Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • chrlee

    lelkes újonc

    válasz Lacerta #63901 üzenetére

    Írtam, hogy ahhoz kell. És a led is ide tartozik. Nem sokáig javasolják forrasztáskor a ~250 fokot.

    Szerintem a lámpákban használatos LED-ek pont nem tartoznak az alacsony hőmérsékletű körbe. A bizmut tartalmú forraszanyag a lámpáknál és konkrétan legerősebben a ledeknél jelentkező, gyors hőmérséklet-változásokat sem tolerálja. A mikrorepedések esetlegesen már nagyon rövid távon is jelentkezhetnek. Miközben gyakorlatilag semmiféle előnye nincs azon felül, hogy egy alkalmatlan pákával valóban könnyebben folyasztható.

    Ez erősen ideológiai alapú megközelítés, és csúszatások is vannak benne.
    A kiinduló hsz-ban arról volt szó, hogy találtam egy konkrét, jól működő, nem kamu terméket, ami nekem működik, és a topictársak hasznát vehetik az információnak.
    Ennyi és nem több.

    Nem látom az ideológiai megközelítést utólag sem. Van egy termék, amely rövid távon bevált nálad, miközben semmiféle információd nincs vele közép vagy hosszabb távon, sem az esetleges egészségkárosító hatásáról, sem a valós összetevőiről, sem a maradványainak korrozív hatásáról, sem egyebekről. Lehet, hogy csak nekem nem ennyire egyértelmű, hogy ilyen körülmények között megéri-e a szükséges grammnyi mennyiségnél az a 100 Ft nagyságrendű megtakarítás?

    Tudom, offolom a topikot. Hagyom.

Új hozzászólás Aktív témák