Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz jozsi252 #13389 üzenetére

    Én például főleg kapcsolási rajzokból értek, és főleg vizuális lévén, ez így nekem eléggé zavaros, miután többféle lehetőség is van, amit el tudnék képzelni.

    Mindenesetre a Wayteq dekóderen nem tudsz mit átállítani, az csak a DVB-T-jel feldolgozására alkalmas.

    Legfeljebb a loop-kimenet köthető át a TV koax bemenetére, úgy a bemenő kábelen lévő analóg műsorok foghatók a TV tunerjével. Van még az RF-típusú Wayteq (modulátor-kimenettel), de az csak a dekódolt DVB-T műsort teszi fel az UHF-sávra, analóg formában.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz jozsi252 #13392 üzenetére

    A loop-kimenet azért van, hogy az is be legyen (vagy lehessen) dugva, vagy ugyanabba a TV-be, vagy más készülékbe.

    Majdnem olyasmi, mint az antennajel továbbosztása, csak nem splitterrel. A loop-kimenet ugyanis belső illesztőerősítővel van ellátva, ami kompenzálja a DVB-T-tuner beiktatási csillapítását.

    Míg egy splitter csak passzív eszköz, nem erősít, inkább csökkent a jelszinten.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz krealon #13399 üzenetére

    Amelyikben több IC van, azt nem tudom, de megnéztem az IT9135FN one-chip tuner áramfelvételét.

    Van egy HUB, ami egy monitorban volt, eredetileg a monitorból kapta az 5 V-ot, de én forrasztottam rá egy darab drótot, hogy a PC-felől érkező 5 V-ot megkapja, ami persze áramkorláttal is jár, de ez most nem érdekes. A kondi alatta csak támaszték, hogy jobban essen rá a fény:

    Ha már vezeték, adja magát a gondolat, hogy azt meg is lehet szakítani, ampermérőt beiktatni. (Egy USB-kábelt lehetőleg vágnék szét, hogy megszakítsam, csak egy mérés kedvéért.)

    Mint kiderült, a HUB, csatlakoztatásakor 180 mA saját áramot vett fel, ami néhány másodperc után 0-ra váltott (készenlét).

    Amikor aktiváltam a fényképezőgép csatlakoztatásával, ismét 180 mA lett, a gép nyilván nem innen veszi az áramot.

    Beledugtam egy Logitech bill-egér RF-vevőjét, ez plusz 20 mA-t jelentett.

    Az USB-tuner plusz 80 mA-t adott hozzá, majd amikor elindítottam a programját, ez 90 mA-re növekedett. Műsortól és a használt programtól függetlenül, mint sejthető is volt.

    Más kérdés, hogy a tunernek így is van egy melegedése, 5x90 az 450 mW, vagyis majdnem fél watt, és minél apróbb egy eszköz, annál jobban felhevíti egy adott teljesítmény disszipálása, ez természetes.

    Ennél olcsóbbat jelenleg nem tudok (7,5 $ + free ship, távszabályzó nélküli), viszont a mellékelt driver nem jó hozzá, de ezzel tökéletes lett (Win7): [link]

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz Dzsozi56 #13422 üzenetére

    Ez nem egészen így működik, és nem véletlenül olvasható a PDF manual 44. oldalán:

    You can not record two scrambled programme at the same time.

    Nemhogy felvenni kettőt, de egyet nézni, másikat felvenni sem fog szerintem, amennyiben mindkettő titkosított.

    Ennek az az egyszerű oka, hogy egy CI+ egység egyszerre csak egy műsor titkosításának feloldásával tud foglalkozni szerintem (legalábbis a tudományom mai állása szerint, de manapság már soha nem lehet biztos az ember, hogy milyen technikák vannak).

    Ha pedig a TV-ben nincs CI+ egység, akkor az egyáltalán nem fog dekriptálni, vagyis befoghatja az adókat (ha rákötöd a koaxot arra is), de azokat továbbra is titkosítottként fogja mutatni.

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz bandi0000 #13429 üzenetére

    Pedig itt ezt írják:

    Ezúton tájékoztatjuk, hogy az el�fizet�i szerz�dés egyoldalú módosítása folytán a Kerekegyházi Kábelkommunikációs Kft. az el�fizet�i szerz�désb�l fakadó, a rádiós, televíziós m�sorterjesztési szolgáltatáshoz kapcsolódó valamennyi jogát és kötelezettségét átruházta a Hello HD-ra.

    Az átruházás következtében 2013. június 1-vel kezd�d�en az Önnel fennálló el�fizet�i szerz�désb�l folyó rádiós, televíziós m�sorterjesztési szolgáltatást a Hello HD fogja teljesíteni, a mellékelt feltételekkel és csatornakiosztással.

    Set top box a Hello HD-s AD 100 típus?

    Ha tovább megyünk ide: [link]

    A Hello HD rendszerében ez van:

    Szerk: PDF-ből másoltam, azért ilyen.

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz bandi0000 #13431 üzenetére

    Utána kell járni, nyilván ezek csak fórumos tippek, a felelősség a tiéd.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz Highground #13435 üzenetére

    Az se tévesszen meg, hogy a Digikábelen egyébként van digitális jel is, csak ahhoz DVB-C vevő kell.

    A hibrid tuner nálad viszont abban nyilvánul meg, hogy analóg TV és FM, valamint DVB-T demodulátort tartalmaz. C-re nem alkalmas.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz peterk #13458 üzenetére

    Jó a meglátás, a négyfelé osztás passzív módon csak esetleges, nem kötelező rendesen működnie. A STB eszerint kevésbé érzékeny. Aktív elosztóval ezen lehet javítani.

    Ha volna lehetőség, csak a próba kedvéért, elosztás nélkül, direktben csak a set top boxot kötni a kábelre, valószínűleg az a szint már elég lenne neki.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz Cheesy #13473 üzenetére

    Valószínű, a Winfast programja is rendszerdekódert használ, vagyis a Windowsba telepíteni kell például a LAV vagy ffdshow-t, az MPEG4 dekódolásához, de közszolgálati adóknak anélkül is látszani kellene, azt a Win 7 alapból kezeli.

    Majd amikor normálisan jön a hang, és még mindig nincs kép, akkor lehet ezen gondolkodni, de addig az antennával kell szórakozni. Mindamellett, ha a VLC is tud vele együttműködni, kipróbálhatod a következőt (de a jelszint hiányán nem segít).

    A vonalak közötti szöveget mentsd el Szolnok.m3u néven, majd a VLC-vel nyisd meg.

    ----------------------------------------------------------
    #EXTM3U

    #EXTINF:0,m1 HD
    #EXTVLCOPT:program=100
    dvb-t://frequency=754000000

    #EXTINF:0,m2 HD
    #EXTVLCOPT:program=101
    dvb-t://frequency=754000000

    #EXTINF:0,Duna HD
    #EXTVLCOPT:program=121
    dvb-t://frequency=754000000

    #EXTINF:0,Duna World
    #EXTVLCOPT:program=120
    dvb-t://frequency=754000000

    #EXTINF:0,RTL Klub
    #EXTVLCOPT:program=20
    dvb-t://frequency=818000000

    #EXTINF:0,TV2
    #EXTVLCOPT:program=40
    dvb-t://frequency=818000000

    #EXTINF:0,Euronews
    #EXTVLCOPT:program=213
    dvb-t://frequency=818000000

    #EXTINF:0,Info csatorna
    #EXTVLCOPT:program=214
    dvb-t://frequency=818000000

    #EXTINF:0,MR1 Kossuth
    #EXTVLCOPT:program=130
    dvb-t://frequency=754000000

    #EXTINF:0,MR2 Petőfi
    #EXTVLCOPT:program=131
    dvb-t://frequency=754000000

    #EXTINF:0,MR3 Bartók
    #EXTVLCOPT:program=132
    dvb-t://frequency=754000000

    #EXTINF:0,MTVA Info
    #EXTVLCOPT:program=115
    dvb-t://frequency=754000000
    ----------------------------------------------------------------------------

    Nem kipróbált, csak átcseréltem a frekvenciákat, a szolnoki adóhoz.

    Utána a VLC I<< - >>I gombjaival is lehet léptetni vagy a lejátszólistát is lehet használni (Win+L):

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz Cheesy #13484 üzenetére

    Betölti VLC, csak épp nem csinál semmit.

    Ez arra utal, hogy működne, ha kapna megfelelő jelet. Próbáld mozgatni az antennát, oldalra fordítva is (horizontális polarizáció), külön kipróbálva a közszolgálati és a kereskedelmi multiplex egy-egy adójánál.

    A VLC egyébként ezt csinálja, amikor nem talál hardvert:

    Nálad úgy tűnik, a hardveres kapcsolat már megvan, a VLC pedig saját dekóderekkel dolgozik, így nem lenne gond az MPEG4.

    A Winfast programjának dekóderbeállításai között lehetne nézelődni, de mint említettem, amíg a hang sem folyamatos, addig úgysem lesz jó.

    Egyéb ingyenes program pl. a SmartDVB, legjobban kidolgozott a DVBViewer (fizetős), legszebb képet adja a VLC.

    Utóbbi, noha fapadosabb, de jeleskedik az SD-műsorok felskálázásának minőségében és másokhoz képest (LAV, ffdshow, CyberLink, Elecard) valamivel kontrasztosabb, élesebb képpel. Megjegyzem, az élethű arcok beállításához még a VLC színtelítettség-szabályzójával is játszani kell.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz Armagedown #13489 üzenetére

    Először a VLC beállításai között rögzítem (ekkor még ne fusson semmi műsor), utána a programot bezárom, így elmenti, ide:

    c:\Users\Felhasználó\AppData\Roaming\vlc\vlcrc

    Az *.m3u kiterjesztés egyébként társítható a VLC-hez, illetve egy probléma miatt én később *.vlc nevet adtam neki (de bármilyen egyedi kiterjesztés kitalálható), amit a VLC-hez társítottam. Utána klikkre indul.

    (#13488) Cheesy

    Ez is csak arra utal szerintem, hogy minden kapcsolat adott, de jel hiányában nem tudja feltölteni a puffert.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz keszo #13496 üzenetére

    Hardverfüggő is, de van: [link]

    Persze, ne úgy képzeljük el, hogy TV-nézéssel párhuzamosan, mert egyszerre csak egy program tudja használni a BDA eszközt. De gondolom, neked is csak az antenna beállításához kell.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz keszo #13514 üzenetére

    Az is csak egy szokványos USB-stick, vagyis nem fogja hardveresen elvégezni a dekódolást, tehát nincs ilyen, hogy "kis gépigényű". És persze nem is adnék érte annyit, eBay-en 10 $ körül kapható.

    A gépigényt az határozza meg, hogy adott egy HD műsor, aminek dekódolásához a számítógép teljesítménye szükséges. Hogy DXVA-gyorsítással, vagy mi módon, az már szintén a gépen múlik.

