Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Degeczi

    nagyúr

    válasz ikszKoMa #11532 üzenetére

    A Kindle szótárkezelése pont talán a legjobb, ahol magukat a szótárakat a létező legegyszerűbb telepíteni a program pedig gyűjti a kereséseid, így később bármikor újra fölidézhetőek a korábban keresett szavak, méghozzá szövegkörnyezetükkel együtt, ami nagy segítség (és külön telepített szótárprogrammal nem lenne megoldható, hiszen az nem fér hozzá a szöveghez, csak a keresett kifejezéshez)

    A reklámokról ezerszer volt már szó, h nem zavaróak, hiszen olvasás közben meg sem jelennek - és egyébként is ingyen eltávolítják itteni vevő kérésére...

    Telefont is tudsz olyan kesztyűben kezelni, aminek tettek vezetőréteget a mutatóujja végére (legutóbb a Lidiben vettem ilyet fillérekért), az persze a kapacitív érintőkijelzős e-book olvasón is ugyanúgy használható, de vannak infrás érintőmodellek is (az alap Kindle is olyan), azokat természetesen normál kesztyűben is ugyanúgy lehet kezelni

    Könyvtári szolgáltatás valóban nem érhető el nálunk - de ez hol korlátozna bármiben? (és tudtommal másik típus sem kínál ilyet)

  • stranger2006

    tag

    válasz ikszKoMa #11532 üzenetére

    Szia!

    >Igazából több dolog zavar a Kindle-ben: itthon nemigen érhetőek el a rendes szolgáltatások (pl. havidíjért >cserébe válogatsz egy nagyobb könyvtárban), illetve, hogy ha nem tetszik valami a beépített olvasóban->szótárprogiban, tudtommal nem lehet lecserélni. Emellett a reklámmentes verziók elég drágák és kesztyűben >nem tudnám használni a fizikai gombok hiánya miatt.

    Gyorsan sorban:

    szerintem egyik olvasó esetében sem érsz el itthon ilyen szolgáltatásokat, és az nem az olvasó eszközök miatt van... A Kindle-re vásárolhatsz könyveket az Amazonról "egy kattintással", működik jól és egyszerűen. Szoktam én is.

    Szótárból olyat teszel rá, amilyet akarsz és létezik.

    A reklámnak az ég világon semmi jelentősége, nem zavarja az olvasást. Eddigi tapasztalatok azt mutatják, hogy az Amazon kérésre le is veszi. Van reklámos Kindle-m is, nem befolyásolja az olvasást.

    Nem tudom, milyen kesztyűre gondolsz, de ha hideg ellenire, akkor olyan hőmérséklet esetén nem ajánlatos kivinni a hűvösre az eszközt...

    >Azonban bevallottan nem vagyok még elég olvasott a témákörben. :B
    >Igazából nincs az ebook formátumok/PDF olvasáson kívül más elvárásom, ha egy e-mailt el tudok olvasni >bónusz, de annyira nem hoz lázba

    E-mail a telefonodon olvass :-) 40 ezerért 3G-s olvasót nem nagyon kapsz, wifi meg az összesben van.
    PDF-hez tabletet javaslok, de ha átméretezed 6"-re, az Kindlen is olvasható simán :-)

Új hozzászólás Aktív témák