Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stigma

    addikt

    válasz weinmaker #1002 üzenetére

    Hi, ahogy DIEGO15 fórumtárs is írja, én is így járnék el, viszont 1-1 apróbb kiegészítés.

    Coreelec Amlogic boxokra lehet feltenni, Libreelec-et pedig Raspberry-re.
    Coreelec alatt otthon egy S905X2-es boxra megoldható a torrentezés dockerből qbittorrent-tel. Kb az 1000-es Diginek egy részét tudja csak kihasználni, max 70-90mbit/s amivel tudott tölteni, ami nem rossz szerintem. Egy külső WD házban lévő WD Purple 2TB-os HDD, ami lóg rajta folyamatosan. CE-ben dokcer 1 kattintással feltehető, illetve Portainer is, amibe már könnyebben másolgatod bele a stackeket.
    Ha nagyon akarod ez egy eszközre megoldható,habár mennyire ééletképes az nem tudom.
    Rpi-vel szerintem 1080p-ig tökéletesen menni fog minden.

    volumio-ra asszem nincs ARM image, de ha hazaértem estefele elküldök neked egy docker-compose fájlt amivel próbálkozhatsz futtatni. Nekem x86-os gépre (épített NAS) ment tökéletesen, igaz csak kipróbáltam.

    DietPi-ra adok énis egy csillagot, mert sok ARM board-ra én is már feltettem és nagyon lightweight, így pöpecül fut minden eszközön.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz weinmaker #1005 üzenetére

    Hi, api400 jóval erősebb mint egy rpi3 mert egyrészt a 4-es verzió már gigabites + az usb hubja is jobban integrált ezért ha torrentezel egy rpi3-al akkor 3-5mb/sec-nél jobbat nem tudsz kihozni belőle.

    Tranmission-t használtam 10 évig, Windows gui miatt, de sajnos mivel 1 szálat használ csak, ezért sokszor az megadott eszközt elég durván leterheli és használhatatlan lesz.
    hosszutávra jobban ajánlom a Qbittorrent-et mely több szálat kezel, most már van hozzá windows gui is ha kellene, de a böngészőben megnyitva is tökéletes nekem.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz weinmaker #1012 üzenetére

    Hi, esetleg az airsonic ami még jó lehet. => Link

    Itt az alábbi sortban kell a NAS-on lévő zenéket megadni a docker compose-ban/stackben:
    - </path/to/music>:/music
    A path helyére lenne nekedbeírni a Zene mappa elérési útját => pl.: /srv/.../Zene

    És akkorelvileg jónak kell lenni szerintem.
    Az a gond, elsőre semmi nem fog menni, kicsi az esélye hogy a legjobb zenelejátszót megkapok és minden pöccre fog menni.
    De minden elismerésem, hogy utánaolvasás után mindet életre tudtad kelteni.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz gazso75 #1015 üzenetére

    Hi, én az alábbiakat nézném meg:
    - Dockeres gép belső IP-je fixálva van? nem változott a géped LAN IP-je véleglen? pl.: 192.168.1.10 helyett 191.168.1.11 lett?
    - Publikus és belső IP-d azonos? nem lehet hogy Telekom NAT-ol téged?

    Publikus ip: whatismyip
    belső ip: router főoldalon ha belépsz akkor annak egyeznie kell a publikus ip-vel.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    Sziasztok.
    Ezt még csak tesztelési céllal szeretném kipróbálni VM-ben, de ha a NAS-t újrahúzom akkor 2 dolog érdekelne.
    Van egy csomó konténerem, türelmes voltam annó és minden stack külön van Portainerben :DDD , viszont ha újrahúznám őket, akkor ha lehetne 1-2 stackbbe tenném bele.

    Tervezek létrehozni egy "net" nevű hálózatot, melyre azokat a konténereket akarok elérni, amiket a netre engedek ki a saját domain+cloudflare-en keresztül.
    Illetve reklámblokkolónak létrehozok egy "macvlan" nevű hálózatot.(Pihole vagy adguard)

    A stack-nél a szintaktikát írtam le, többit kitőltöm, csak a hálózat definiálás érdekelne.

    1. stack: pihole vagy adguard
    version: "2.1"
    services:
    pihole:
    image:
    container_name:
    environment:
    ......
    restart: unless-stopped
    networks:
    macvlan:
    ipv4_address: #IP fixe

    Kérdésem: Az első stackben ahol a pihole vagy adguard lenne, mivel nem akarom kintről elérni, elég ha így definiálom ugye?
    Mivel kintről már nem kell a networks-ös external:true ugye?

    2. stack: qbittorrent,transmisison,nextcloud,mariadb,photoprism,dns frissítő, nginx proxy manager, plex, stb

    Itt minden hálózat a ,,net" nevű hálózaton klógna, kivéve a plex, mert annak saját host kell ha jól emlékszem.

    version: "3.X"
    services:
    qbittorrent:
    image: linuxserver/qbittorrent
    container_name: qbittorrent
    ....
    restart: unless-stopped
    networks:
    net:
    transmission:
    image: linuxserver/transmission:
    container_name: transmission:
    ....
    restart: unless-stopped
    networks:
    net:
    networks:
    net:
    external: true
    Kérdés: A 2. stack esetén, ha azt akarom, hogy a minden konténer a ,,net" hálózatot használja, és kintről elérhető legyen akkor így csináljam ugye?
    Plex-et akkor ebből ki kell majd vennem, és áttenni máshova, mert annak asszem saját host kell.
    Kérdés: A konténerek backupjához mit használtok? Duplicati ?
    Itt arra gondolok ha bármi frissítés félremenne a NAS-on akkor a konténereimről egy backupt akarok, hogy visszatölthető legyen.

    Segítséget előre is köszi. :R

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz gazso75 #1029 üzenetére

    Hi, köszi szépen. :R
    Én annó csináltam neki, igaz nem oszt nem szoroz semmit sem.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz huan #1031 üzenetére

    Hi, később ki tudom próbálni ha akarod (18.00 fele), mert van Xpenology otthon, viszont ami fura nekem:
    - Milyen image-t futtatsz/szedtél le? linuxserver féle qbittorrentet?
    - Portokat célszerűl lenne definiálni ott is
    - környezeti változókból egy kimaradt: WEBUI_PORT 8080

    Első körben ezekkel próbálkozz, viszont ha nem adsz meg PUID és PGID értéket, akkor root userrel futtatod.
    Célszerű lenne egy új usert létrehozni pl.: dockeruser amivel csak a dokcker konténereket futtatod. ssh-n kiadott tudod a dockeruser PUID és PGID értékeit lekérni : id dockeruser

    Ha első próbálkozásaid és sosem fogod a dockeres konténereket netre engedni, akkor a PUID/PGID-s új usert hagyagolhatod, de ez lenne a szebb megoldás.
    Viszont a dokceruser felhasználónak minden megadott volumes mappához kell írás/olvasási jogot adnod.

    [ Szerkesztve ]

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz huan #1033 üzenetére

    30 perc múlva kiderül, nálam hogy megy, de addig 2 infó:

    1. Az oldal, ami hasznos lehet neked : Syno NAS install Docker Qbittorrent
    2. Syno NAS-ra szedj le egy Porainert (Link), ezzel megkönnyítve az életed, mert sokkal egyszerübben tudsz docker-ben mozogni.

    Én most inkább a 2.-ikvariációt próbálom ki, mert nem kell szenvedni vele sokat szerintem.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz huan #1033 üzenetére

    Akkor jöjjön a megoldás:

    Hosszútávon ha docker-t fogsz használni akkor célszerű lenne egy felhasználót deifniálni ,,akinek a nevében" futtatod a kontlnereket PUID és PGID-val.
    0. lépés: Én definiáltam egy dockeruser felhasználót, aminek csak jelszót adtam meg, mert kötelező volt. Ezenkívül a user csoportba soroltam be.
    Létrehoztam egy docker mappát amiben a docker konténerem adatai lesznek, viszont mivel több lesz majd később gondolom, ezért ott az alábbi mappákat hoztam létre:
    Portainer adatoknak/confignak: /volume1/docker/Portainer
    qbittorrent adatoknak/confignak /volume1/docker/Qbittorrent

    /volume1/docker mappának a dockeruser felhasználómat hozzáadtam írás/olvasásra

    1. lépés: Portainer telepítése:SSH-n belépsz, vagy sima parancssorban mint a linken és rootként kell futtatni a portainert.
    rootkont futtatás : sudo su paranccsal

    Eredeti Portainer futattás, de itt a /data elérést át kell írnod:
    docker run -d -p 8000:8000 -p 9000:9000 --name=portainer --restart=always -v /var/run/docker.sock:/var/run/docker.sock -v /volume1/docker/Portainer:/data portainer/portainer-ce

    A felületed a http://nasip:9000-el éred el.kb next-next-et kell írnod

    2.Qbittorrent telepítés:
    /volume1/Torrent mappának hozzáadtam a dockeruser felhasználót írás olvasásra
    Portainer-ben a Stack/Add stack menüpontban ezt bemásolod, majd deploy to stack gomb (Volumes-részeket átírni, illetve neked a dockeruser felhasználóm 1028/100)
    Ha itt a tördelés nem menne az eredeti oldalról kiszedheted: dockerhub - Qbittorrent
    ---
    version: "2.1"
    services:
    qbittorrent:
    image: ghcr.io/linuxserver/qbittorrent
    container_name: qbittorrent
    environment:
    - PUID=1028
    - PGID=100
    - TZ=Europe/Budapest
    - WEBUI_PORT=8080
    volumes:
    - /volume1/docker/Qbittorrent:/config
    - /volume1/Torrent:/downloads
    ports:
    - 6881:6881
    - 6881:6881/udp
    - 8080:8080
    restart: unless-stopped

    Törtelésekre figyelj, mert szokott problémázni a Portainer.
    Ha majd töltenélle mondjuk a /volume1/Torrent/Filmek vagy /volume1/Torrent/Sorozatok mappába akkor a Qbittorrentben /downloads/Filmek vagy /downloads/Sorozatok amiket meg kell adnod.

    GUI felület esetén első belépéskor admin-adminadmin a belépés, ezt változtasd meg.
    Élső letöltésre pár mb-os pdf-et betettem, problémamentesen leszedte.

    Ha ez megy elsőre király, viszont a kéősbbiekben ha szintugy a 8080-as porton kellene más konténert futatni akkor azt át kell irányítani =>- 8081:8080, akkor a helyi hálón 8081-es porton fogod elérni.

    [ Szerkesztve ]

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz kzs #1037 üzenetére

    Hi, szerintem meglehet, viszont kérdés melyik konténert akarod megosztani másokkal, mert lehet elég lenne neked a konténeren belüli user kezelés is.

    Mondok erre egy vagy több példát:
    - Nextcloud: itt több userrel léphetsz be, ahol más és más mappákat láthattok
    - Plex: itt is ha jól tudom akkor ez megoldható, mármint a userkezelés
    - vagy bármely képnézegető konténer pl.: Photoprism

    A műveletet bármilyen webszerverrel megoldhatod pl.: Traefik, Nginx Proxy Manager, Nginx, Swag, stb.
    IP korlátozás megoldható, viszont erre több alternatíva is van, kérdés mi a NAS amin meg akarod valósítani.
    pl: saját vásárol domain + cloudflare felcsatolással országok között tudsz engedélyezni, mi lássa és miket blokkoljon
    Vagy esetleg Xpenology alatt tudsz rendszer szinten IP-re vagy épp országra blokkolást adni.

    Problémám az albábbi lenne: Mivel nem tudom a kontéenrt mivől van szó, ezért max 2 db-ot futtatsz, egyet eredeti porttal, másikat átirányítással.
    Viszont a tartalmat mindkettő esetén amit meg akarsz osztani, összhangban kell lennie.

    Szóval, melyik konténered lenne amit kellene duplikálni, illetve ha kezdő vagy a témában akkor traefik-et nem ajánlom elsőre, nekem beletört a bicskám :DDD
    Én vettem egy webbase traininget, mellyel az alapokat elsajátítottam, és pár dolog elsőre ment is, de mikor a subdomain-nak cert-et kellett gyártani egy csomót szívtam vele.
    Helyettea kattingatós Nginx Proxy Managert ajánlom, vagy a swag konténert alias lestencrypt.

    [ Szerkesztve ]

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    Sziasztok.

    Nemsokára újrahúzom a NAS-t ezért VM-ben elkezdtem játszadozni gyorsan, mert eddig a konténerjeim külön-külön stackekben voltak, és nem akarok ennyit vesződni velük, ezért max 2-3 stack-be akarom sűrítani.
    Sajnos már az elején leakadtam, mert 0. lépésnek az adblocker-t akartam telepíteni, de se pihole se adguard nem megy külön macvlan-on.

    Ezeket csináltam sorban : (rendszer VM-ben egy OMV5-ös image)

    0. lépés: macvlan:
    A rputer címe a 192.168.50.1-es , parent mint hálókártya omv-ben ezen a néven fut (enp0s3) macvlan hálózat neve pedig ez lett: adblocker_net
    docker network create -d macvlan \
    --subnet=192.168.50.0/24 \
    --gateway=192.168.50.1 \
    -o parent=enp0s3 adblocker_net

    Ezek után beállítottam a problémás resolv.conf fájlt ahogy kell: Link
    Ez Pihole és Adguard esetén is írja a rendszer legyen rendben:

    Az alábbi stackekkel próvbálkoztam: Pihole-t

    version: "3"
    services:
    pihole:
    container_name: pihole
    image: pihole/pihole:latest
    ports:
    - 53:53/tcp
    - 53:53/udp
    - 67:67/udp
    - 80:80/tcp
    - 443:443/tcp
    environment:
    TZ: Europe/Budapest
    WEBPASSWORD: Makaay_19861001
    volumes:
    - /srv/dev-disk-by-uuid-8c0ab6a0-1a5c-4b94-aaef-cf2a924ac153/Docker/Pihole/etc:/etc/pihole/
    - /srv/dev-disk-by-uuid-8c0ab6a0-1a5c-4b94-aaef-cf2a924ac153/Docker/Pihole/dnsmasqd:/etc/dnsmasq.d/
    dns:
    - 127.0.0.1
    - 1.1.1.1
    cap_add:
    - NET_ADMIN
    restart: unless-stopped
    networks:
    adblocker_net:
    ipv4_address: 192.168.50.91
    networks:
    adblocker_net:
    external: true

    Pihole-t a 192.168.50.91/admin alatt kellene elérnem de sárga "unhealty" feliratot kapok, lap nem jön be. Logban semmi extrát nem találtok, mint hiba.

    version: "3"
    services:
    adguardhome:
    image: adguard/adguardhome
    container_name: adguardhome
    ports:
    - 53:53/tcp
    - 53:53/udp
    - 67:67/udp
    - 68:68/tcp
    - 68:68/udp
    - 853:853/tcp
    - 3000:3000/tcp
    volumes:
    - /srv/dev-disk-by-uuid-8c0ab6a0-1a5c-4b94-aaef-cf2a924ac153/Docker/Adguard/workdir:/opt/adguardhome/work
    - /srv/dev-disk-by-uuid-8c0ab6a0-1a5c-4b94-aaef-cf2a924ac153/Docker/Adguard/config:/opt/adguardhome/conf
    restart: unless-stopped
    networks:
    adblocker_net:
    ipv4_address: 192.168.50.90
    networks:
    adblocker_net:
    external: true

    Adguard-ot pedig 192.168.50.90:3000-en kellene elérnem, de sajnos itt sem jön be az oldal, logban azt írja műkődik.