    Tesztvideó, ami az adásból lett rögzítve, átkódolás nélkül:

    http://kernel.uw.hu/m1.ts

    SD adáshoz elég gyengébb gép is:

    http://kernel.uw.hu/RTLKlub.ts

    VLC le tudja játszani, deinterlace-beállítás szükséges lehet.

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz lapa #13513 üzenetére

    Nem tudom, milyen az a régi splitter, de két boxot lehet a loop-kimeneten keresztül is felfűzni, olyankor egy belső illesztőerősítő kompenzálja a beiktatási csillapítást.

    Ha ez nem megoldható, akkor működhet splitterrel is, de ezt látatlanban soha nem lehet biztosra mondani, jelszint függvénye.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz ROBERTOH #13519 üzenetére

    A Total Mediának nem lenne gondja, nekem is azt mellékelték az eBay-tunerhez, simán megtalált minden adót.

    Nálad a szokásos probléma lesz, kevés a multiplex térereje, jobb antenna kellene stb.

    (#13518) róland

    Régebben teszteltem, SD-műsorral egy Tualatin 1400 MHz épphogy elboldogul, VLC-vel ereje határán volt.

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz klaczi #13522 üzenetére

    Attól még, hogy említettem a Total Mediát, az nem jelenti, hogy használom is. Vagy egyáltalán szívesen használnék bármilyen, médiacenter típusú alkalmazást.

    Semmi szükségem ilyenekre. Sokkal praktikusabb például a DVBViewer, hogy a VLC kiváló képminőségéről ne is beszéljek. Amit persze nagyobb monitoron vagy TV-n lehet észrevenni, hogy van némi különbség.

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz keszo #13527 üzenetére

    Beállításhoz sokkal jobb ez a program, főleg a sípoló hanggal jól el lehet játszani, ha távolabb van az antenna: [link]

    BDA-eszközt felismeri, nagy valószínűséggel a tiéd is támogatja. Frekvenciát direktben is be lehet írni, sávszélesség 8 MHz legyen, utána a "Lock" gombbal is rá lehet hangolni. Vagy a listában kikeresni, ahogy jobban tetszik.

    Vagy van benne egy szöveges fájl, amit át is lehet szerkeszteni:

    ProgFinder\Transponders\TerFiles\all.list

    _________________________________
    region:Hungary
    172646,8
    177500,8
    184500,8
    191500,8
    194500,8
    198500,8
    205500,8
    212500,8
    219500,8

    region:Hungary
    city:Budapest
    610000,8
    746000,8
    802000,8

    region:Hungary
    city:Debrecen
    674000,8
    714000,8
    802000,8

    region:Hungary
    city:Miskolc
    666000,8
    554000,8
    810000,8

    ______________________________

    Tehát ezt csak a példa kedvéért, terjedelmi okból a felső (teljes) fekvenciaalistának csak az elejét másoltam be, és attól még működik is egyébként, viszont fontos a fájl végén legalább két üres sor (entert ütni), különben nem olvassa be a program, induláskor.

    Meg persze az egész szerkesztős játék el is hagyható, ha amúgy jobb.

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz ROBERTOH #13532 üzenetére

    Legegyszerűbb a VLC használata: [link] [link]

    De neked is talán célszerűbb lenne először az antennát maximumra belőni, az előbb említett másik programmal.

    Előbbi hozzászólásomban egyébként az országos lista rosszul kezdődik (két okból is), ez a jelenleg aktuális, teljes lista:

    474000,8
    482000,8
    490000,8
    498000,8
    506000,8
    514000,8
    522000,8
    530000,8
    538000,8
    546000,8
    554000,8
    562000,8
    570000,8
    578000,8
    586000,8
    594000,8
    602000,8
    610000,8
    618000,8
    626000,8
    634000,8
    642000,8
    650000,8
    658000,8
    666000,8
    674000,8
    682000,8
    690000,8
    698000,8
    706000,8
    714000,8
    722000,8
    730000,8
    738000,8
    746000,8
    754000,8
    762000,8
    770000,8
    778000,8
    786000,8
    794000,8
    802000,8
    810000,8
    818000,8
    826000,8
    834000,8
    842000,8
    850000,8
    858000,8

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz egoistus #13542 üzenetére

    Mivel az egy monitor, ha nem kap jelet, rögtön lemegy készenlétbe.

    Viszont ahhoz HDMI-kimenetes box kell, ami a Diginél havi 1000 forintért bérelhető (32 000-ért vehető meg). Vagy kaphatók egyéb típusok is, személyesen nem ismerem, csak példa: [link]

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz egoistus #13547 üzenetére

    Digikábelen analóg és digitális formában is adják a műsorokat, ami kódolatlanul, vagyis kártya nélkül fogható. Eltekintve a kódolt HBO és Digifilmtől.

    Set top box bérlési lehetősége azokra vonatkozik, aki digitálisan szeretné nézni, de a TV-je nem DVB-C-képes.

    DVB-C boxok jóval drágábbak a DVB-T vevőktől, ez sajnos egy tény.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz amargo #13552 üzenetére

    SD adót talán tud nézni rajta, ebből kiindulva. Tesztvideó: [link]

    Egyébként körülményesen lehetne: venni egy asztali boxot, aminek kompozitjelét (SD), ráküldeni egy ilyenre: [link] De ezt inkább csak az érdekesség kedvéért említem, problémás is lehet.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz ROBERTOH #13558 üzenetére

    Másik fórumon ajánlották:

    http://oldradio.tesla.hu/ezermester/1977.htm

    A szeptemberi számban közölnek egy kettős quad antennát. Áttettem kép formába, mivel a DJVU-t nem mindenki szereti:

    http://kernel.uw.hu/ezermester1.jpg
    http://kernel.uw.hu/ezermester2.jpg

    Bár a szövegben van egy elírás, a hullámhosszt akarja megszorozni 0,8 lambdával, ami értelmetlen, miután a hullámhossz jele a lambda (λ). De a rajzon látszik az igazság:

    Oldalméret = 0,28 λ

    http://www.onlineconversion.com/frequency_wavelength.htm

    Például Budapesten:

    610 MHz --> 13,7 cm
    802 MHz --> 10,5 cm

    Tehát ez már a számított oldalméret, amit lehet a kettő közé méretezni. Reflektorpanel nélkül is működik, illetve másik fórumon valaki megint előhozta a szokásos csupaszolt koax. című ügyeskedést, vagyis abból hajtotta készre az antennát.

    De még ha működik is, az valójában nem egy korrekt megoldás, mert a koax belső vezetéke túl vékony. Nagyfrekvenciára vastagabb anyag való, a skin-hatás miatt.

    Poén kedvéért én is hajtogattam egyet 1,5 mm2 rézhuzalból, ami szintén túl vékony, de a pillanatpáka hegyét ebből szoktam gyártani, így ez volt kéznél. Nyilván elkapkodtam a hajtogatást is, hiszen alul nem kellett volna forrasztani, ha a toldást középre pozicionálom. Celluxszal ragasztottam rá egy kábelt, a cikkben előírtak szerint. Fent a darab drót azt szemlélteti, hogy simán fel is lehet akasztani (az antenna középvonalában feszültségminimum van, vagy nevezhetjük 0 potenciálnak is).

    De kicsit másképp állt a szám, amikor a kacat meglepően jó vételt produkált. Igaz, nálunk amúgy is jó a térerő, de más szobaantennákkal való összehasonlításra gondolok. A szobában is jól működött, utána pedig kivittem a "szerverterembe" (spájz), ami pedig nem is az adó irányába fekszik, más szobaantennák ott eddig nem működtek normálisan. Ezt meg felakasztom a falra, szól...

    Amit még érdemes kipróbálni probléma esetén, hogy mivel az USB-stickre a számítógép szórt impulzusai negatívan hathatnak, a sticket el lehet látni alufóliás árnyékolással, vagy egy 60 cm-es USB-hosszabbítóval távolabb vinni a géptől.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz keszo #13565 üzenetére

    Szobaantennás vételnél jellemző ilyen ingadozás, külső antennával stabilabban beáll.

    Az is jól látszik általában, hogy fontosabb a jelminőség (amikor a hibajavításnak kevesebbet kell dolgoznia, és egyébként a kijelzett érték is a hibajavítás fordítottját indikálja), mint a jelszint.

    A Prog Findernél például lehet látni 0 jelszinten is hibátlan műsort, de 100 % jelszinten is látni rossz műsort, amikor torzul a jel.

    A DVBViewer csak a jelminőséget mutatja, de azt is kicsit eltérően számítja:

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz csiben1 #13576 üzenetére

    Kevés a térerő, kevés az antenna. Ilyen esetben próbálkozhatsz a légi és a digitális hangolásnál az automatikus helyett a manuálisat választani, ott közvetlenül beadni a nálatok fogható A-, majd a C-multiplex frekvenciáját:

    http://mindigtv.hu/lefedettseg

    Beállítod előbb az egyikre, utána az antennát megpróbálod mozgatni, hogy változik-e a kijelzett szint, az antennán lévő potmétert is tekergetve közben, valamint annak kikapcsolt állapotában is. Ha bejön valami, letárolod. Ugyanezt eljátszani a másik frekvencián is.

    Ha nem jön be semmi, majd valami jobb antenna kellene, lehetőleg külső. Az sem mindegy, milyen nálatok a vételi helyzet, lakás fekvése stb.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz tonyrulez #13580 üzenetére

    Nem véletlenül írtam, hogy tekergetni kell a potmétert, mert nem ritka eset, hogy pont maximális állásban szűnik meg a vétel, mert túlvezérlődik, torzul a jel, keveredve más, zavaró frekvenciákkal, ami az adott helyszínen jelen van, de nekünk épp nem lenne szükségünk rá, elnyomva ezáltal a hasznos jelet.

    Ilyenkor van az, hogy letekerem a potmétert és javul a vétel. Sőt, akár kikapcsolt állapotban (meglepő módon) a legjobb.

    A potméter egyébként a benne lévő erősítő tápfeszültségét változtatja, pl. 3-15 V között, de ennek pontos mértéke gyártmányfüggő is lehet. Több cég is gyártja ezt a típust, van kisebb és nagyobb méretű változata is.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz x360elite #13586 üzenetére

    (Ha minket hívnak fel antenna problémával, akkor mindig Tető antennát javaslok, olyat ami erősítős)

    Itt még csak ráncolja a homlokát az ember, hiszen minden szakmabeli tudja, hogy antennaerősítőt csak ott szabad alkalmazni, ahol tényleg gyenge a jel, egyébként több kárt okozhat, mint hasznot. Tehát ezt nem ártana hozzátenni egy szakszerű tájékoztatáshoz.

    Ha aktív erősítős antennát használsz, ami konnektorba van dugva, akkor a beltérin ne kapcsold be az 5v-os antenna tápot, mert zárlatot csinálsz és tönkre mehet a készülék.

    Ez már kifejezett tudatlanság, ugyanis nem tudsz így zárlatot okozni, mert minden tápfeladóban egy kondenzátor akadályozza meg, hogy a két DC-feszültség "összetalálkozzon". Ez természetes része a tápfeladónak, hiszen enélkül nem lehetne hagyományos TV-khez sem csatlakoztatni, amelyek tápot nem adnak ki, viszont általában egy tekercs található a bemenetükön a test felé, ami a DC-t kapásból rövidre zárná (nagyfrekvenciát engedi el).

    Csak akkor kapcsold be, ha az előbb említett feltételek adottak, de az antenna nincs bedugva a 220V-ba (mostanában 230-240V).

    Mostanában 2003 óta, de nem is ez a lényeg. Fentiekből következően tök felesleges bekapcsolni a box 5 V-ját (de nem is ártasz vele), az a tápfeladón úgysem tud áthatolni.

    Tehát, amikor set top boxról akarjuk táplálni az erősítőt, olyankor a tápfeladó speciális (DC-leválasztós) dugóját mindenképpen ki kell iktatni és azt egy normál koax. dugóval kell helyettesíteni.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz Kernel #13587 üzenetére

    Ezt már csak szórakozásból rajzoltam, tehát a képen lévő kondenzátor szemlélteti, hogy a TV/box felé a DC-táp nem tud haladni.

    A kondenzátoron csak váltóáram, vagyis esetünkben a nagyfrekvencia tud átmenni.

    A DC-ág felé pedig fojtótekercs is van a valóságban, ami a DC-tápot átengedi, de az NF-et nem, csak tekercset ebben a programban nem tudtam rajzolni. Vannak persze más típusú tápfeladók is, de mindegyiknek ennyi a lényege.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz x360elite #13588 üzenetére

    Most látom a másik hozzászólásodat, ilyen butaságokkal, laikus fogalmazásokkal én nem tudok vitatkozni.

    Amiről te beszélsz, az a villámkárokra, komoly túlfeszültségre jellemző hibák. Nem gondolhatod komolyan, hogy nevetséges 5 V és 12 V egy kondenzátoron keresztül találkozni tud.

    Szégyenletes, hogy manapság ilyen "hozzáértők" dolgoznak a szervizszakmában.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz x360elite #13588 üzenetére

    Temérdek kiakasztó agyatlanság megemésztése után próbáljuk ízekre szedni:

    Szerintem meg kifejezett tudatlanság azt feltételezni, hogy a "zárlat"-ot okozó túláram egyenes vonalban terjed.

    Az áram vezeték mentén terjed.

    Ugyanis mindig a leggyengébb láncszem felé halad.

    Villámlás másodlagos hatása, illetve egyéb, durvább túlfeszültségek esetében szokás így fogalmazni, más esetekben én kerülném az ilyen meghatározást. Elektronikus áramkörökben az áram általában többfelé ágazik, különböző arányokban eloszolva, vagyis nem csak a legkisebb ellenállás irányába.

    Ezért hozzáértő és gondolkodó ember nem nagyon ír ilyeneket, ahogy te fogalmaztál.

    Volt már olyan készülék is aminek egészen a tápegység "secunder" része elejéig az 5V-os diódáig is eljutott és ott okozott zárlatot. Mérések alapján a Tuner felől jött...

    Remélem, nem azt akarod ezzel mondani, hogy a tápegységben azt a nagyáramú diódát, egy ilyen kínai tápfeladó kacat adaptere, ami 100 mA nagyságrendben képes áramot leadni, agyonvágta? Mert ekkora butaságot nem állíthatsz.

    Egyébként a normális magyar szakmai nyelvben "szekunderről" beszélünk már évtizedek óta, mire jó ez az angolos majomkodás, fel nem foghatom...

    Ennyit a kondiról, ami mellesleg soha sem védelem, hanem SZŰRŐ, de mindegy !!! :P

    Idióta szmájliktól is megkímélhetnél, egy kondenzátor az kondenzátor, mindig arra szolgál, amire alkalmazzuk. Esetünkben leszűri, elválasztja az 500 MHz-et a 0 Hz-től (egyenáram) és akkor mi van? Ez a dolga, a többi csak megfogalmazás kérdése. Minden elektronikus készülék tele van kondenzátorokkal, itt mindössze 7 V DC-szintkülönbség elválasztásáról beszélünk, gondolkozz már...

    Az erősítővel nem okozol kárt. Nálunk a szakszervizben is erősítős antennák vannak felszerelve és az adó torony tőlünk légvonalban 600méter... Annyi kárt okoz... :DD :DD

    Mert nálatok működik, a digitális vevő még túlvezérelt jellel is hatékonyan működik (analóg vételnél jobban látszana az igazság) tehát ez már neked bizonyíték, vagyis feljogosít téged arra, hogy köztudott alaptételeket cáfolj meg, amit egyébként minden szakmabeli tud, gyakran a hétköznapokban is tapasztal? Nevetséges.

    Az erősítős antennák nagy részén sajnos nincs benne a DC leválasztó. Ami egyébként király dolog lenne.

    Erősítős antennán nem is lehet, másképp nem kapná meg tápot. De a tápot valahogy oda kell juttatni, ezt nevezik tápfeladónak. Tápfeladó pedig nem létezik DC-leválasztás nélkül (a tuner irányába). Azt sem tudod, miről beszélsz.

    Sajnos, felhígult a szervizszakma rendesen, láthatóan asztalosokkal és vízvezetékszerelőkkel, erre nem lehet mást mondani.

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz x360elite #13593 üzenetére

    Ennyit a szakmai érvekben tobzódó válaszról, mellyel maximálisan megadod a tiszteletet a vitapartnerednek. Meg az újabb butaságok, amit összehordtál.

    10 év Gelka + 20 év saját TV-Video szerviz üzemeltetése + én már eleve forrasztópákával a kezemben születtem. Kisiskolás koromban már saját tervezésű áramköröket, erősítőket, sztereo rádiót stb. építettem.

    Nekem ilyenek ne szóljanak be...

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz x360elite #13592 üzenetére

    Teljesen mindegy, az a tápfeladó csak egy szemléltető példa, laikusoknak. Többi is így működik.

    De szerintem te nem tudsz mutatni egy olyan antennát, legyen az akár erősítős szobai, saját tápos vagy bármelyik, ami DC-feszültséget juttatna a tuner irányába.

    Normális gyártó ilyet nem gyárt, semmi értelme nem lenne egy filléres kondenzátor kihagyásának. Ilyen antennát régifajta TV-khez, elméletben akár videomagnóhoz is használhatna a vásárlója, aminek a bemenete kapásból zárlatot képez. Onnan kezdve az antenna nem működne, önmagával tolt ki a gyártó.

    Ha az antennát tápos tunerre kötik, abban pedig kárt okozhatna. Egy antenna gyártója miért is akarna ilyen kárt okozni? Egyszerű kondenzátorral elkerülhető.

    Tehát ilyen antenna elvi alapon nem is létezhet, ami DC-táppal károsíthatna egy tunert.

    Esetleg le van írva valahol egy ilyen antenna kezelési utasításában, hogy vigyázz, mert tönkreteszem a TV-t? Ekkora agyatlanságot, hihetetlen...

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz egoistus #13597 üzenetére

    Panasonic plazmánál lehet például beállítani, hogy HDMI-aktivitásra bekapcsoljon, ott is csak az egyik aljzat alkalmas erre.

    Más TV-knél ez nem jellemző, bár attól még előfordulhat, konkrét típus függvényében.

    Monitornál viszont természetes, hogy a DVI vagy HDMI-csatlakozón érzékeli a jelet, attól függően indul vagy leáll. Az már mindegy neki, hogy ezt a jelet számítógépről vagy set top boxról kapja.

    D-Sub kicsit másképp működik, ott egyrészt a szinkronjeleket érzékeli a monitor, továbbá van egy érintkező, ami lezáródik testre, ezáltal érzékeli a videokártyánál véletlenül kiesett dugót, olyankor az LCD kiírja, hogy "No Signal", viszont nem kapcsol ki.

    DVI vagy HDMI-nél egyébként az órajelet érzékeli a monitor, ha azt megszakítom vagy lezárom testre, beszünteti a működést.

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz egoistus #13602 üzenetére

    Nem mindegy, hogy monitorról vagy TV-ről beszélünk, azért is tettem különbséget.

    Az egy dolog, hogy TV-t is használhatsz monitornak, de a TV-k jellemzően nem reagálnak a jelforrás kikapcsolására. Vagy be lehet állítani menüben, hogy a jel megszűnése után hány perccel kapcsoljon ki.

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz cigam #13605 üzenetére

    Itt csak a jel megszűnéséről volt szó, a DVB-T boxok nem is kommunikálnak ennél okosabban.

    CEC ezen a szinten nem jön szóba, szerintem.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz Kernel #13595 üzenetére

    Mivel terjedelmi okból sem lehet mindenre kitérni, tegnap nem tettem említést a szobai design-antennáknak arról a fajtájáról, ami saját dugasztápjával is működik vagy a box 5 V-járól is működhet.

    Ezeknél nem kondenzátorral, hanem diódás leválasztással kénytelen megoldani a gyártó, hogy a belső tápfeszültség a tuner irányába ne mehessen. Ezt is minimum két okból kénytelen megtenni:

    - Az antenna gyártója nem akarhatja károsítani a tápos tunert.
    - Hagyományos (nem tápos) tuner a szobaantenna tápját rövidre zárná, így annak lenne gondja.

    A topikban tegnap szereplő szervizes (ilyen képességű műszerészt én nem alkalmaznék) minden jel szerint villámkáros hibákra hivatkozik, például tápegységdiódák is villámlás másodlagos (induktív) hatása miatt szoktak zárlatba menni.

    Egyébként képtelenséget állít a figura, hiszen az amperes nagyságrendben működő Schottky tápdiódákat lehetetlen egy 0,1 A körül működő antennatáppal károsítani, arról nem beszélve, hogy ilyen esetben [12 V antenna --> 5 V belső tápegység] vagyis visszafelé, záróirányban folyna az áram az említett diódán, így még igénybevétel sem lenne. De mindez amúgy is csak elmélet, mert 100 mA eleve nem is tudná megemelni az 5 V belső tápot, a belső terhelések miatt.

    Tehát ezek olyan dolgok, amit írásban elmagyarázni sem egyszerű, csak kapásból annyit lát az ember, hogy elképesztő ostobaságokat firkál valaki egy fórumon.

    Nem azt vitatom, hogy tönkrementek set top boxok, csak szerintem csúnyán benézik egyesek, itt villámkáros hibákról lehet szó.

    Szakbarbárnak pedig én azt nevezném, aki például hölgytársaságban is a szakmai dumákat nyomja, vagy amikor találkozunk az utcán, én is ismerek ilyen fárasztó fazonokat. Nekem ilyen eszembe sem jutna. Ez viszont egy szakmai topik, még szép, hogy arról szól. Különben is, minden fórumon természetes, hogy aki butaságot ír, azt előbb-utóbb megcáfolják. Ez nem kötekedés, így működnek a fórumok.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz Danaf #13637 üzenetére

    A cikkben a 22-es csatornára méretezték, azért annyi a λ.

