Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ezoltan

    tag

    válasz syler123 #65033 üzenetére

    Ez szerintem egyiknél sem ilyen egyszerűen működik. :)
    A vevő,míg nem mormoltam végig a fw-mantrát,mukkanni sem volt hajlandó.
    Pedig Eu-s Taranis QX7s gyárilag R9M-mel+ Eu-s R9 SlimPlus...

    QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

  • ezoltan

    tag

    válasz syler123 #65033 üzenetére

    Ha hosszú távra tervezel (a szó minden értelmében),gps modulról sem szabad megfeledkezni,és minimum egy korrektül beállított Rescue ha BF-ot futtatsz!
    Nem árt egy rendes minőségű,korrekt teljesítményű (4-500mW szerintem bőven elég,csak adja is le-efféle teszteket rengeteget találni megosztókon,ajánlott utánajárni) videóadó,hangolt antennák adó-illetve vevő oldalon is,gépen jól elhelyezve.Nagyobb távolságban rengeteget számít,főleg ha egy kicsit is betakar a géptest,és akkor tereptárgyakról nem is beszélünk még.

    Az a kép ami odafelé mondjuk (horizontálisan haladva) 2,5 km-nél zizisedik,hazafelé fordulva nézhetetlen is lehet,de bármi adódhat egyébként is,emiatt nagyon fontos a gps-es védvonal,nem az van hogy majd legfeljebb keresgélek fél órát a réten.Előfordult bizonyos környéken hogy nem volt egyértelmű elsőre a visszaút,itt a home arrow hamar kihúz a bajból.Elsőre vicces szitu,de hamar elveszti a komolytalanságát a dolog,ha megcsappant az akksifesz. :)
    Ésszerű korlátok között maradva ha megbízható és jó adó/vevő párost használsz (esetemben R9M+SlimPlus-simán el lehet velük menni 15-20km-re),MINDIG a videó lesz a korlátozó tényező.Szerintem a legfontosabb dolog erre helyezni a figyelmet.

    Emellett apróságok,ha nem jól elérhető helyen van a vtx,jó ha van smart audio.Míg a gps-ed fixet talál,nem egészséges ha szétfűti magát feltekert teljesítményen.Koordinátákat kiíratni osd-re és minden esetben dvr!Ennek kényelmesebb módja a lua script,és beállítani hogy a távod kiírja a géped utolsó ismert pozíció-koordinátáit.

    Így hamar ennyi jutott eszembe,a lényeg hogy összetett dolog ez,érdemes alaposan felkészíteni a gépet is szoftveresen,hardveresen és magadat is,persze.

    ..és akkor még mindig ott vigyorog ugye Murphy:D

    [ Szerkesztve ]

    QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

Új hozzászólás Aktív témák