    Pihole és Adguard-t külön-külön tesztelem, hogy egymásba ne akadjanak össze, mert úgyis csak egy lenne hosszútávon használva.

    Mit ronthatok el? (Mappajogok rendben vannak)

    [ Szerkesztve ]

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz tradeelek11 #1043 üzenetére

    Hi, nem az lesz, szintaktika enter nélkül is jó, mert különben hibára futna.

    Pihole-al szórakozom, 1-2 apróság módolsutl a 5.8+-os dockeresetén, github-on is írnak róla (Link), de 53-as porttal lesz/ban gondom.

    Holnap majd megoldom, de köszi a segítséget.
    Itt még annyi értekesség lehet VM-ben "Bridgel-t" a kártya, tehát lehet összeakadnak, mert úgy néz ki most, hogy :
    192.168.50.12 => Fő Nas OMV-vel + pihole
    192.168.50.96: Teszt Virutalbox OMV5-el.

    Hiba az lehet inklább, hogy:
    - Már fut egy pihole, ezért persze hogy nem enged mégegyet
    - a VM és fő NAS-on is szintugy ezt a macvlan adatokat adtam meg, csak más lett a hálózat neve
    - A gép amin a VM fut, használja a fő NAs Pihole blokkolóját így lehet azért szar :DDD

    Szóval majd vagy élesben szívok :DDD , vagy a maradék 1-2 stackemre fogok koncentrálni, ami még hátra van :D

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    Sziasztok.
    Újra itt és egy régi téma, amiben segítséget kérek. :))
    Olyan "RSS autodownloader"-t keresek, ami tud úgy keresni RSS-ben hogy:
    - Egy adott alias névre
    - egy megadott fix helyre szedne le, max egy adott minőségben
    - az általam megadott RSS-t beolvasva dolgozná fel időközönként.

    Problémám mint régen volt, hogy próbálkoztam a Jackett+Sonarr/Jacket/akármelyik torrenttel. Ha olyan sorozatot akarok leszedni ami imdb-n fennvan, szintúgy kerül fel ahogy leadják a Tv-ben telejsen jó. Pl.: Marvel Sorozatok, American Horror Story , stb..

    Viszont 1 bajom van, hogy asszonynak van sok török sorozata(nemröhög, mert utálom egyesével leszedni :DDD ) nem tudom életre kelteni.

    Flexgettel próvábálkoztam, de hamar feladtam mert valamiért nem szedi ls és néha-néaha találja csak meg :D (mondhatnám azt hogy ez a szar nem létezik :DDD )

    Bajom az, hogy ezeket a sorozatokat akik feltöltik:
    - más néven töltik fel pl.: török és/vagy magyar néven
    - a sorozat hossza és az évadok tökmások, mint ahogy neten megtalálja őket. pl: feltöltve 40 perc van, hivatalosan duplarészek vannak: 90 perc
    - csak HD-ben mennek hála istennek. ;]

    Kérdésem az lenne, én már amit tudtam az elmúlt 2-3 napban kerestem, hogy Flexgeten kívül nincs nagyon más opcióm.

