Aktív témák

  • Zooli

    csendes tag

    Sziasztok!
    Itt szívok egy kicsit, mert szeretném a fiamról készült videót CD-re kiírni.
    A kamerám Sony TRV238 Digital8, a gépem XP2000. Az Audigy Player kártyám SB1394 Firewire csatlakozóján keresztül szeretném a videót csatlakoztatni. Az eszközkezelőben az 1394 DV Camcorder már megjelent. Mégis a Power Director és a többi software (Adobe Premier, Pixela Image Mixer) nem látja a DV camerát. Most épp' WIN98-at tettem föl, de próbáltam WinXP-t és 2000-et is. Mit kell még beállítani?
    Kösz a segítségeteket.

  • dON't hAcK!

    aktív tag

    válasz Zooli #1 üzenetére

    Tartok tőle, hogy senki sem fog hozzászólni a topikodhoz - érdemileg. Ennek talán legjelentősebb oka lehet, hogy a Sony TRV238 Digital8 nem igazán PC hardware. Én úgy gondolom, hogy a kamerához kapott doksikban kellene megtalálnod a megoldást, illetve ha ez nem megy, akkor az eladótól kellene tanácsot kérned.

    dON't hAcK élt, ...

  • Marv

    csendes tag

    válasz dON't hAcK! #2 üzenetére

    Leírnám hogy nálam hogyan műxik...
    A kamera: Sony DCR TRV520E, de nem is ez a lényeg, legyen rajta IEEE1394 :). Oprendszer: Win XP Sp1-el. Kepcsör progi Adobe Premier 6.5. A gépemben van egy Pyro DV nevű firewire kártya, amin van 3 db csatlakoztatási hely van. Ezek egyikébe csatlakoztatom a kamerát, az XP jelzi, hogy kamera lett csatlakoztatva, a kis kamera ikon megjelenik a tálcán. Adobe-t indítom, KAMERA VTR MÓDBA(!) kepcsör, múvi kepcsör, és szalad a dolog.
    Szvsz, ha teheted maradj meg az XP-nél. Tapasztalatok szerint a DV hozzáállása jobb mint a 98-nak. Ha az oprendszer látja a kamerát, de a kepcsör progi nem akkor a kepcsör proginálé lehet a hunyó valami. Volt ilyen nálam is pl a ULEAD Video Studio nevű progival aminél a francnak sem akart menni a kepcsörölés.
    Tehát, XP és egy ''jobb'' kepcsör progi (az Adobe 6.5-nek fullos a firewire támogatása, a 6.0-ás nem volt valami stabil ilyen szempontból).
    A fentebb leírtak persze csak akkor ha az Oprendszer látja a kamerát! Egyébként semmilyen extra beállítás nem szükségeltetett az egészhez, csak a fentebb leírt csatlakoztatások.
    Sok sikert, kitartás!

    go!

Aktív témák