Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pöttön

    őstag

    Sziasztok!
    Úgy néz ki hogy beszerzek egy HP EliteBook 8760w laptop-ot.
    Leginkább átlag felhasználásra lesz használva, és régebbi játékok futtatására, amik Lan-ra bírhatók.
    Szóval Lan party-k ra ezt vinném majd magammal.
    Alapból a laposban egy AMD FirePro M5950 gpu van, ez a zöme játék futtatására szerintem elegendő is.

    Visztont gondolkodom rajta, hogy hosszú távon az egpu lenne számomra a legjobb megoldás.
    Már csak azért is mert így a hőforrás tetemes része a laptop-on kívülre esne, így a laptop hűtésének csak a cpu-val kellene megbírkóznia ezzel növelve a laptop élettartalmát.

    A kérdésem az lenne hogy a fentebb említett típust működésre lehet e bírni egy mPCIe EXP GDC vel, meg egy 1050ti- 1060 6gb körüli teljesítményű kártyával?

    A másik kérdésem meg az lenne hogy ebben a laptopban van mxm3 csatoló is, ezzel nem oldható meg valami úton módon az egpu?
    Ezzel elvileg nagyobb sávszélt lehetne elérni? :F

    A választ, segítséget előre is köszi! :R

    [ Szerkesztve ]

    A sport a legjobb kikapcsolódás...

  • Pöttön

    őstag

    Ja meg ami lemaradt, hogy csak a laptop monitorján használnám az egpu-t.
    Így szerintetek lenne lényegi előrelépés teljesítményben az M5950-hez képest egy mPCIe EXP GDC vel használt 1060 6gb-al?

    [ Szerkesztve ]

    A sport a legjobb kikapcsolódás...

  • Pöttön

    őstag

    Elkezdtem visszaolvasni a fórumot 2018-tól.
    Hát nem is annyira egyszerű ez az egpu-s történet, mint amennyire elsőre gondoltam. :D

    Elvileg mivel csak Nvidia kártyákkal oldható meg, hogy a laptop monitorján adjon képet, és a gtx 10xx széria nem ajánlott annyira így egy gtx 970-ben gondolkodom jelenleg.
    Most a lentebb említett laptop-hoz szerintetek melyik lenne a jobb választás, expresscard, vagy mPCIe?
    A kettő közül melyiket könnyebb kivitelezni, melyikkel van kevésbé szívás?
    Win 8.1-et használnék a laposon.

    A sport a legjobb kikapcsolódás...

  • Pöttön

    őstag

    válasz Frawly #5911 üzenetére

    Értem. Köszi a tanácsot!
    Első sorban úgy is letesztelem az m5950-el hogy futnak e rajta a kiszemelt játékok.
    Nincs nagy elvárásom, a legnagyobb gépigényű játék az talán a Borderlands 3.
    Ennél nekem már az is tökéletes ha elindul 720p low-mediumon beállításokkal stabil 30-as fps-el.

    Ha viszont ezt nem hozza akkor valószínűleg belevágok majd ebbe az egpu-s történetbe, egy gtx950-960 körüli kártyával akkor.

    A kilógó kábel, meg a laptop szétbontása engem kicsit se zavar.
    Meg menet közben én nem akarom ki-be dugdosni az egpu-t.

    Ha belevágok akkor nekem csak az a fontos hogy stabilan mennyen és hozza a kívánt + extra teljesítményt. Felhasználás terén én úgy használnám gyakorlatilag mint egy asztalit.
    Kikapcsolt állapotban összeszerel, bekapcsol, használ. Ha lanparty lenne akkor meg kikapcsolt állapotban szétszed a helyszinen összerak, bekapcsol és használ.

    A lényeg számomra a helytakarékosság, cuccolásnál megspórolnék egy monitort, meg egy billentyűzetet.   

    Ha nagyritkán használnám laptopként akkor egpu nélkül , ha kell akkor lógó kábellel, csak az intel gpu-t használva nyaralásnál pl böngészésre, meg fotók másolására.
    Gondolom ez nem akadály. 

    Melyik tud nagyobb sávszélt? Az expresscard-os megoldás, vagy a mPCIe?

    [ Szerkesztve ]

    A sport a legjobb kikapcsolódás...

  • Pöttön

    őstag

    válasz Frawly #5913 üzenetére

    A wifi kártyáról ezt az adatot nem lehet le lesni? :F

    A 8560w elvileg a "kis testvére" elméletileg ugyan az a vas van benne, csak ez 15"-os.
    Erről legalább találni videót, hogy működik.

    [ Szerkesztve ]

    A sport a legjobb kikapcsolódás...

  • Pöttön

    őstag

    válasz Frawly #5915 üzenetére

    Sziasztok!
    Innen aprórol vettem egy EXP GDC-t mPCIe-es, változatot.
    Itthon csak egy HD4850-em van, ezzel próbáltam volna ki, hogy működik e a ketyere, de ha összedugok mindent, a vga, ra is rakok egy monitort, mert ATi, akkor a vga ventije felpörög, de fekete kép van a laptop-on is, meg a monitoron is.

    Annyit csináltam még hogy a laptop bios-ában kikapcsoltam a wifi-t.
    Ötlete van valakinek esetleg, hogy mi lehet a baj?
    A segítséget előre is köszi! :R

    Lehet hogy ez a kártya túl öreg lenne már neki? :F

    [ Szerkesztve ]

    A sport a legjobb kikapcsolódás...

  • Pöttön

    őstag

    válasz Pöttön #5916 üzenetére

    Na az elitebook-al kapcsolatban ráhagytam, mivel megtudtam külföldi forumokról, hogy whitelist-es az mpcie része.

    Viszont van egy Toshiba Satelite C55 laptop még a háznál, ebbe bele szerkesztettem.
    Ez elsőre gyönyörűen kapcsolgatja a vga-t, és a tápot a laptop indulásnál.
    A laptopon van kép. A Xeon processzor E3 PCI Express gyökérport-ot letiltottam az eszközkezelőben, így az integrált gt710m nem zavar be. Majd a biosban kikapcsoltam a lan boot opciót, és a windowsba, eszközkezelőben meg is jelent az általános Microsoft megjelenítő, majd mivel Win 8.1 van fent egyből felis rakta rá a drivert, Radeon HD4800 series, viszont a monitoron még mindig nincs kép. :F

    Szerk: A képernyő felbontásnál láttam, hogy 2 megjelenítő van, rámentem, hogy terjessze ki, és kis gondolkodás után kék halállal újraindult a gép...

    Ezzel kapcsolatban valami ötlet? :)

    [ Szerkesztve ]

    A sport a legjobb kikapcsolódás...

  • Pöttön

    őstag

    válasz Pöttön #5918 üzenetére

    Próbáltam a 13-9 legacy drivert felbarkácsolni a gép-re ,mert normális drivert csak sufnizva lehet már erre a kártyára tenni amúgy is win 8.1-nél.

    De ugyan úgy kék halált kaptam, a ddu-val megpróbáltam az nvidia drivert letakarítani, de ez is újrainduláshoz vezetett.

    SYSTEM THREAD EXCEPTION NOT HANDLED (atikmdag.sys)
    Ezzel az üzivel kapom a kék halált mindig.

    A sport a legjobb kikapcsolódás...

  • Pöttön

    őstag

    válasz Frawly #5920 üzenetére

    Igen, minden rendben van az összekötéssel, most jegeltem a dolgot egy kicsit.
    Holnap jön meg a gtx960-am majd azzal próbálkozok.

    Biztos működhet a dolog HD4850-el is, win 7-en, mert win 8 és ez fölött tényleg nincs már normális támogatottsága driver tekintetében ennek a szériának.

    Most ha majd a gtx960-al próbálom a gt710m driverét fent hagyhatom majd? Nem fognak összekapni? :D

    [ Szerkesztve ]

    A sport a legjobb kikapcsolódás...

  • Pöttön

    őstag

    válasz Dragster88 #5922 üzenetére

    Tudtommal az Intel grafikát nem kell letiltani, mert valami köze van a kép generálásához , de majd egy szaki kijavít ha tévedek, egyedül ha nv, vagy amd dedikált kari van a gépben akkor azt kell letiltani (tudtommal).

    Ahhoz hogy az alkalmazás az 1050ti-t használja, azt az nvidia vezérlőpultjában kell beállítani, a 3d beállítások kezelése résznél.

    A ki-be húzogatós résznél meg nem tudom hogy az expresscard-os megoldás támogatja e a hotplug-ot, ezek szerint valószínűleg nem, ezért először össze kell dugnod mindent és utána indítanod a gépet. Ha pedig menet közben lehúzod, akkor legalább az a minimum hogy előtte eszközkezelőben letiltod, mert ez közel olyan mint ha egy asztali gépből rántanád ki a vga-t. Nem csoda hogy kékhalált dob, ha a rendszer használja közben. :)

    [ Szerkesztve ]

    A sport a legjobb kikapcsolódás...

  • Pöttön

    őstag

    Jelentem részemről is van egy sikeres EGPU build!
    A rendszer:
    Toshiba Satelite C55
    i5 3230m
    8gb ram
    gf710m (kikapcsolva)
    GTX960 2gb + mPCIe EXP GDC
    Win 8.1 64bit UEFI
    legfrissebb nvidia driver

    Én az eszközkezelőben lekapcsoltam a Xeon processzor E3-1200 v2 PCI Express gyökérportot, hogy a gt710m egyáltalán ne működjön.
    A GTX960 addig nem akart megjelenni az eszközkezelőben, amig le nem töröltem a gt710m driver-ét, illetve a biosba a lan kártya használatát le kellett kapcsolnom, máskülönben nem működik, mert az mPCIe porton wifi kártyát akarna ezis kezelni, így viszont sajnos bukom az eternet portot is, mert ezzel azt is lekapcsolja, így maradt az usb-s wifi stick.

    A driver gondnélkül felment, annyi hogy a driver felrakása után az újraindulásnál kifagyott a gép, kikapcsoltam-bekapcsoltam és már működött is.

    A játékoknál egyesével beállítottam, hogy az nvidia-t használják, ne az intelt.

    Viszont az eredmény kárpótol. :)
    A Borderlands 3 a gt710m-el 1280x720-ban max 20 fps-t tolt full low grafikán, ami mellett okádékul nézett már ki a játék...
    EGPU-val viszont 1366x768 low-medium-ba 25-40fps, korrekt látvány mellett.
    Itt egyértelmű proci limitem van, mert ez mellett folyamatos 100-on pörög a proci.
    WOW az előtte low-medium 720p-n 30-60 fps volt, most full max-on betonstabil 60 fps
    CoD: Black Ops előtte 720p low on 30fps volt most maxon 45fps
    érdekes ennél a játéknál hogy 45fps-nél sehogy se tól többet a gép, se full low-on se maxon, szerintem ennek a belsőkijelzős mókának lehet köze, mert a laptop kijelzőjén próbáltam mindent, meg így is fogom használni.

    Az összes többi játéknál megvan a max grafikán a stabil 60fps, ami előtte nem mindig volt meg.

    Egyedül a Cossack 3 az aminél vannak lassulások, meg itt is sávszél gondok lehetnek, mert itt nincs teljes proci limit, még sincs eget verő fps-em.
    De már ez is legalább játszható korrekt látvány mellett. :)

    Összességében nagyon elégedett vagyok az egésszel, nekem ez a build első sorban lan party-záshoz kell. Csinálok majd egy korrekt kis burkolatot az egpu-nak és tök jól szállítható lesz az egész. :)

    Ja igen, és a laptopnak a játékok alatti visító ventilátor hangja is megszünt, mivel az integrált gpu nem termeli már neki a hőt. :)

    A sport a legjobb kikapcsolódás...

  • Pöttön

    őstag

    A 8760w elitebook-ommal kapcsolatban vagyok tanácstalan.
    Nem tudom melyikkel járnék jobban, ha vennék bele ebay-ről egy mxm3-as gtx950m-et, vagy egy expresscard-os gtx950-960-al? :F

    Az expresscard-os megoldás mennyire stabil?
    Sok hsz-t olvastam hogy gen1-gen2 beállíthatóság miatt szívtak vele.
    Illetve, az gond lehet hogy a 8760w-ben nincs (legalábbis az eszközkezelőben nem látni) intel igp-t? Csak az amd firepro látható, ennek a drivere nem veszne össze az nvidia-val? :F
    Illetve az egpu stabilitásán mennyire rontana ez?

    [ Szerkesztve ]

    A sport a legjobb kikapcsolódás...

  • Pöttön

    őstag

    válasz azbest #5928 üzenetére

    Szerintem első körben veszek egy expresscard-os exp gdc-t, és megpróbálom majd ennek a buildnek a gtx960-ával, ha hozza ugyan ezt a stabilitást meg teljesítményt, akkor marad, és kap az is egy 960-at, ha nem akkor meg eladom és veszek egy gtx950m-et.

    A sport a legjobb kikapcsolódás...

  • Pöttön

    őstag

    válasz Frawly #5932 üzenetére

    A 8760w ben van express card olvasó, az ebayen tegnap rendeltem meg egy express card-os exp gdc-t, (13k volt), szerintem ez nem sok érte. :)

    Az mxm3 gpu cseréről lebeszéltem magam, külföldi fórumokon azt olvasni, hogy az még nagyobb szívás mint az egpu. Moddolt bios stb... Sajnos ez a laptop annyira kényes az alkatrész cserére, hogy minden porcikája szinte fehérlistás. Még wifi kártyát se tudtam benne cserélni, mert abból is csak a gyári HP-t kezeli.

    Egyedül a gtx 780-at venné be a laptop gond nélkül, de az meg egy kazán finoman szolva... És az mellett hogy legjobb esetben is 30k egy ilyen gpu, még szereznem kellene hozzá egy 8760w-be illő MXM3.b bordát, ami ritka mint a fehér holló, és ebből kifolyólag baromi drága.
    Mire ide érne kb 30k lenne a vége ennek is.

    Fogyasztás terén a gtx950m lenne a jó, de ez meg nekem kevés. (És nem is bisztos hogy gond nélkül menne a laptopban)
    Rokon laposában az van, és gyorsba leteszteltem, az egpu-s rendszerem ugyanazon beállítások mellett +15-20 fps-t ver rá átlagban úgy hogy mindent a laptop kijelzőn használtam.

    Így aztán ha még kis szívás is lesz vele, de inkább egpu-s ra csinálom meg a HP-t is.
    Főleg hogy az egpu-s rendszernél raktam fel frissebb drivert, és kicsit piszkálgattam a beállításokat, és mostmár minden játék amit eddig teszteltem vele, (és amivel játszanék is) 720p max-on betonstabil 60fps-el futott. Ami számomra tökéletes!

    1-2 nagyon friss címmel is kipróbáltam, csak a kíváncsiság kedvéért, pl a Doom Eternal-nál tényleg a sávszél a kevés, 720p full low-on 6fps. :DDD És végig gpu limitet mutat, ami valójában PCIe 2.0 x1 sávszél limit.
    De ez meg van ps4-re, szóval ez már engem nem érint. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    A sport a legjobb kikapcsolódás...

  • Pöttön

    őstag

    válasz Frawly #5935 üzenetére

    Félre értés ne essék, van asztali gépem is, abból most adtam el a vga-t, mert nem játszottam rajta. Így most már csak házi szervernek van tartva, film-adat tárolásra.

    Pár éve mikor elkezdtük a lanparty-s hóbortot, akkor egy itx gépet építettem, 10literes pici fractal design node 202 házikóba egy húzott i7 volt, 16gb ddr4 ram gtx1070 mini, de aztán ez overkill volt nagyon a lan játékokhoz, asztali gép ként meg számomra rossz volt, mert kevés winyó fért bele, és az is csak 2,5-es laptop, és mivel itx volt a spéci pci express bővíthetőséget is el lehetett felejteni. Ezért ezt felszámoltam építettem a fentebb említett 10 winyós eatx monstrumot, amit már végkép nem akarok magammal vinni lanozni, mert iszonyat nagy, és nehéz. :D

    Így a laptop az csak lanparty-ra, meg netezésre kell, az új játékokkal ahogy említetted is a konzolon játszok (ha játszok) mert az újabbak már nem nagyon kötnek le.

    Az egpu-s rendszer amit sikerült összehozni az a tesóm laptopja, így megkapja az egpu-t.
    És majd szeretnék az enyémhez is csinálni egyet.

    Szerintem hurcolás terén teljesen jó ez az egpu-s rendszer, ha van az egpu-nak egy korrekt burkolat csinálva.
    Laptop + egpu + 2db táp kábel, 1db expresscard kábel, egér, egérpad, fejhallgató.
    Ezek lazán elférnek egy normálisabb laptop táskában. :)
    Lényegesen jobb mint egy itx asztali gép. :K

    [ Szerkesztve ]

    A sport a legjobb kikapcsolódás...

  • Pöttön

    őstag

    Sziasztok!
    Tudtok ajánlani valami olcsóbb, de jó thunderbolt 3 laptopot?
    A lényeg az lenne hogy az egpu-t teljesen kezelje, és ne legyen csak intel igp a gépben, a proci viszont elég erős legyen az újabb játékokhoz is.
    Az eddigi kiszemelt egy 6. Generációs Lenovo thinkpad x1 Carbon. De ez sajnos használtan még mindig 350k. Plusz tb3 dokk kb 100k + vga. Szóval ez így még nagyon drága setup. Van esetleg valami ami ennél olcsóbb lenne, de minőségben és teljesítményben hasonló?

    A sport a legjobb kikapcsolódás...

  • Pöttön

    őstag

    Sajnos nem sikerült működésre bírnom az egpu-t gtx960 + exp gdc (express card-os) az Elitebook 8760w-vel, mert fekete képrenyőt kaptam mindig rendszer betöltés után.
    De idő hiány miatt már nem is próbálkozok vele.
    Tudom ez nem a reklám helye, de ha valakit érdekel a fentebb említett vga dokk + kellékek írjon rám nyugodtan privátban, mert eladó.

    A sport a legjobb kikapcsolódás...

  • Pöttön

    őstag

    válasz Frawly #5989 üzenetére

    Van egy másik egpu rendszerem, az mpci portos, egy toshiba laptoppal, és a lent említett gtx960-al, az napi használatban van. Ennél csak eszközkezelőben kellett letiltanom a laptopba integrált gt710m-et, és driver telepítés után már ment is szépen.
    Az elitebook-al a másik gondom az az hogy ebben nincsen intel igp, csak egy Amd firepro, és nem tudom hogy jönne ki a firepro a geforce-al. :F

    Anno találtam külföldi leírást, ezért is vágtam bele, a srác konfigjához képest annyi eltérés van, hogy az én laptopomban nem Quadro, hanem firepro van, és nem win 10, hanem win 8.1 van.

    [ Szerkesztve ]

    A sport a legjobb kikapcsolódás...

  • Pöttön

    őstag

    Neki rugaszkodtam még egyszer.
    Sajnos ha gépre natúran rá dugom az egpu-t, és úgy indítom, akkor fekete képernyő, nincs kép se a laptop-on se az egpu-ra csatlakoztatott monitoron.
    Az egpu szépen elindul amúgy a géppel, a vga ventije felpörög.
    Ezt próbáltam úgy is hogy az egpu-ra nincs monitor kötve úgy is fekete kép mindenhol.
    A gépet végül elindítottam egpu nélkül majd hibernáltam, hibernált állapotban express card be, majd gép indít, így megjelent az eszközkezelőben az álltalános microsoft megjelenítő vagy mi, ami az egpu ugye, na akkor driver-t fel is dobtam rá, az fel is ment, a gép továbbra is csak úgy indult el ha az egpu le volt húzva, majd hibernál, egpu rá dug, gép indít eszközkezelőben felismerte a gtx960-at, mellette ott volt a firepro m5950, csak a gtx 960-nál sárga felkiáltójel figyelt, hogy az eszköznek nem áll rendelkezésre elegendő erőforrás, ha be akarom üzemelni a másikat le kell tiltani. Oké AMD-t letiltottam, ugyan ez volt, utána letiltottam a Xeon E3-1200 rendszer eszközt, így el tűnt az eszközkezelőből a Videokártyák fül. Ettől független a kép nem sz@art be windows-on belül, a szép színek megmaradtak, fhd felbontás, egészen pontosan 63hz frissítéssel, kb mint ha Intel IGP lenne benne, csak annyi hogy ez nincs jelen az eszközkezelőben, majd a gépet hibernáltam és az egpu-t rá dugtam ismét mindenhol fekete képernyő fogad. Ha a Xeon E3-at letiltom, és a gépet úgy indítom, hogy az egpu rá van kötve, akkor alaplap hibát villogtat a gép (caps lock-numlock 5x villog) és fekete képernyő.

    Végső konklúzió az hogy az egpu aljzat-express card kábel- expresscard reader biztosan jó, mert egyszer megjelent a kártya az eszközkezelőben, és a driver is települt szépen.
    Vissza olvasva a forumon sokan írták már ezt, vagy hasonló jelenséget Elitebook-ok nál. És azt a megoldást találták rá hogy gép bekapcsolását követően gyorsan egy adott pillanatban kell rádugni az egpu-t a gépre, és ha sikerült akkor nem lesz fekete kép, és elindul a windows az egpu val, ha nem akkor meg vagy fekete kép, vagy elindul a windows egpu nélkül....

    Hát... Én biztos hogy nem fogok ezzel sz@rakodni, drága jó HP ismét leszerepelt a szememben, érdekes tesóm fostalicska vizi pisztoly burkolatú ocska occó Toshiba laptopját kis utána olvasással 1 óra alatt megcsináltam úgy hogy mai napig napi használatban van (mpcie egpu-val), rokonnak meg a Lenovo Thinkpad-ját (express card), ebben a szutyok Elitebook-ban meg még a wifi kártyát se lehet kicserélni akármilyenre, mert az is whitelist-es és még az express card readernél is védelem van beiktatva, nehogy már a végfelhasználó arra használja amire szeretné... :(((

    A sport a legjobb kikapcsolódás...

  • Pöttön

    őstag

    Nem hagyott nyugodni a dolog, és sokat olvastam itt is, és külföldi oldalakon is az elitebook egpu kapcsán.
    És hogy csak ebből a forum-ból emeljek ki egy fontos infót: CTD kapcsoló nélkül nem lehet megcsinálni az elitebook-okat ExpressCard-al se, meg mivel az mpci express portja is fehér listás így azzal se!

    És mivel a jelenlegi legfrissebb EXP GDC-n nincs már CTD késletetés így ezzel nem lehet megcsinálni az egpu-t sajnos.

    Ezek szerint most három választásom maradt (ha magamnak is egy működő egpu szettet szeretnék), vagy keresek használtan egy régi exp gdc-t, vagy keresni kell egy másik express card-os egpu szettet, ami még forgalomban van és támogatja a ctd késleltetést, vagy lecserélem a lapost egy Lenovo-ra, amiben nincs semmi védelem, és tutira megy.

    Egyébként sajnálom mert az Elitebook hardver-felszereltség és minőség terén példaértékű laptop DE a bios-a az egy rakás sz@r...
    Sajnos rossz wifi kártyával vettem meg, vettem bele egy ugyan olyat mint a gyári (csak nem gyári hp) és nem kezeli.
    A gpu is hiába mxm-es benne, (külföldi oldalak szerint) kész kín rábírni hogy más gpu-kal működjön, ebből is csak a gyári amd firepro-t szereti.
    És most ez az egpu-is sajnos 0 siker élménnyel zárult. :(

    A sport a legjobb kikapcsolódás...

  • Pöttön

    őstag

    2017-es Bios volt a laptopon, gyors frissítettem az általad linkeltre, de sajnos ugyan az...
    A gépen a windows helyre volt állítva, így elölről kezdtem mindent.
    Ha az egpu gép indítás előtt rá van kötve a gépre, akkor fekete képernyő, még a bios se jön be.

    Így most eddig tudok eljutni:
    Gép bekapcs, alvóállapotba rak, express card be, gépet felébreszt, eszközkezelőben megjelenik a Microsoft megjelenítő (egpu), Eszközkezelő/Rendszereszközök/Xeon E3-1200 letiltása, a Firepro így ki van iktatva, (az eszközkezelőben csak a microsoft megjelenítő marad) Firepro driver letöröl, NV driver felrak, fel is megy szépen
    Eszközkezelő rikácsol, hogy újra kell indítani a gépet, hogy a gtx960 működésbe lépjen, ok.

    És itt meg áll a folyamat, újraindítás után fekete kép, és alaplap hibát mutat a laptop (Capslock-Num lock 5x felvillan) mivel ha az egpu rá van kötve a gépre, és így indítom el, akkor fekete kép fogad.
    Na most a másik gond az az, hogy mivel a Firepro ki van kapcsolva a gép mint ha nem menne már így rendes alvó állapotba, hanem mint ha kikapcsolna hibernálásnál is, így az alvóállapottal se tudom kijátszani a védelmet, mert fekete kép fogad itt is amin nem segít csak a gép kikapcs, express card ki, gép bekapcs.

    Valószínűleg az van , amit sokan írtak már a neten is ,hogy ha a gép gpu-t érzékel az express card porton gép indításnál, akkor letilt.
    És elvileg erre lenne jó a CTD késleltetés, ami a 8.5c EXP GDC-n már nincs sajnos. :(
    És iszonyatosan bosszant, mert a neten van egy csomó sikeres build elitebook-okal, csak mind min 2-3 éves régebbi foglalatokkal, amiken valószínűleg van CTD késleltetés.

    [ Szerkesztve ]

    A sport a legjobb kikapcsolódás...

  • Pöttön

    őstag

    válasz azbest #5995 üzenetére

    Igen uefi-be van a gép.

    Megpróbáltam még azt, hogy a Xeon E3-1200-at engedélyeztem, így megjelent az eszközkezelőben a firepro windows-os driverrel, és alvó állapotba raktam a gépet, majd így dugtam rá az egpu-t gépet felébresztettem, és megjelent a gtx960-is, csak sárga felkiáltó jellel, erőforrás hiányra panaszkodva, és ha így letiltom a firepro-t, és újra indítom akkor sajnos ugyan az van, fekete kép, mint ha agyhalott lenne a gép ilyenkor, csak a kikapcs segít...

    [ Szerkesztve ]

    A sport a legjobb kikapcsolódás...

  • Pöttön

    őstag

    Újra raktam a gépet, teljes tiszta telepítés uefi mod-ban gpt sémával.
    És ugyan az, mint előtte. :(

    A sport a legjobb kikapcsolódás...

  • Pöttön

    őstag

    válasz wody21 #5998 üzenetére

    Próbáltam ezt is, és változatlan volt, fekete képernyő (agyhalott álapot) volt így is ujraindítást követően, és a Firepro driver eltávolítása után pedig nem ment alvó állapotba a gép, csak kikapcsolt.
    De most már mindegy is, megváltam az Elitebook-tól ha minden jól megy jövőhéten jön az új masina egy Thinkpad T430 személyében. :)

    A sport a legjobb kikapcsolódás...

  • Pöttön

    őstag

    Sziasztok!
    Gondoltam beszámolok a Thinkpad T430-ról az Elitebook után.
    Röviden: nem bántam meg a cserét, sőt nagyon nem bántam meg! :D
    Ez a kis laptop egy kezes bárány egpu fronton tényleg egy rossz szavam nem lehet rá!
    Kb lassan fél éve van meg, azóta napi használatban van egpu-val is és a nélkül is.
    Próbáltam Win 7-el, 8.1-el, és jelenleg win 10 fut rajta eddig teljes megelégedéssel.
    Ez idő alatt nem volt instabilitás se kékhalál.
    A telepítés-összeszerelés terén is minden pöccre ment!
    Rengeteg játékkal teszteltem egy gtx960 2gb szolgál vele, amit csak képvisszacsatolással használok, és számomra így is elegendő a teljesítménye.
    Az ujabb játékokban is amikkel szoktam játszani, azokban is meg van a stabil 30-60 frame számomra korrekt látvány mellett.

    Azóta az öcsém Toshiba c55 egpu-s laptopja egyszer már behányt, egyik napról a másikra nem akarta látni az eszközkezelőben az egpu-t, amit csak a win ujra rakása oldott meg.
    Egyébként ezzel is megvagyok elégedve alapvetően, de ha lesz rá lehetőség az övét is lefogom cserélni egy thinkpad-ra.

    Nagyon kiváncsi voltam rá, hogy az 1x pci express kapcsolat, és a képvisszacsatolás miatt mekkora teljesítmény marad a kártyában kihasználatlanul, és vettem egy GTX750ti 2gb-is, és átlag 15 fps-el tol kevesebbet mint a gtx960 2gb!
    Az mellett hogy a gtx 960-on átlagban medium-low beállításokon futnak a vga gyilkosabb játékok és van amelyik 900p-ben, addig a gtx750ti-n szigorúan csak full low-on és720p-ben. Egy 950 és egy 960 között valószínű hogy nem lenne ekkora különbség, nem tudom majd ha egyszer úgy adódik azt is letesztelem. :DDD

    A sport a legjobb kikapcsolódás...

  • Pöttön

    őstag

    válasz Frawly #6047 üzenetére

    Pontosan én is így gondolom, a vga csak 12v-ot kér pluszba, mindegy hogy egpuban megy vagy pc-ben.
    A kérdés az hogy a tápnak hány 12v-os ága van.
    Elviekben az az igazán bitang táp ami egy ágon adja le azt ami rá van irva.
    Ezt a milyen tápot vegyek topikban jobban megtudják szakérteni. :D

    Családon belül volt már aki belefutott ilyenbe a 40k-s 80+gold-os 750w-os corsair tápja nem birta el az akkori csúcs radeon-t, mert a 750w-ot 2 vagy 3 ágon adta le a táp, és a vganak nagyobb áramfelvétele volt mint amit az a táp letudott adni 1 ágon.
    És végül vett egy olcsóbb cooler master 500w-os tápot ami viszont 1 12v-os ágon adta ezt le, és azzal jól működött.
    A probléma forrása az, hogy ezeknek a csúcs vga-knak iszonyat nagy amper igényük van, (már pc téren értem ezt) ezért nem akármilyen táppal tudnak megfelelően működni.

    [ Szerkesztve ]

    A sport a legjobb kikapcsolódás...

  • Pöttön

    őstag

    válasz RM007 #6142 üzenetére

    Hirtelen megörültem, hogy egy új, életképes megoldás a tovább lépésre egpu fronton.
    Aztán megláttam az árát... :DDD

    A sport a legjobb kikapcsolódás...

  • Pöttön

    őstag

    válasz RM007 #6191 üzenetére

    Örülök a sikernek! :)
    Ha én belevágnék, tuti egy dell precision m6800-at próbálnék egy ilyen mxm-es foglalattal. :DDD
    Csak sajnos én már leépítettem ezt a hobbimat, ennyit én már nem áldozok rá.
    Jelenleg egy Thinkpad T430-at használok egy gtx960-al, egy Express Card-os EXP GDC Beast-el. Ennek az összeállításnak a legnagyobb hátránya a veszteséges működés, de még így is a játékok zöméhez amikkel én szoktam játszani elég ez a kombó 720p-ben.
    Egyedül a Diablo 2 Resurrected az ami csesztet, mert azzal szívesen játszanék, de az játszhatatlan már ezen a kombón.

    A sport a legjobb kikapcsolódás...

  • Pöttön

    őstag

    válasz MaxxDamage #6194 üzenetére

    A régi gépemnél hasonló volt a felállás.
    GT710m a gépben, gtx960 mpci-on exp gdc beast-el.
    Nekem tiltanom kellett a gt710m-et, mert bizonyos esetekben az alkalmazások minden áron ezt akarták használni.
    Szerintem jobban jársz ha te is tiltod az integráltat.
    Ha biosban nincs rá mód, akkor le lehet eszköztárból is.

    A sport a legjobb kikapcsolódás...

  • Pöttön

    őstag

    válasz MaxxDamage #6197 üzenetére

    Akkor a te eseted még is csak más, nálam volt intel igp, eszköztárban is.
    Gondolom ez lehet az ok, hogy nem tudod csak úgy lekapcsolni a dedikáltat.
    Hozzáteszem, én is a dedikálthoz vezető utat tiltottam anno, nem közvetlen a vga-t.

    így jó kérdés, ha akarod a gépet normálisan használni egpu nélkül is, akkor gondolom kell mindkét driver.
    Ha nem vesznek össze, és találsz rá módot, hogy beállítsd melyik alkalmazás melyik gpu-t használja, akkor használd úgy szerintem.

    A sport a legjobb kikapcsolódás...

  • Pöttön

    őstag

    válasz MaxxDamage #6207 üzenetére

    Ismerős helyzet, nekem az alienware-nél ugyan így nincs igp, csak az mxm gpu.
    2 op rendszerrel valszeg meglehet oldani.
    A kérdés az hogy megér e az egész ennyi áldozatot? :F

    A sport a legjobb kikapcsolódás...

Új hozzászólás Aktív témák