    Van valakinek ötlete mit lehetne tennem/próbálkoznom, mert ha nincs más akkor Flexget-et kitanulom, mert más megoldást nem találtok. :R

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz golya87 #1046 üzenetére

    Köszi, mindenképp kipróbálom ma, vagy holnap. :R

    Flexget + TM még a tuti, de ahhoz fejlődnöm kell sokat :DDD

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz huan #1081 üzenetére

    Hi, syno estenében a natív qbittorrent kliens nem jó neked a csomaglistából?
    1 kattintással feltehető.
    Ha syno NAS-on inkább Dockereznél, akkor ajánlom neked hogy a Portainert tedd fel, merrt gyorsabban lehet konténereket konfigurálni

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz Thusor #1085 üzenetére

    Hi, ebben igazad van, rosszul emlékeztem.
    Viszont a közösségiben ami 3rd party app lehet benne van.
    Igaz nekem csak 6.2.3-as Xpeno-m van, Qbittorrent-et ott nem használok, viszont úgy emlékeztem van benne.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz daninet #1086 üzenetére

    Próbáld meg valahogy így, mondjuk netwroks nem hiszem hogy kell mert sima bridge-es hálózatot alapból létrehoz. Amit shit2005 fórumtárs is írt, versio szüskéges

    version: "3"
    idrive:
        container_name: idrive
        image: idrive:latest
        restart: unless-stopped  
        ports:
        - 443:80 #ez sem jó az 100%
        volumes:      
          - /mnt/cache/appdata/idrive:/config
          - /mnt/user/:ro
        environment:
          - TZ=Europe/Budapest
        - PGID=0 #ezt ha nem tudod mi a felhasználó akkor hagyd ki.
        - PUID=0   #ezt ha nem tudod mi a felhasználó akkor hagyd ki.


    networks:
         default:
        external: true


    Vagy ha így nem menne, akkor az utolsó 3 sort kihagyhatod.

    Mit szeretnél pontosan, melyik idrive image-t futtatni?

    Port nem stimmel az 100%. PUID és PGID értékek egy felhasználót azonosítanak, akik nevében a docker fájlt futtatod. SSH-n megnézheted ezeket az aláddi paranccsal: id felhaszanlov

    Ennek a felhasználónak kell lennie volumes-ban megadott elérési utakhoz hozzáférésnek.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz huan #1087 üzenetére

    Hi, ha előtte ment, akkor utána is mennie kell, viszont ami érdekes lehet.
    Én azt tenném, hogy Portainerben törlöm a qbitorrent stack-et ha nem fontosak a mostani torrentjeid. Majd Portainerben astack-ek között újra lefuttatnám.

    DSM 7 esetén lehet van olyan, hogy már használ olyan portot a rendszer amit le akarsz foglalni Qbittorrent-nek.
    Másold be a Portainerben található stacket meglátjuk mi lehet a gond.

    Nekem OMV 5 + Dockerben lehet nem a 4.3.8-as verzió hanem eggyel régebbi , de hibamenesen fut már egy jó ideje.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz daninet #1093 üzenetére

    Hi, szerintem inkább kezdjük az elejétől, mert van egy docker-compose fájlunk, ami csinál valamit és idrive a neve.
    Mit szeretnél pontosan?

    Amúgy image esetén jó lenne tudni melyik az vagy már azt letöltötted?
    image: idrive:latest

    Itt általában szokott lenni még előtag, ami most nincs.
    Ezt szeretnéd futattni? => Link

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz huan #1095 üzenetére

    Hát ebből sokat nem látok, csak annyit hogy fut. gondolom a 8999-es port lesz ahol eléred.
    Hogy telepítetted a Qbittorrent-et? gondolom DSM-en lévő docker-ben ami kattingatós ugye?
    Vagy Portainer-ben összekattingattad?

    Linuxserveres Qbittorrent verzió itt találod: Link
    Itt gondolom a te portjaid a 6881 helyett 52000, a webes felüeted meg a 8999.

