Új hozzászólás Aktív témák

  • kzsolt00

    tag

    Üdvözlök mindenkit!
    Én is segítségért jöttem volna! Szakdolgozati témámként választottam ezt az egész Egpu dolgot. Megrendeltem egy Pe4l 2.1 b egységet (egybe forrasztott) (plusz swex) a intel core i7 2630qm CPU val, 14gb rammal, egy intel i7 CPU ba integrált grafikus maggal (azthiszem ebbe HD3000 es van) és egy didikált GT550m (2gb saját rammal) videókártyával rendelkező laptopomhoz.Asus n53SV-Sz013d)

    Megjött, örülök, Wifi kártyát kivettem, mert ez az egyetlen mPCI csati a notimon, bekötöttem, adtam tápot a hozzájárt floppy tápkábelen keresztül a pe4l-nek, a felhasználandó GTX560 asomnak is megadtam a 2db 6pines áramforrást, majd így ahogy van indítottam.
    Első kérdésem, az ellentmondó kommentelések és videók végett nem egyértelmű számomra, ezért is kérdem meg. Mi a bekapcsolási sorrend? A videókban úgy látom, hogy először bekapcsolják a swex et (ergó áramot adunk a külső egységünknek), majd belőjük a notinkat. Ez a megoldás nem nyerő, csak felpörög max fordulatra az egpu és nem látja a windows mikor betölt. Második lehetőség, hogy windows boot logo feltűnésekor azonnal kapcsolom be a swex et, ilyenkor legalább már nem pörög maxon a vga, de szintén nem látom az eszközkezelőben, a kis gtx 560 asom.

    Olvastam, hogy gond lehet a sok memória (ami képzavar, logikusan azt gondolnám h a több a jobb de mindegy), ezért kivettem úgy hogy csak 8gb legyen benne. Érdekes tényt tapasztaltam, ilyenkor eleinte akármilyen sorrendben kapcsoltam be nem pörgött fel az egpu, de lényegtelen, így sem látom az eszközkezelőben. (egy kis pihenés után egyébként mikor bekapcsoltam ugyan úgy maxon pörög úgyhogy csak átmeneti dolog volt..)

    Egy logikus magyarázatot találtam. Azért nem mehet a rendszer, mert nincs letiltva a dedikált VGA-m? Ha igen, akkor erre létezik ugye az a diy setup dolog. Ami régen ingyenes volt, most természetesen nem. Egyrészt szeretném én is elkérni ezt. : kzsolt4444@gmail.com címem. Másrészt ezen belül is van több verzió diy setup 1, 1.1, meg 2.0 vagy mi, lehet a számok nem jók de tuti több verziója van. Ide is kérdeznék. Nekem mindegy hogy melyik verziót rakom fel? A másik és legfontosabb, hogy mindenkinek megvan, de sehol nincs egy leírás, hogy hogyan is kell feltelepíteni ezt a dolgot. Erre kaphatnék egy kis segítséget?

    Még egy fontos. Akármilyen formában állítgatom a pe4l en lévő SW1 ill. SW2 füleket, sehogy sem jó. Nekem milyen beállításon kellene hagynom?

    Előre is köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák