Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz cigam #8749 üzenetére

    A MindigTV-matricával rendelkező gépeknél szokott lenni PVR-korlátozás, sőt PVR-tiltást is láttam már. Miközben előfordul, hogy gyártó hivatalos honlapján elérhető a PVR-funkciós verzió is, legfeljebb az nem olyan friss. Ezért inkább az gyárit érdemes feltenni, nem pedig az Antenna Hungária letöltési helyét használni.

    Ezt általában azzal indokolják, hogy a PVR-funkciót nem teszteli az AH, nem érdekli őket, mert műsorszórás szempontjából közömbös funkció.

    Vagyis a gyártó és a vásárló magánügye, hogy a PVR-funkció hibáit egymással megvitassák.

    Utána következik ez az érdekes korlátozás, a Panasonic plazmáknál is szokott lenni, hogy megjelöli az adatfolyamot, méghozzá gyári számhoz kötve, kódolva és titkosítva, így még hasonló TV-n sem tudod lejátszani, nemhogy PC-n.

    De ezen még nem gondolkodtam eddig, hogy pontosan miért szemétkednek az emberrel, majd hátha kitalálom egyszer... :-) A felvételi korlátozás lehetősége ugyanis a DVB-T-szabványban is benne van, tehát a csatorna maga is korlátozhat már adóoldalon, ha akar.

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák