Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • spammer

    veterán

    válasz Aethelstone #320 üzenetére

    Mesélj, mi nem tetszik a Freya-ban? :)

    Ami nekem nem tetszik (bár egy részük már a Lunában kezdődött): Appok átnevezése: Switchboard -> System Settings , Noise -> Music és stb. Azért nem kellene ennyire fogyatékosnak nézni a usereket, hogy egyedi nevekből nem tudja azt, hogy mire jó. Adtak egy általános gagyi nevet az appoknak, hogy az 1 bites user is kiigazodjon. :o Illetve az sem tetszik, hogy átszínezték feketére a Terminált, valahogy elüt az alapvetően világos dizájntól.

    Aminek viszont örülök, hogy a notify-osd-t végre javították, nem ragad be, ha fölé visszük az egeret, kapott bezárógombot, világos hátteret kapott (jobban illeszkedik a rendszerbe), továbbá a terminálparancsok lefutása végén is jön értesítés (pl. szól, ha lefutott az update).

    Egyébként kisebb változtatásoktól eltekintve nagyjából ugyanazt nyújtja, csak annyi, hogy ez még nem bugmentes, illetve a Tweaks-ben még nincs shortcut menü, ami nekem hiányzik az egyedi billentyűparancsok miatt (de ez ugye eleve csak extra, nem "gyári" csomag).

    A GUI-s dolgoktól eltekintve persze lehet, hogy vannak olyan módosítások, amik nem jelentenek jót, de ezekbe még nem ástam bele magamat. Én remélem, hogy nem cseszik el a srácok ezt a jó kis rendszert. :)

    Egyébként én mostanában a Crunchbanget próbálgattam, egyik gépen az is van. Tetszik a sallangoktól mentes stílusa (Openbox ablakkezelővel), stabil, gyors, és nem utolsósorban személyre szabható, ami az elementary-nál ugye eléggé korlátozott (de hát nyilván az elementary filozófiával menne szembe). Erősen filóztam, hogy váltok, de egyelőre kitartok az eOS mellett, megszerettem. :)

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

Új hozzászólás Aktív témák