Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Shkiz0

    nagyúr

    válasz Panthera #55868 üzenetére

    Szia!

    Azóta sok víz lefolyt a Tiszán :P
    A hosszú hétvége alatt, volt időm matekolni, meg nézelődni házak között, de utóbbi baromi nehéz :D
    Nálam is a fő gond, hogy így néznek ki a dolgok.
    Ház esetén a Thermaltake Core G3 jó lenne, de abba tápot kellene cserélni mert hiába ATX méret, és SFF méret, a tápból csak SFX-et fogad. Az meg a ház csere összességében már tetemes összeg, és ugye előnye csak a hely kihasználása a hardver marad egy régi.
    CM Elite-m már volt korábban, de az pár centi híján szintén nem fér be a tv alá.
    Illetve ami jó lett volna ház, és befér (meg tetszik is) az mind ITX, szóval megint hardvert is cserélni kellene. Utánaolvastam az APU-s megoldásnak is, de kompromisszumos (madvr estén csak basic beállításokra jó) így a VGA is marad.

    Így úgy döntöttem, hogy a ház marad, vettem bele egy új ASRock B365M Phantom Gaming 4-et mellé apróról egy I5-8600T-t, valamint szintén új 16GB DDR4 3000MHz-es ramot, és 2db új 3TB-os P300-as HDD-t amik RAID0-ba fognak menni, és ezen lesznek a filmek. A BQ gold táp, meg a vga és a rendszer SSD marad csak. Ja meg az IS50 hűtő is. :)
    A háznak meg találtam egy helyet ahova pont szépen bemegy, útban sincs és egy 5M-es HDMI kábellal meg is oldódott a dolog.
    Ugye megúszhattam volna ezen alapon csak egy HDMI kábellal is, de eleve fontolgattam már az upgradet is, mert a Giga lapon még csak Sata 2-es portok vannak, plusz a tárhely is szűkös volt, és a lap sem tud HW raidet mint az új, és feleslegesen nem terhelném a procit még egy szoftveres raiddel is, mert oda már lehet kevés lett volna.
    De így legalább most jó időre megint le van tudva, van egy gyors, keveset fogyasztó HTPC-m, aztán ha esetleg találok valami szép házat idővel lehet majd költözik a TV alá, de egyelőre most így marad, a régi gép meg megy apróra.

    Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

Új hozzászólás Aktív témák