Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ébri

    senior tag

    válasz doc #6854 üzenetére

    Viszont jut eszembe: formátumoknál az is érdekes lehet, hogy hogyan kezeli az adott olvasó. (Már nem emlékszem melyik volasó mit nem olvasott jól, de ezt a specifikációból nem látod.) Mostani olvasóknál van amit nem szeretnek, pl. Wordot olvas, de ha tábla van benne akkor már nem?

  • ZooLee

    őstag

    válasz doc #6854 üzenetére

    Azert tekintve hogy a Kindle sajat formatumarol van szo, ez nem akkora nagy dicsoseg :D

    Az lehet, de akkor is jelenleg egy tény :) Ha sikerülne végre az ePub-ot, illetve a parsereket egységesíteni, akkor nagyot léphetne előre az is.

    Másrészt a PRC bőven a Kindle (és az ePub) előtt létezett, így az nem a saját formátuma, ráadásul nyílt, bárki használhatja, dettó, mint az ePub.

    (#6858) grosy: Az Amazon nem azért gariztatja ilyen, magyar szemmel "csodálatos" módon a termékét, hogy Neked jó legyen, hanem azért, mert a terméke azért született, hogy a szolgáltatását (könyvvásárlás) továbbra is igénybe vedd.

    De ez a kettő ugyanaz! Ha nekem jó, akkor továbbra is ott fogok vásárolni. Mert nekem megéri az, hogy nem kell eltöltenem az időmet a garanciális vacakolással, hanem ha kell azonnal, flottul intéznek mindent. Ráadásul mindent alám tolnak (garancia, KindleGen, e-mail konverter, és pár megvásárolható e-könyv), mindenben segítenek, csak náluk költsem el a pénzemet. Ez az amit Szolgáltatásnak hívnak, és ez az amit nem ismernek nálunk.

    Az más kérdés, hogy itt mindenki warezol, de kint, azok a pár dolláros könyvek nem igazán számítanak egy háztartás költségvetésében.

    Ez azért nagyon durva általánosítás volt, és bár sajnos nagyrészt igazad van, de elég sértő lehet pár embernek, akik nem warezolnak. Mert lehet, hogy meglepő, de tényleg vannak ilyenek is. Én is szívesen fizetek azért, ha megfelelő szolgáltatást kapok. És mivel az itthoni e-könyv kiadás első botladozó lépéseit teszi, még azt is elfogadom, hogy bizonyos szinten drágábban adják az elvárhatónál a könyveiket.

    De tudod mit! Én boldog vagyok az én olvasommal, Te meg boldog vagy a tiéddel, és a lényeg ez. Amúgy is az számít, hogy én kb. 3x többet olvasok, mióta megvan az ebook olvasóm.

    Ez nálam is így van, és maradjon is így! :) :R

    Z.

Új hozzászólás Aktív témák