Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemlehet

    őstag

    Sziasztok!

    Jelenlegi Open Media Vault-os linux szerveret szeretném kicsit frissíteni. Jelenlegi egy ősrégi AMD Athlon X2 (még a régi barthon magos) 1 GB DDR, Asus A7N8X-E Deluxe lap van benne. Sajnos már stabilitási gondjaim vannak, főleg újraindítás után az alaplap már nem mindig látja megfelelően a vinyókat, ráadásul csak 2 sata I van rajta így se a sebesség, se a bővíthetőség nem az igazi. Arról nem is szólva, hogy 1,5 TB-nél nagyobb vinyót fel se ismer (bár ez jelenleg nem gond, de a későbbiekben az lesz).

    A jelenlegi teljesítményszint teljesen elég arra amire a család használja, úgyhogy nem kell ide i7 meg 16 GB RAM. Ami fontos lenne, hogy minél kisebb fogyasztású legyen, lehetőleg sok HDD-t rá lehessen kötni (a házban 6-nak van hely) és gigabites lan legyen rajta. Ház (ATX, de szerintem mATX lap is rögzíthető bele) és táp van (300W FSP, azt nem cserélném ha nem kell), HDD szintén. Úgyhogy alaplap, CPU és memória javaslatok szeretnék kérni elsősorban.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    Van valami fejlettebb változata a J1900-as lapoknak? Most tervezek összerakni egy NAS/HTPC-ként működő gépet, lehetőleg maximum 1-2 ház ventivel, de a lappal kicsit bajban vagyok.
    Az itt linkelt dolgok alapján egy j1900-as lap erre megfelelő lenne de ezek többnyire tavaly év eleji cikkek én meg ezzel a szegmensel nem igazán vagyok naprakész.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    Mennyire van jelentősége a Dual Channelnek egy HTPC esetén? Játék egyáltalán nem szempont, tehát azt vegyük ki az egyenletből.

    Igazából 4 GB RAM-ban gondolkodok, mert 2x4 már kívül lenne a kereten (meg kissé szükségtelennek is érzem). A 2x2 drágább lenne mint az 1x4 de azért piszkálja az agyam a Dual Channel. Hálózati megosztás és filmlejátszás közben mennyire jelent valós előnyt?

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Új hozzászólás Aktív témák