekben fellelhető minta fotók szerint egy 10×15-os fotó nyomtatása kb. 10 Ft. (Szerintem ezt a tintára érthetik.)
    Összegzésként: Általános célra, átlagos igényeknek megfelel. Ennél olcsóbban színes fényképet házilag nem igen lehet nyomtatni jó minőségben.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák