Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pikari

    őstag

    Üdvözletem a kedves topiklakóknak. Valószínűleg rossz helyen járok a kérdésemmel, de nem találtam alkalmas topikot.

    Olyan dvb (roszabb esetben analóg) modulátort keresek, ami 1-2 kilóméter távolságban el tud látni több háztartást.

    Először is, hány wattos modulátor kell ehhez? Látok mindenféle pár ezres modulátorokat aprókon, de azok otthoni célra való pár wattos készülékek.

    Természetesen akár ez is jó lehet, a megfelelő jelerősítővel kombinálva, de ilyet se nagyon találok, mivel nem tudom, hogy keressem őket.

    Valaki útba tudna igazítani, hogy milyen névvel, és milyen árban keressem ezeket? Olyanra van szükség, ahol a frekvenciát is be lehet állítani, függően attól, hogy milyen frekvenciára lesz engedély. Illetve, hogy megközelítőleg hány wattos eszköz kell ehhez.

    A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

  • Pikari

    őstag

    válasz garga01 #20635 üzenetére

    Köszönöm a választ. Csak egyet. Ez egy helyi tv csatorna volt, és a helyi kábeltv szolgáltatónál volt ez a tv csatorna, de technikai okok miatt nem tudják már megoldani a csatorna hálózatos szolgáltatását. Ők úgy kapják máshonnan készen a dolgokat már, nem tudnak egyénileg csatornát hozzáadni a kínálathoz.

    Ekkor eszembe jutott az, hogy egy szabad frekvencián a jelet felküldenénk a koax kábelre. Azt mondta a szolgáltató, hogy ez technikailag akár lehetséges is lehet, de nekik már azok az eszközeik, amivel ezt meg tudják csinálni, nincsenek meg, évekkel ezelőtt tönkrementek/kiszórták őket. Ezért gondoltam arra, hogy valamit apróhirdetéses oldalakon szigorúan pár ezer forintokért megvásáronék, és azzal talán megoldható lenne.

    Én csak a technikai részével foglalkozom a dolognak, az engedélyek, szerződések, szerencsére nem az én problémám.

    A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

  • Pikari

    őstag

    válasz garga01 #20637 üzenetére

    Értem, köszönöm. És köszönöm a tippeket is. Ez egy falu (illetve kettő), így a jelnek kilómétereket kell megtennie, hogy eljusson a lakókhoz. Másrészt viszont, ha megtudják, hogy milliókat kellene csak ilyen eszközökre és fizetni egy cégnek, szívinfarktust fognak kapni a hivatalban.

    Ami viszont bíztató, hogy ezekre a kacatokra 3km elméleti hatótávolságot írnak megfelelő koax kábel minőség esetén, ami elvileg elegendő lenne ahhoz, hogy mondjuk 1.5km-t át lehessen hidalni a gyakorlatban. Csak nem minden gyártó szokta ezeket az adatokat megadni, a példában szereplő cucc meg elég drága. És fennáll az esély, hogy 15 házzal arrébb meg már foghatatlanul gyenge lesz a jel, mivel a valódi paraméterek bizonyára jelentősen eltérnek az elméletitől :D

    A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

Új hozzászólás Aktív témák