Új hozzászólás Aktív témák

  • Televan74

    nagyúr

    válasz Gave #48 üzenetére

    Még jó hogy nem a Binges Windows Copilot -ot kérdezted meg! ;]

    1. Why companies like Microsoft try to obtain as many game studios as they can?

    Companies like Microsoft buy game studios to expand their gaming portfolio and to have more exclusive games for their platforms. By acquiring game studios, Microsoft can have more control over the development of games and can also have more control over the release of games on their platforms. This can help them compete with other gaming companies and can also help them attract more gamers to their platforms. Microsoft has been on a buying spree recently, acquiring ZeniMax Media / Bethesda Softworks in 2021, Psychonauts 2 developer Double Fine Productions in 2019, and announcing a five-studio addition to their Xbox Game Studios in 2022

    2. What could be the potential negative effects for game players from such acquisitions?

    There are potential negative effects for game players from such acquisitions. For example, game studios may be forced to focus on creating games that are exclusive to a particular platform, which can limit the number of games that are available to players on other platforms. This can also lead to a lack of innovation in the gaming industry as studios may be more focused on creating games that will sell well on a particular platform rather than creating new and innovative games1. Additionally, there is a concern that consolidation in the gaming industry could lead to higher prices for games

    3. Is it possible that the decoupling of DirectX from major game engines like UE5 play a role in the acquisition strategy?

    I’m not sure if the decoupling of DirectX from major game engines like UE5 play a role in the acquisition strategy. However, Microsoft has been acquiring game studios for a while now and it seems to be part of their strategy to expand their gaming portfolio and to have more exclusive games for their platforms.

    Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

  • Wesder

    félisten

    válasz Gave #52 üzenetére

    Ennek mi köze a Microsoft felvásárláshoz?

    I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

  • janeszgol

    félisten

    válasz Gave #48 üzenetére

    Nem győztél meg. A Bnet accod akkor most töröld kérlek és erről kérek képet is. :)

    Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

  • floatr

    veterán

    válasz Narxis #26 üzenetére

    Hol?
    Piaci dominanciája sincsen, mivel még így is harmadik, nemhogy monopóliuma.
    Nem tudom, te mit látsz, de még a sony exkluzív CoD tartalmak sem szűnnek meg egy csapásra

  • GoldhandRent

    őstag

    válasz miqlas #20 üzenetére

    Na igen. -> "3. amióta az eszemet tudom M$ drukker vagyok :R"
    Most olvastam ipon cikket Török úr tollából (kettőt), és lesír róla, hogy az a korosztály, aki xbox goldon nőtt fel, zöldlcsenés szemüveget hord, és még csak képen sem látott PS UI-t.

    Van az a mondás, hogy "szarba csap és arannyá válik" , na ez a M$ esetében fordítva szokott lenni: aranyhoz ér és fossá válik
    W7 óta megy a lejtmenet OPrendszer szinten is. Tetszenek benne dolgok (már az azóta újabb rendszerekben), de összességében visszafelé fejlődünk. Hibernált állapotban - work in progress otthagytam a gépet, hogy majd pontosan onnan tudjam folytatni a munkát, ahol abbahagytam - gondol egyet, és frissítést telepít. bukik minden. pedig kifejezetten azért tettem hibernált, és nem alvó állapotba. :U
    éjszaka közepén bekapcsol a gép, mert ő frissíteni szeretne.... Szüneteltethetem 7 napig, aztán ennyi. nem én döntöm el, hogy vállalom-e a biztonsági kockázatot a frissítés kihagyásával.. baszott már szét gépet nekem a windózfrissítés. le kellett gyalulni az egész rendszert, mert nem volt képes bootolni az önfejű frissítése után :C
    És akkor jön a duma, hogy a SONY 30 éve ezt csinálja.. Hogy felvárásol nagy stúdiókat híresneves címekkel, és PS exklúzívvá teszi őket. Mondjuk én nem sok ilyen címet ismerek, talán egyet sem. Olyanokat viszont ismerek, amik huszonéve PS exklúzív címek voltak, ma pedig már xboxon is lehet őket játszani. Saját magát meg egyik sem szereti tökönszúrni, hogy a milliós belsős fejlesztést majd örömujjongva crossplatformmá teszi, had csorogjon belőle az ellenoldalnak is. Nem hülyék

    Az, meg hogy a SONY dominál, az csak az M$ hibája. Mint ahogy az is az AMD hibája, hogy a töküket vakarták évekig. VGA szinten pedig még mindig nem tartanak ott, ahol kéne. Nem rakta le a nagyon hívogató címeket az asztalra...Vagy nem eleget... Vagy nem az elvárt minőségben... Erről nem a SONY tehet.

    És mielőtt kéklencsés PS Plus sapkás lennék: csak PC-n játszom már évek óta. XBOX címekkel is (ennek mondjuk örülök, hogy az XBOX játékok PC-n is elérhetőek.. dehát nem nehéz portolni. Kvázi windows desktop emulátoron fut a One óta minden Xbox). RDR2 megjelenésekor vettem egy PS4-et, - mivel az akkor még PC-re nem volt láthatáron - kivittem, onlineoztam, és félre is tettem...
    Nem COD-ozom, így az sem érint, ha megszűnik. Utoljára a CoD2-t élveztem a legjobban, meg pár tíz-száz órát beletoltam ebbe a Battleroyale kiadásába is. A jó öreg Black Ops még tetszett, de onnantól fogva (szinte) semmi. Elbaszott zsíroskenyér lett számomra az egész franchise.
    -> látom a tendenciát a M$ címek minőségében. Kritikán aluli dolgokat hoznak. Nem figyelnek a közösségre, a közösség szavára, hogy mit kéne módosítani, mi zavarja az embereket. Van magyar nyelv mondjuk a Forzához, de az utóbbi fél évben csak az angol szöveget google translate után copypaste-elik. Senki sem nézi át, hogy mit is akarna jelenteni a szöveg. Rettenetes dialógusok alakulnak ki. Most egy fiatal - értsd 10-13 éves kölyök - angolul tanulna így (mint ahogy tettem én is anno ahol csak lehetett), bekapcsolja a magyar feliratot, hogy megértse a még idegen szavakat.... pffuuuu kegyetlen :Y

    Egy szó mint száz: nem jó ez a felvásárlás. Nekünk (párttatlan embereknek, akik csak a játékokat szeretnék élvezni) főleg nem. M$-nek jó egyedül, mert ebből is még több pénzt fog szerezni vagy adatok (a mi adataink), vagy új/extra előfizetések formájában. A befolyt összeget pedig nem visszaforgatja, hogy színvonalat emeljen, hanem kiosztja év végi, féléves, havi, heti, napi bónuszként a felső 1-2-3-10-15 vezető között.
    Írhatom, hogy "de ne legyen igazam", ez attól még a félelmemen, a véleményemen semmit sem változtat. Nagyon-nagyon-nagyon zöldlcsencsésnek kell lenni ahhoz, hogy ezt, vagy akármi M$-el kapcsolatos ilyen jellegű témát/dolgot támogassunk. Egy icipici szkepticizmust kéne, és talán illene is tanusítani. Így a legrosszabb esetben tényleg mi járunk jól, szuper verseny lesz, és a temérdek befolyó zsetont bónuszok helyett olyan címek létrehozásába fektetik, hogy bokánkat lefossuk az ámulattól.

    -

  • miqlas

    őstag

    válasz GoldhandRent #56 üzenetére

    ... aha ...

    Amúgy nincs és NEM is lesz konzolom! Pc-s voltam, vagyok és leszek! :D
    Innen a dolog.

    Hanem zavarna a kontrolleres irányítás, akkor már elõfizettem volna a Game Pass Ultimate-re! A Sony nem akar, így nem is tud ilyet! :R

    42

Új hozzászólás Aktív témák