Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • WestBam

    Topikgazda

    válasz greenface #48124 üzenetére

    Pont olvasáshoz nem ajánlanám az olcsóakat, mert a PWM miatt fárasztaná és rontaná a szemed.
    A lumenérték nagyban függ a fénynyaláb profiljától. Egy "zoom"-os lámpa pl. pont ebben a feladatban lenne nagyon jó, mert a lapot teljesen homogén fénnyel világítaná meg, a szemnek pedig az lenne a legjobb. Ami olcsó is és zoom-os is az általában PWM-es és kellemetlen színhőmérsékletű, ezekkel a nagyon drága hibrid TIR lencsésekkel én nem foglalkozom/foglalkoztam, mert eléggé réteg termékek szerintem, nem sokan adnak ki szívesen ennyi pénzt értük.
    Én most az NU25-öt próbáltam ki, mert az van itthon gyengébb fejlámpám, a reflektoros fénynél rettentően zavaró a hotspot és a lap szélein sokkal halványabb a fénye az alacsony fokozatban. A CRI fényénél viszont elég kellemes olvasni, talán még lehetne kicsit gyengébb is, de az csak egy fokozatú, nem lehet állítani rajta.

    ⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

  • FBLLMAG

    senior tag

    válasz greenface #48124 üzenetére

    Sajnos az olcsóbbak zavarók tudnak lenni.

    Nekem van itthon Armytek Tiara A1 PRO is. Ez is egészen jó, a hibrid TIR lencséseket tartom én is a jobb választásnak. Legalábbis tapasztalataim szerint. Egyébként most hozott a Led Lenser ki pár fejlámpa újdonságot. A drágább MH8 -as, Li-Ion -os belső töltéssel, RGB színekkel, 600 lm, 200 m hatótáv, ECO / CC lehetőséggel. Jön még a MH5, MH7 is.

    - A MH4 viszont 1AA -s, felébe sem kerül a MH8 -nak, viszont "csak" 200 / 20 lm, 130 / 40 m -re képes. RGB színű led nincs benne. Állandó klipsszel rendelkezik, sima lámpának is használható. 20 lm -os fokozat is van rajta, hogy éjjel ne vakítson, viszont tovább világítson.35 € -ért már kapható. Ezt ajánlanám. Ezt én is beszerzem. ;)

    - Esetleg még a LL MH2 -es, de ez már tényleg gyenge. Olvasni ezzel is lehet, 3AAA -s, 100 / 15 lm, 100 / 30 m hatótávval. Ez 20 € körül már elvihető. Tényleg minimum, lakáson belül még elmegy, de lakáson kívül már nem ajánlom. ;)

  • gyapo11

    őstag

    válasz greenface #48124 üzenetére

    Fejlámpa és 1 lm a HR20, de nem fog eléggé teríteni.
    Megpróbálnék egy COB ledes lámpát, nekem csak kicsi kulcstartó van két fokozattal meg villogó üzemmóddal, AAA akkuval megy, 1-2 $. Jól terít és elég a fénye, ha a kisebb fokozat is erős, akkor lehet távolítani.

    menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

Új hozzászólás Aktív témák