Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Balinov

    félisten

    válasz Sipi16 #413 üzenetére

    az mkv az csak egy kontener, mint az avi pl. milyen jellemzokkel bir? felbontas,bitrata,fps,stb.?

    Eszerint 1-2 ritka kivetel van asztaliban csak, ami mkv kepes. Ez mondjuk tudja, de nem latok magyarorszagi forgalmazot Max pixmania, de eleg zuzos az ara (100kHUF+)

    Az AutoMKV meger egy probat, hogy az asztalid szamara is eheto formatumba at tudd konvertalni a videot.

    [ Szerkesztve ]

    6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

  • PPeter

    addikt

    válasz Sipi16 #413 üzenetére

    Kevered a szezont a fazonnal.

    A "képfile", másnéven egy image, vagy ISO image fájl, egy teljes lemez anyagát tartalmazza (a fáljrendszer leíró táblázatát és magukat a fájlokat), az első logikai szektortól az utolsóig, egy összefüggő állományban. Teljesen függetlenül attól, hogy mi a képfájl (azaz a lemez) a tartalma. A képfájl, ISO image tartalmazhat "sima" állományokat (bármilyen tetszőleges fájlokat, lehetnek ezek AVI, MKV állományok is), vagy netán egy szabványos DVD-Video állományrendszert (amely a meghatározott könyvtárakból és az ismert IFO, BUP, VOB állományokból áll), ez ebből a szempontból tökmindegy.

    Az MKV fájlod nem képfile, hanem egy normál adatfájl, felépítésében az AVI-hoz hasonló multimédia konténer állomány, amelyet ha DVD-Video lejátszóban akarsz megtekinteni, akkor olyan játékos kell, ami a felimeri és lejátssza az adatlamezre (nem képfájlként, hanem simán adatként) kiírt MKV állományokat (ilyen asztali nincs forgalomban egyelőre mifelénk, csak egyes merevlemezes multimédia lejátszók támogatják az MKV formátumot). Másik lehetőség, hogy az MKV tartalmát át kell konvertálnod (ez egy veszteséges művelet) olyan formába, hogy az a DVD-Video készülékkel kompatibilis legyen (nem feltétlenül DVD-Video formátumban, mert a legtöbb asztali már lejátssza a DivX, Xvid állományokat is). Ez alapvetően nem írási kérdés, hanem inkább multimédia tárgykörébe tartozó digitális videotechnikai, konvertálási feladat.

    [ Szerkesztve ]

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

Új hozzászólás Aktív témák