Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Patice

    Topikgazda

    válasz parkasz #40356 üzenetére

    N3150-re a 16-os Kodi-n alapuló OpenELEC bulid-ek jelenleg a legjobb választás (szerintem), ha alap felhasználás a cél.

    Ha eddig megfelelt az a CD-s erősítő, akkor ha a költségek alacsony tartása a cél, akkor csak egy új alaplap kell + némi RAM és meg is van egy jó kis videós eszköz. :K

    Zenehallgatáshoz nem épp ideális az OpenELEC, de szerintem az optikai kimenettel egész jó hangot kapnál, ami kb. megüti azt a szintet, amit az erősítőd + hangfalak jelenleg tudnak.

    Jobb minőség is kihozható abból a lapból, de akkor már külső DAC + más OP rendszer kell rá, azt meg OpenELEC mellé kicsit nehezebb felrakni. :))

    Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

  • _Smooth

    senior tag

    válasz parkasz #40356 üzenetére

    Hát távirányítással kapcsolatban olvasgass vissza, kérdezősködj, mert ahogy én láttam, sokan küzdenek valamely részével az N3xxx integrált lapok néhány példányán - ha jól emlékszem, akkor talán a bekapcsolás bizonytalan jelenleg.

    Nem elriasztani akarlak, csak járj utána.

    Illetve értem én az álláspontod, és hidd el, kárba nem veszne a jelenlegi házad - enni nem kér, megromlani nem fog - és, ahogy írtam is, az RPi "beleférne" abba is, ha mindenképp abban szeretnél elhelyezni valamit.

    De én a helyedben inkább vennék egy RPi-t erre a célra kb 16eFt-ért (+táp, ha nincs otthon megfelelő - enyém jelenleg a TV USB-jéről kapja, ezért aztán folyton ott is van a kis szivárványos logó a sarokban... ez kevés neki, de üzemel gond nélkül).
    A fennmaradó összegből (lap 22-37eFt, olcsóbb esetén még a táp is kelleni fog pluszban, illetve a ram még vagy 6-7eFt, ha nem használt, vagy nincs otthon) inkább áldoznék az erősítőre, bár természetesen ennek a kettőnek a különbözetéből azért egy új HDMI-s darab nem fog kijönni. De én nem különösebben áldoznék olyanra, amit nem használok ki.
    Ha meg openELEC menne fel rá (ahogy az RPi-re is), akkor meg megint nem sok értelme van x86 rendszert építeni (esetedben). Talán csak a h265 támogatás szólna az N3xxx rendszer mellett. De ha nem UHD-ra és nem képminőségre gyúrsz elsősorban, akkor ennek sincs sok jelentőssége.

    Bármelyik mellett döntesz is, nem választasz rosszul. Ezek csak olyan extra infók, amivel érdemes számolnod, aztán a saját belátásod szerint tudsz dönteni. (így teljesebb a kép)

    # I got bored one day and put everything on a bagel...

Új hozzászólás Aktív témák