Új hozzászólás Aktív témák

  • szab.tam

    nagyúr

    amatőr hibák. felsorolás.
    (tapasztalatból, mert majdnem mind ekövettem.)

    védőszemüveg használta kötelező, mert idő kérdése, mikor töröd az első korongot. (valószínű a 3-4. lesz az, amikor már bátran vágsz.)
    és az 5-10. eltört lesz, ami a szemed felé repül.

    a korongot fogd be rendesen. én az elején nem jól szortottam be. gyengén. rosszul is ment a vágás. de erre csak akkor jöttem rá, miután fúrni is próbáltam, nem volt befogva rendesen, és megforgott a fúrószár.
    tehát a vágókorongnál ne csak a korongrögzítő csavar legyen meghúzva rendesen, hanem a tengely is legyen jól befogva. rögzítőgomb benyom, és a tartozék kis kulccsal ráhúz. én azt hittem, azt elég kézzel....

    sajnos fúrásra nem az igazi. (ezt valahol feljebb írtam is.)

    korong mindig legyen merőleges.
    kanyarba se vágjál, csak egyenesen.
    ha mégis ívet kéne vágnod: tuti pár korongot hazavágsz, és ott csak az élével vágjál. mélyebbre tolod, értelem szerűen rögtön törik, mert befeszül az ívbe.

    egyenest én bekarcolom, és nem vágok elő a felszínen, mert a korong oldalra "elszalad".
    a forgásirány ideális, ha a vágásnál, ahogy tolod előre, föntről lefelé forog. tehát ne alulról kapjon bele az anyagba. elvileg lehet, hogy mindegy, de nekem könnyebb volt tartani. minél magasabb fordulaton, (talán nem a max), és nem kell előtolni, dolgozzon a korong. eleinte kímélésből alacsony fordulaton csináltam. baromság. nagy fordulaton csak finoman, szinte alig nyomod az anyagnak, a motor sincs fullasztva, nem ég le.
    2-3 percente 1-2 perc szünet. ha ráérsz. kis hűlésből baj nem lehet.

    az vágási egyenetleségeket jól lehet csiszolni a henger szerű vászonnal. (a gumihengerre kell ráhúzni.)

    lehet, hogy nem szakszerű, de pár használat után erre jutottam.... :)

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Új hozzászólás Aktív témák