Új hozzászólás Aktív témák

  • spammer

    veterán

    válasz Benex #354 üzenetére

    Ugyanilyen gépem van (az enyém konkrétan Acer ES1-512). :) Valószínű, hogy te is csak a bétát (Freya) tudod felrakni, a stabil (Luna) túl régi, valószínűleg nem ismeri fel viszonylag friss hardvert (chipset), ami ebben a gépben van, mert amikor pendrive-ról fel akartam rakni, közben lekapcsolta az usb portokat, így el sem indult a telepítő. Ugyanígy jártam a Crunchbanggel is, ami szintén régi disztró. A Freya gond nélkül felment, jelenleg már elég stabil és gyors is. RAM fogyasztás alapjáraton 4-500 MB. Fájlkezelő+Spotify+Firefox+Sublime Text+Terminal és még mindig csak 1100-1200 MB-nál jár a memória. :) A memóriát amúgy is a böngészők tudják megenni, ha olyan weboldalt nézel, a linux disztrók nem annyira éhesek.

    Ubuntu is elmenne rajta szerintem, de annak azért picit több erőforrás kell, mint az eOS-nek. És 64 bitest tegyél fel, mert 64 bites a gép. Egyébként ha nincs hardver/driver kompatibilitási gond, akkor kb. bármelyik disztrónak el kell futni ezen a vason.

    Amúgy én 1,5 GB RAM-mal használtam a Win 8.1-et a régi gépemen. Persze amikor egy Photoshop meg volt nyitva meg még pár cucc, akkor már eléggé szenvedett. :DDD De átlagos használatra elég volt egyébként.

    [ Szerkesztve ]

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

Új hozzászólás Aktív témák