Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • JackFeryll

    őstag

    Sziasztok!

    Van a családban 2db Kindle 5.
    Nekem sajnos elég kényelmetlen tud lenni a lámpa használata. Ezért gondolkoztam a paperwhite-on. Aggasztott az üzemidő hiszen a világítást nem lehet kikapcsolni teljesen, de elvileg kétszer annyi papíron az üzemideje mint az 5-nek. Ez jó dolog lehet (gondolom minimum világítás mellet)
    Mik a tapasztalataitok ?

  • JackFeryll

    őstag

    válasz grosy #7107 üzenetére

    Mi ennek a mértéktelen gyűlöletnek a forrása ? Hogy lehet egy gyártót ennyire utálni ?

    más:
    Tudjuk a saját igényeink és aszerint válasszunk, viszont tanácsadásnál ne a saját igényeinket erőszakoljuk rá a kérdezőre.

    [ Szerkesztve ]

  • JackFeryll

    őstag

    NÉPÍTÉLET

    Cím Kindle 5
    Rövid szöveges ítélet: Első e könyvem. Nincsenek nagy igényeim, ne legyen lassú, lehessen rajta könyvet (nem képregényt és PDF-et, arra ott a tablet) olvasni, jóval többet bírjon üzemidőben mint egy tablet és kényelmes legyen fogni tok nélkül. Ezeket mind teljesíti.
    Hibalista -
    Ide hordtam szervizbe -
    Szerviz értékelése:-

    Kijelző 10/10 Nincs rá panaszom.
    Zavaró tükröződés: 9/10 Még nem volt probléma a tükröződés, csak azért 9/10 mert nem akarok elfogultnak tűnni.
    Megvilágítás -
    Fényerő:-
    Homogenitás:-
    Érintésérzékenység:-
    Méret 6"
    Felbontás 600x800

    Hardver
    Ergonómia: Imádtam a gombokat, időnként ha nem figyeltem véletlenül el tudtam lapozni mert mindkét oldalon van lapozógomb, de nem volt zavaróan gyakori.
    Anyaghasználat: 9/10 Nincs gagyi érzete. Nincs rá panasz.
    Forma: 10/10 Nekem az összes olvasó közül a Kindle formavilága tetszik leginkább. Kindle 4-5-pw. Szubjektív dolog, de ezt nekem álmodták meg.
    Szín fekete
    Bővíthetőség - Nincs, de mint mondtam könyveket olvasok csak és 10 könyvet se tartok egyszerre magamnál, nem hogy több ezret hogy ez gond legyen.
    Méret: A 6" olvasásra tökéletes, elfér mindenhol, kézre áll, imádom. PDF olvasásra mérhetetlenül kicsi. Oda inkább a 10" körüli méret való.
    Akkumulátor 10/10 Napi több óra használat mellett is hetekig kibirja

    Szoftver
    Formátumok 9/10 AZW3, AZW, TXT, PDF, MOBI, PRC. Calibre-vel kb bármi konvertálható.
    Elválasztás
    Nyelv: 99%-ban angolul olvasok, így nem volt gond az angol nyelv.
    Szótárak: szoftver 9/10 kijelző alkalmassága 4/10 Oxford egynyelvű szótárat használok, de ezen az olvasón nem is próbálkoztam annyira körülményes a kijelölés. Szerintem ehhez elengedhetetlen az érintőkijelző ha nem akarunk többet szótárazni mint olvasni.
    Használhatóság: Nekem sosem kellettek a gizmók, mindig a letisztultságra törekszem maximális funkcionalitással. Ezt hozza.

    Évjárat 2012
    Beszerzési ár kb 25 000Ft
    Beszerzési forrás edigital
    Megbízhatóság (beszerzési forrás):
    Garancia: 1 év
    Szervíztapasztalatod: -
    Össz használt idő 1 év
    Átlagos (napi) használati idő 2-6 óra
    Megbízhatóság (olvasó): megbízható
    Előző olvasód -
    Következő olvasód: Kindle PW 2
    Mennyire szeret(t)ed: nagyon, de hiányzott a világítás
    Megérte a pénzét?: abszolút, USA-ban pedig ingyen dobálják.
    Olvasási élmény: 8/10 (csak a világítás hiánya miatt)
    Összegzés: 9/10 Nagyon jó ár-érték arányú minőségi olvasó. Aki e-könyveket akar olvasni annak maximálisan tudom ajánlani. Aki PDF-et és képregényt is szeretne az keressen céleszközt. Ez nem az.

  • JackFeryll

    őstag

    NÉPÍTÉLET

    Cím Kindle Paperwhite II
    Rövid szöveges ítélet: Kindle 5-el tökéletesen meg voltam elégedve, de még egy valami hiányzott : a világítás.
    Hibalista -
    Ide hordtam szervizbe -
    Szerviz értékelése:-

    Kijelző 10/10 Tökéletes
    Zavaró tükröződés: 9/10 Még nem volt probléma a tükröződés, csak azért 9/10 mert nem akarok elfogultnak tűnni.
    Megvilágítás - 10/10
    Fényerő:- 9/10 Furcsa hogy nem lehet kikapcsolni, de minimumon nem is látszik hogy be van kapcsolva a világítás az akksi meg bírja minden gond nélkül.
    Homogenitás: 9/10 Ha jól tudom a leghomogénebb megvilágítású kijelző a piacon. Nincs rá panasz. A lámpánál ezerszer jobb.
    Érintésérzékenység: 8/10 Jó, nagyon ritkán nyúlok mellé.
    Méret 6"
    Felbontás 9/10 1024x768 Nekem már a 600x800 is jó volt a Kindle 5-ön.

    Hardver
    Ergonómia:
    Anyaghasználat: 9/10 Nincs gagyi érzete. Nincs rá panasz. Zsíros manccsal azért valamennyire gyűjti az ujjlenyomatokat.
    Forma: 10/10 Nekem az összes olvasó közül a Kindle formavilága tetszik leginkább. Kindle 4-5-pw. Szubjektív dolog, de ezt nekem álmodták meg.
    Szín fekete
    Bővíthetőség - Nincs, de mint mondtam könyveket olvasok csak és 10 könyvet se tartok egyszerre magamnál, nem hogy több ezret hogy ez gond legyen.
    Méret: A 6" olvasásra tökéletes, elfér mindenhol, kézre áll, imádom. PDF olvasásra mérhetetlenül kicsi. Oda inkább a 10" körüli méret való.
    Akkumulátor 10/10 Napi több óra használat mellett is hetekig kibírja.

    Szoftver
    Formátumok 9/10 AZW, BMP, DOC, DOCX, GIF, HTML, JPG, Mobipocket, PDB, PDF, PNG, PRC, TXT Calibre-vel kb bármi konvertálható.
    Elválasztás
    Nyelv: 99%-ban angolul olvasok, így nem volt gond az angol nyelv.
    Szótárak: szoftver 10/10 Tökéletes, a kijelölés is gyors és kényelmes az érintőkijelzőn. Én csak Oxford egynyelvű szótárat használok, de le lehet tölteni mást is.
    Használhatóság: Nekem sosem kellettek a gizmók, mindig a letisztultságra törekszem maximális funkcionalitással. Ennek teljesen megfelel.

    Évjárat 2013
    Beszerzési ár kb 38 000Ft
    Beszerzési forrás német eBay
    Megbízhatóság (beszerzési forrás): német eladó
    Garancia: 2 év
    Szervíztapasztalatod: -
    Össz használt idő 1 hónap
    Átlagos (napi) használati idő 2-6 óra
    Megbízhatóság (olvasó): megbízható
    Előző olvasód Kindle 5
    Következő olvasód: -
    Mennyire szeret(t)ed: Nagyon.
    Megérte a pénzét?: abszolút, bár itthon elég borsos az ára és a legtöbb helyen még így is a reklámos verziót árulják. Érdemes rákérdezni.
    Olvasási élmény: 10/10 Olvastam papíron, tableten, monitoron (pfujj) és ez mindent überel.
    Összegzés: 9/10 Nagyon jó, minőségi olvasó. Aki e-könyveket akar olvasni annak maximálisan tudom ajánlani. Aki PDF-et és képregényt is szeretne az keressen céleszközt. Ez nem az.

    [ Módosította: doc ]

  • JackFeryll

    őstag

    válasz Degeczi #7146 üzenetére

    Igen néhány dolgot átírtam mert nagyon hasonló a kettő, de úgy tűnik a gombok felett elsiklottam. Hála a nagyszerű fórum motornak nem tudom már szerkeszteni. Tekintsétek semmisnek a gombokat.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák