Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tim82

    nagyúr

    válasz NarvalTM #2963 üzenetére

    nekem nincs HTPC-m, az én igényeimnek egy (kis túlzással) Pentium III processzor köré épülő rendszer is megtenné. azzal meg olcsóbban jönnék ki, mint a megfelelő "célhardver" vásárlással. :)

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • Vanos

    aktív tag

    válasz NarvalTM #2963 üzenetére

    Sokféleképpen el lehet jutni a htpc-ig.
    Én speciel a meglévő sztereó erősítőm és hangfalam mellé akartam venni egy jó minőségű front egységet. Ekkor 2005-öt írunk.
    Szóval először akartam venni egy jó minőségű CD lejátszót. Kihalófélben van. Néhány gyártó terméke került a látómezőmbe. Sok zenei cd-m van, de néhány ritkaság csak mp3-ban volt meg.Így aztán rájöttem, hogy jó lenne, ha nem csak gyári cd-ket tudnék lejátszani, hanem egyéb formátumokat is. Bejött a képbe a DVD lejátszó. Amelyik jó minőségű, az drága, és ez a front is rengeteg kompromisszumot kíván. Tesztek szerint zenei cd-hez cd lejátszót kell venni. A DVD lejátszó nem cd lemezekre van "kihegyezve".
    És közben csak gyűltek és gyűltek az ape, flac stb. formátumú zenéim.
    És ekkor jött a megvilágosodás. Nekem egy mindenevő masina kell egy jó minőségő DAC-al. Így lett nekem htpc-m E-mu 1212m-es hangkarival.
    Nem kompromisszum mentes, de innentől kezdve minden zenei formátumot le tudok játszani, minden csak szofver kérdése.
    Az már csak hab a tortán, hogy filmnézésre is ezt használom. Letölt-megnéz-töröl (néha kiír törlés előtt).
    A sokféle asztali kütyü a múlté, de kell még pár év mire a htpc rendesen kifutja magát - szerintem.

    HTPC front (GA-MA780G-UD3H, 4G RAM, 2T 2,5-ös HDD, Pioneer 212 DVD-RW, Silverstone LC16B-MR ház), Pi4+Volumio; E-mu 1212m, Topping D50,SMSL VMV D1SE, VMV D2R DAC-ok; Rotel RA-985Bx, Kinki Studio EX M1+ erősítők; Focal Chorus 716S és Electra 1038 BE hangfalak; *****SMSL M6 - Sennheiser HD600 füles

Új hozzászólás Aktív témák