Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Enszuke #10013 üzenetére

    Kivéve amikor a proci is kevés lesz... Mert volt olyan is pár éve, hogy mindent csak cpu-val játszottak le és aztán mégis kevés lett (fullhd-hoz pl.)

    1. Azt sem árt nézni, hogy milyen fogyasztás mellett játszik le mindent cpu-val vagy dedikált vga-val.
    2. Ahogy írták előttem, jó ideje kb. mindegy melyik gyártót nézed, lejátszik "mindent". A "minden" relatív, de pl. nekem a saját ion-os htpc-mmel és a családi 880g+amd-vel sem találkoztam még olyannal amit ne vitt volna dxva-val. Pedig ez 2-300 filmet jelent kb. (3D nem volt benne).
    3. Nem hiszem, hogy az lenne az irány, hogy a cpu jó bármire mikor már desktopon is egyre csak jönnek ki az integrált vga-s megoldások. Lassan játszani is lehet rajtuk, olyan erősek pedig htpc-be mint látjuk a brazost vagy ion-t, a töredéke is elég. Ez jelenleg a fejlődési irány, nem fogják maguk alatt vágni a fát azzal, hogy szimpla sw-s (driveres, stb) támogatással (mert a vga a nyers erejével ott van alatta, innentől ugyanúgy sw kérdése csak) ne frissítenének rajta, ha jön vmi újabb kihívás.

Új hozzászólás Aktív témák