    A 0,28 abból adódik, hogy az egész quad kerülete* 1λ, vagyis egy oldal 0,25λ, csak bizonyára valamilyen korrekciós tényező miatt 0,28-cal számolnak. De a cikkben egy másik ábrán felfedezhető az 1/4λ érték is.

    Mindamellett a gyakorlatban ilyen kis eltéréseknek nem lesz észrevehető hatása szerintem, hogy 0,25 vagy 0,28 a szorzó. Azt is meg lehet tenni, hogy a villanyszerelési szaküzletekben kapható vastag, tömör rézvezetékből próbára meghajtogatni, úgy nem kell szétvágni a csövet. Az is nyilván meggondolandó, hogy a magasabb frekvenciát hamarosan le fogják kapcsolni. Az új frekvencia is megtalálható már az Interneten.

    * A kerület itt nem a legjobb szó, a cső tengelyvonala számít végeredményben.

    Kép forrása: Rothammel, Antennakönyv.

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz Sakab #13641 üzenetére

    Azokkal nem kell foglalkozni, a MinDig TV-hez a H.264 videodekóder szükséges. Nekem is fel van téve a ProgDVB, mivel kipróbáltam néhány programot, de nem használom. Most is, ahogy elindítom lefagy, másodszorra jó, de ilyen máskor is előfordul nála.

    Viszont ffdshow vagy LAV, mindegy neki. Vagy épp így is megy most:

    Ez a hang:

    De érdemes lenne kipróbálni a VLC-vel is, tippek a használatához: [link] [link]

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz Danaf #13637 üzenetére

    Most látom, másik fórumon ajánlanak kétféle Bi-Quad kalkulátort is: [link] [link]

    A német link fordítása:

    legalacsonyabb frekvencia (MHz)
    legnagyobb frekvencia (MHz)
    oldalhossz (cm)
    teljes szélesség (cm)
    teljes magasság (cm)
    teljes vezetékhossz (cm)

    Csak ott a fektetett helyzetű rajzot kell nézni (szélesség-magasság).

    Úgy néz ki, ezek már valamivel eltérőbb korrekciós tényezővel számolnak, a koax. kábelt is csak simán levezeti, nem rögzíti az oldalához:

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz Kernel #13645 üzenetére

    Illetve mégis állítva van a szélesség-magasság, csak előbb félrevezetett valami. Meg persze amúgy is adja magát.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz Danaf #13647 üzenetére

    Májusban már megjelent egy nem hivatalos cikk, ami az egész ország területére vonatkozik, Tokaj is szerepel benne: [link]

    Az a szimmetrizáló 300 / 75 Ω-os, ezért nem jó, de nem is kell a BiQuad antennához, aminek impedanciája eleve 60 Ω körül van, így a 75 Ω-os koax közvetlenül mehet rá.

    Igaz, hogy az antenna szimmetrikus, a koaxiális kábel pedig aszimmetrikus, de a BiQuad erre nem nagyon érzékeny.

    Volt egy kisebb fajta BiQuad antennám, abban már gyárilag is úgy volt rákötve a koax., direktben.

    Később hozzájutottam egy nagyobb méretű változatához (28 cm átmérőjű), abban már egy nyomtatott áramkörre "rajzolt" szimmetrizáló van, a közepébe építve:

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz Sakab #13655 üzenetére

    Hanghoz én a LAV-filtert használom.

    DVBViewer beállításához volt egy régebbi hozzászólásom: [link] De kezdetnek elég, ha csak a hozzászólásban szereplő képet nézed.

    Ha beállítod az alsó és felső frekvenciahatárt, akkor a transzponderlista nem befolyásol, ha jól emlékszem.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz Sakab #13657 üzenetére

    A hazai (PAL) adás 50 Hz interlaced, vagyis 50 félkép/sec = 25 kép/sec, ezen nem tudsz változtatni, miután adott.

    Valójában inkább a monitort kellene átállítani 50 Hz-re, csak a monitorok általában 60 Hz-esek, ami ezáltal járhat némi akadással, gyors mozgások esetén. De amikor TV-re átküldöm, nekem 50 Hz-en megy, úgy állítottam be a videodrivert, így nincs semmi akadás.

    A képen látható ffdshow-beállítás például nálam teljesen sima mozgásokat eredményez (de egyébként a MS DTV DVD dekóder is):

    A kép szétesését az antennajel alacsony szintje okozza.

    Vagy esetleg, amikor a gép processzora túl van terhelve, szintén okozhat gondot, de azt nyilván észrevennéd. Esetemben egyébként működik a DXVA, ezt mutatja a Process Explorer is, hogy a GPU átveszi a terhelés nagy részét.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz Sakab #13659 üzenetére

    Ha kevés az antennajel, SD adó is kihagy, kockásodik, ha megfigyeled, pl. Duna World, RTL KLub stb.

    Az igaz, hogy a HD műsor nagyobb adatsebességgel jár, de a tapasztalatok szerint akár HD, akár SD, mindkettőhöz szükséges a vételi helyen a megfelelő térerő, illetve főleg a jelminőség.

    Minőség butításával elavultabb számítógépeken szoktak kísérletezni, de az csak a dekódolás minőségének csökkentését célozza, hogy a processzor jobban boldoguljon vele, akár képkockaeldobás árán is.

    A jelminőség problémáján ilyen trükkök nem segítenek, azt áthidalni (hiányzó adatot pótolni) nem lehet. Pontosabban egy határig lehet, arra van a hibajavítás, csak ilyenkor az már kevés.

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz retesz147 #13668 üzenetére

    Nekem is ilyen van, mint a cikkírónak:

    http://logout.hu/cikk/filleres_mt4171_mini_usb_dvb-t_vevo/a_beszerzes.html

    Noha kezdetben az én gépemen valamiért problémázott: [link]
    De ez később megoldódott: [link]

    Annyira bevált, hogy majd akarnék rendelni másikat is, vésztartaléknak (vagy duplatuneres alkalmazáshoz), csak még variálok, egy másik típuson is: [link]

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz retesz147 #13672 üzenetére

    Azt nem próbáltam, noha volt a gépemen Win7 64bit, csak én különféle okból 32 bitre álltam be végül. De van hozzá mindenféle driver:

    http://www.media-tech.eu/products/dvb-t-stick/MT4171

    Belső tuner bizonyára másképp működik, de USB-tunernél az MPEG4 dekódolás csak szoftveres kérdés, nem probléma.

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz retesz147 #13675 üzenetére

    Behangolja a megfelelő frekvenciát, erősítés, demodulálás után kiadja a multiplex jelcsomagot, amiből szoftveresen választjuk le a kívánt műsort, utána következik a H.264 és a hang dekódolása.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz retesz147 #13679 üzenetére

    Ezekkel az egyszerű távszabályzókkal az a gond, hogy csak hozzá mellékelt programot tudja vezérelni (pl. Total Media), akinek viszont pont az nem szimpatikus, semmire nem megy vele.

    Pedig nem ijednék meg egy kis kihívástól, kísérleteztem már többféle távirányítós technikával, de külföldi fórumokon sem láttam még olyat, hogy valaki másra tudta volna alkalmazni. A kérdés felmerül itt-ott, de megoldás soha nincs, így minek is vásárolnék belőle.

    Más a helyzet, amikor MS Media Center távszabályzót mellékelnek egy tunerhez, ami normál billentyűparancsokat visz a rendszerbe, így univerzálisan használható.

    Hasonló, HID-kompatibilis távszabályzóm nekem is van egyébként, ami a médiafunkciókat régóta megoldja nálam, persze azt is úgy használom, hogy taníthatóba áttéve, aminek a kezelhetősége is jobb, meg amúgy sem jó sok távot használni.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz Francia91 #13687 üzenetére

    A frekvenciatáblázat alapján, Jegyzettömb, Szerkesztés, Csere menüpont:

    610 --> 786 (A-multiplex)

    802 --> 826 (C-multiplex)

    Szept. 17. átálláskor ismét csere.

    Tehát ha minden jó, akkor így néz ki elvileg a Szentes.m3u, amihez még hozzátenném, hogy tetszés szerinti kiterjesztés választható (pl. szentes.vlc), ami a VLC-hez társítható, utána egyszerű kattintásra indul a TV. (Ha valakinél esetleg más célra már foglalt az *.m3u társítás.)

    Ebben a formában egyébként a számítógép elsődleges tuner eszközét nyitja meg a VLC, de további módosítással van lehetőség másodlagos stb. tuner megnyitására is.

    =====================================

    #EXTM3U

    #EXTINF:0,M1 HD
    #EXTVLCOPT:program=100
    dvb-t://frequency=786000000

    #EXTINF:0,M2 HD
    #EXTVLCOPT:program=101
    dvb-t://frequency=786000000

    #EXTINF:0,Duna HD
    #EXTVLCOPT:program=121
    dvb-t://frequency=786000000

    #EXTINF:0,Duna World
    #EXTVLCOPT:program=120
    dvb-t://frequency=786000000

    #EXTINF:0,RTL Klub
    #EXTVLCOPT:program=20
    dvb-t://frequency=826000000

    #EXTINF:0,TV2
    #EXTVLCOPT:program=40
    dvb-t://frequency=826000000

    #EXTINF:0,Euronews
    #EXTVLCOPT:program=213
    dvb-t://frequency=826000000

    #EXTINF:0,MR1 Kossuth Rádió
    #EXTVLCOPT:program=130
    dvb-t://frequency=786000000

    #EXTINF:0,MR2 Petőfi Rádió
    #EXTVLCOPT:program=131
    dvb-t://frequency=786000000

    #EXTINF:0,MR3 Bartók Rádió
    #EXTVLCOPT:program=132
    dvb-t://frequency=786000000

    #EXTINF:0,MTVA Info
    #EXTVLCOPT:program=115
    dvb-t://frequency=786000000

    #EXTINF:0,Info csatorna
    #EXTVLCOPT:program=214
    dvb-t://frequency=826000000

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz vlaci79 #13685 üzenetére

    Kezdetben kipróbáltam az MPC-HC-t is, jelentkeztek problémák is, például másik multiplexre lassan áll át, vagy ilyenkor például az RTL Klub néha meg sem jelenik, váltás TV2 és vissza, utána megjavul. Hang néha recseg, máskor meg jó.

    Nyilván ez a nálam adott hardverre vonatkozik, hangon és egyéb beállításokon talán még hegeszteni is lehetne, de ennél gördülékenyebben használható a VLC, kifinomultabb igények esetén pedig a DVBViewer.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    Akkor nézzünk egy másikat is, aminek az a trükkje, hogy a koax. kábelt teljesen mellőztem, az antenna közvetlen a tuner bemenetére csatlakozik.

    Anyag 1,5 mm2 réz, villanyszerelési anyag. (Ebből készül a pillanatpáka hegye is, így ez volt kéznél, de nyilván kapható vastagabb is.)

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák