Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz ddekany #39 üzenetére

    Igen, a fix hardver és a kevés szoftveres réteg az egyik nyitja szerintem a jó teljesítménynek.
    A közös memóriánál is, igen GDDR6(?) RAM van a rendes RAMnak is, meg a VGA RAMnak is, ami gyorsabb egy PChez képest, bár az osztott memória nem tudom mennyire jó dolog, emlékszem még a régebbi integrált VGAknál elég komoly kapufa volt. Igaz azok még SSD meg DDR RAMok estén voltak, és a lassabb rendszer memóriá használta végülis a VGA is.
    Viszont a 10GB RAM pl aggasztó, nem tűnik soknak, pláne annak fényében, hogy egy mai átlag PC-ben 16-32GB RAM van, és a RAM árak így alakulnak, hamarosan a 48-64GB sem lehet luxus. :)

    Bár mondjuk itt jegyzem meg, nem tudom konzolon hogy alakul pl a Far cry 6 betöltési ideje, de nekem 32GB RAMmal (10400F + RTX3060 12GB), és M2 SSDvel attól kezdve, hogy rákattintok a játék ikonjára, addig, hogy felépítve körülöttem a pályát bent állok a játékban, nagyjából 3 perc telik el, ezt rémisztőnek érzem. (pláne, hogy ekkor van a RAMból 10GB se használva, a VGA Ramból meg 5-6GB). Persze eben benne vannak a kötelezően X ideig a képernyőn maradó feliratok is, de akkor is ne már ... (Az AC : Syndicate is elrabol az életemből 2 percet mire a pályán vagyok, pedig az 2015 novemberi, amikor még aligha szaladgáltak 6 mag 12 szálas procik, meg 32GB RAM, meg M2 SSD az átlag useer gépében, VGAból is a 2-4GB volt a menő)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák