Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz Kibega #5814 üzenetére

    A topicban volt már szó párszor arról a spéci dell tápegységről, amit többféle diy egpu adapter is kezel. Viszont az egy vaskos 200w-os tégla.

    Én gt1050-et (60W körüli) hajtottam egy kis ideig 19v -> 12v step down konverterrel egy 90W-os thinkpad töltőről. Viszont annak nagyon durva vinnyogása volt. Bár működött, de nem mertem tartósan így használni. A hangja és melegedése miatt. [link] Lehet, hogy egy 30w-os gt610-zel kevésbé gáz a step down.

    Használtam 120w-os kockatápot is hosszabb időn át. Aztán egyszer elkezdett fagyogatni és nem akart képed adni a kártya. Elmászott kicsit felfelé a feszültsége. Szóval visszatértem az atx tápomhoz. [link]

    Egyébként az gpu-zásnál legalább annyira probléma a ház, burkolat. Diy módban lógnak összevissza kábelek. Nem kompakt. Nyomtattam magamnak házakat, de azért így sem annyira hordozható. Bár kisebb táp és vékonyabb kártya lehet még kompaktabb is.

    Ha esetleg windows helyett linux rendszer is opció, kompatibilis valamelyik általad használt program, akkor lehet azon meglesz az opengl nagyobb verzió is, mint windowson. Nekem hd4000 intellel van tapasztalatom, linux alatt jobb drivere van.

    (#5807) clanester
    még újabb gépekkel sem feltételen működik az egpu-zás. Érdekességképpen a core2duo thinkpad t61-esemmel sem működik az expresscardos exp gdc, több kártyával is próbáltam. De egyikkel sem ment... Ami anniyból érdekes, hogy van nagy 2503as dokkolóm a géphez, amiben van gyárilag pci express slot és abban meg megy a gt610-es kártya.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák