Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kzsolt00

    tag

    válasz MaxTorque #882 üzenetére

    Tök jó dolog, hogy utána olvasva jöttél ide.

    Az exp GDC is ideális választás, ha nincs kimondottan sok pénzed, akkor jó választás.
    Ha még biztosabbra akarsz menni, akkor maradjon a hwtoolsos termék, de nem amit te írtál, hanem a PE4L.
    Mármint az is jó, de a PE4L amit itt szoktunk ajánlani.

    A géped nem egy erőmű, de a GT440 akármilyen géphez is akarod rakni, túl kis teljesítményűnek találom.
    Szerintem egy GTX 460 az a minimum szint ami alá nem érdemes menni. Ha pedig ez a kártya túlméretesnek tűnne egy adott rendszer kiépítéséhez, akkor az szerintem azt tükrözi, hogy az adott géphez nem érdemes eGPU rendszert kiépíteni.

    Talán annyi lehet, hogy ehhez a géphez nem kell egy pl gigabyte gtx 460 1gb-s OC változat, hanem csak a gyengébbik 768mb-s verzió. ( bár szerintem árba jobb az 1gb-s. )

    Ja és még egy válasz: Igen, az általad említett igp-vel elvileg működnie kell a belső kijelző használatának, de CSAK nvidia kártya használata mellett. De számodra inkább ajánlom, hogy szerezz be egy külső monitort, mert belső monitor használatával még egy kicsit csökken az így sem nagyon soknak mondható teljesítményed majd.

  • kzsolt00

    tag

    válasz MaxTorque #885 üzenetére

    Ne felejtsd el a teljesítmény átadást sem. Egy ilyen régi laptopban mint a tied NEM fogod teljesen kihajtani a GTX 460 at. én 50% os kihasználtságra gondolok ( ami oké, még így is bőven a gyári benne lévő gpu felett teljesít, de na, ezzel legyél tisztában)

    m.2 foglalatod, szinte tuti biztos , hogy nincs. Ez új ahhoz, hogy a laposodba legyen, viszont azt látom, hogy van express card foglalatod, szóval azt használhatod.

    És végképp nem elkeserítés végett, de igen, sajnos egy t9400-ra már ma igenis ki merem jelenteni hogy gyenge. Nem kötekedés vagy ilyesmi!
    Hardverek teljesítményének megítélésére mindig benchmark-okat használok, leginkább passmarkot, és az azt mutatja, hogy egy t9400, 1752 pontos, ami lássuk be, nem valami sok, de határeset.

    Erre alapozva mondtam azt az 50% os eGPU kihasználást.

    A "mik kellenek" leírásod jó.
    A monitort ki veheted, ha számít a pénz, de én javaslom, mert egyrészt jobb egy nagy monitoron használni, és a nyújtott teljesítmény is jobb, a külső monitoron. Tehát nem szükséges, ha nagyon számít a pénz, de jó pont.

    Ha megint csak a pénz számít, akkor választhatod az EXP GDC megoldást is Ez olcsóbb. Nemsokára lesz nekem is egy eladó példányom, vagy megveheted külföldről is.

    Táp, vga, okés. És igen, ha szépet akarsz akkor valamilyen házikóba maszekold bele :)

Új hozzászólás Aktív témák