Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • axioma

    veterán

    válasz sajtos365 #902 üzenetére

    Az elektromos autok arahoz a markatulaj nem tudja hozzaszamolni, hogy x even at emelt aron eladja a szervizszolgaltatas-csomagot. Marmint hogy amig garis, addig az osszes nyugjevel oda viszed, mert me'g igy is erdeked. Ezt nem tudom, hogy elektromos autoknal hogyan csinaljak, a szellozotisztitasert es szelvedomoso-csereeert ketlem hogy elkerhetnek annyit, mint egy fustos kotelezo szervizenel, esetleg ezt is nezd meg.
    Masreszt meg az uj auto a draga, nem az elektromos uj auto. Pontosabban: jelenleg spec. helyzet van, ha "kell" (jajj, hol van Bog irasa errol!) a nagy hatotav, akkor ugyis muszaj vagy, mert a korabbi autoknal eleve kisebbrol indult es mar degradalodott is. De ha kisebb akkupakk is megfelel, akkor nem olyan oriasi a kulonbseg (mar persze ha letezik az adott kategoria, mert sajna itt azert nem egyertelmu).
    B terv: hasznalt toltheto hibrid. A mi Amperank akkor lat benzint, amikor az auto sipakol erte, hogy most mar TMK-ban tessek elinditani (1880km-es csak elektromos uzemet a tmk szakitotta meg 1 deci benzinnel, aztan ujra hasonlo... utana jott a nyaralas, na akkor mar nyilvan mas). Most is epp tele van, mert a szervizben allt es addig nem volt hajlando csak elektromos uzemben elindulni, amig a regi benzinre tele nem lett toltve frissel (es me'g lefejteni se lehet).
    +1. azert egy jo ideig a zold rendszam egye'b anyagi elonyeivel is lehet szamolni, sztem ugy 2-3 ev realis hogy 90% feletti valoszinuseggel meglesz me'g (atiras, gepjarmuado, parkolas). Egyetlen tetel ami elektromosra nagyobb: a muszaki vizsganal az erintesvedelem (netto penzlehuzas, de ki kell pengetni).
    A legjobb az lenne ha megint gyartananak REX-es elektromosat, ami a bmw i3-bol letezett peldaul (ill. hasznaltban most is letezik). Tokeletes arra hogy ne kelljen fe'lni a hatotav elfogyasatol orszaguti hasznalatnal sem, me'gis alapvetoen egy teljesen elektromos (volt talan itt linkelve hogy hoztak haza labon toltes nelkul, csak benzinnel i3-at Hollandiabol, de az szerintem egyreszt nem ce'l, masreszt meg visszaeles a konstrukcioval, harmadreszt felteszem az auto kesobb nem zold rendszamos benzinfalokent roja itthon az utakat, haenm valoban zolden).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák