Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hpsafl

    tag

    válasz forbexx #17207 üzenetére

    Kapacitás/töltő áram arányától is függ a feltöltődés ideje, de szerintem az i4 ugyanabba az akkuba többet tölt, mert nem csak lekapcsol x áramról 0-ra, amikor elérte a 4.2V-ot, hanem a microprocesszor miatt fokozatosan csökkenti az áramot.

    Pl hobby töltővel amikor 4.2V-ot mutat először, onnantól még van, hogy fél órát rajta van az akku.
    Legjobban úgy tudnám leírni, hogy van egy 4.2V-os akkud, amit elkezdesz terhelni, és közben méred a feszültséget. Azt fogod látni, hogy beesik a feszültség, és ahogy a terhelést megszünteted úgy feljebb megy a feszültség is. Ugyan ez megy le töltéstnél is, csak fordítva. Ha 1A-al eléri a 4.2V-ot, és ott a töltés megszakad, akkor kis pihi után rámérve nem 4.2V-ot fogsz látni, hanem kevesebbet, így nem töltötte tele az akkut.

    Azt nem merem ajánani, hogy hagyd úgy éjszakára nyugodtan, mert az ördög nem alszik, de sokáig én is ilyennel töltöttem gond nélkül.
    A ledet meg mindenképpen figyeld. De ha megfigyeled amég piros addig meleg a töltő (tölt), és utána amikor zöldre vált elkezd kihűlni.

    Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

Új hozzászólás Aktív témák