    Az itt található dokcer compost fájlban az elérési utakat (volumes) és a PUID és PGID értékeket kellene átírni és szintugy menne.(illetve ha szükségesek akkor a portokat)

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz daninet #1098 üzenetére

    Én 2 verziót ajánlanék, ezekkel futtatni:
    1. verzió: Itt a Portainerben a network résznél egy új hálózatot kell létrehozni, névnek megadni, hogy t2_proxy, sima bridge hálózat.
    A docker compose fájlokat egy felhasználóval fogod futtatni akinek lenni kell írás/olvasási jognak a volumes mappában. Tegyük fel ez a felhasználod ami a dockeruser felhasználó, akit létrehoztál.
    Már ha van ilyen felhasználod,akkor a root felhasználónak kérdezed le a jogait, ami nem a legszebb megoldás, de gondolom azt akarod hogy működjön
    dockeruser felhasználónak a PUIdDés PGID értéket SSH-n a NAS-ra belépve így tudod kideríteni: id dockeruser
    Utána próbáld meg futtatni ezzel:
    FONTOS: melóból szarul másoltab be a dolgokat, degolásra figyelj majd, mert lehet azzal is reklomál ha bemásolod. Fontos: docker-compose fájlna csak space-t ahsználja tabot ne, mert nem szereti. :DDD
    version: "3.5"
    services:
    qbittorrent:
    image: baroka/idrive
    container_name: idrive
    restart: unless-stopped
    networks:
    - t2_proxy
    volumes:
    - $DOCKERDIR/idrive/config:/work/IDriveForLinux/idriveIt #Itt írd át az elérési utat
    - $BACKUPDIR:/home/backup:ro #Itt írd át az elérési utat
    environment:
    - TZ=Europe/Budapest
    - PGID=$PGID #futtatni kívánt user PGID értékét írd ide
    - PUID=$PUID #futtatni kívánt user PUID értékét írd ide

    2. verzió: Ide nem kell semmi extra új hálózat, magának majd létrehoz egyet, ezt csak bemásolod és lefuttatod. Természetesen a szükséges paramétereket át kell írnod.

    version: "3.5"
    services:
    qbittorrent:
    image: baroka/idrive
    container_name: idrive
    restart: unless-stopped
    volumes:
    - $DOCKERDIR/idrive/config:/work/IDriveForLinux/idriveIt #Itt írd át az elérési utat
    - $BACKUPDIR:/home/backup:ro #Itt írd át az elérési utat
    environment:
    - TZ=Europe/Budapest
    - PGID=$PGID #futtatni kívánt user PGID értékét írd ide
    - PUID=$PUID #futtatni kívánt user PUID értékét írd ide

    Amúgy eléggé összetákolt konténer ez, ha nem menne, akár kattingatva egyesével is össze tudod hozni ezeket az emeleket Portainerben.

    Viszont én inkább valami másik konténert használnék, ami normális. Gondolom iDrive feltöltésre akarod használni. Mivel nekem nincs ilyen ajánlani nem tudok.
    viszont lehet van olyan "sync cloud " konténer ami multi, tehát mondjuk Onedrive, google Drive és iDrive-ot is támogatja, olyasminek kellene utánakeresni.
    NAS OS amúgy micsoda? OMV, Ubuntu, gyári Syno vagy micsoda, mert lehet va hozzá app és nem kell szórakozni-

    [ Szerkesztve ]

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz daninet #1100 üzenetére

    Hi, akkor írom.

    PGID és PUID tiszta, akkor legyen nulla.
    - /mnt/dockermappaneve:/work/IDriveForLinux/idriveIt
    - /mnt/Backupmappaneve:/home/backup:ro

    Jobb oldali rész amit kiemeltem fix,azt sosem bántsd.

    Eredetileg ugy ez van benne:
    $DOCKERDIR/idrive/config:/work/IDriveForLinux/idriveIt

    $DOCKERDIR/idrive/config vagy /mnt/dockermappaneve : ez annak a mappának az elérési útja ahova maga a program adatokat menti, ahonnan a program fut. pl .: Ha játékot telepítesz akkor a c:/program files

    /mnt/Backupmappaneve vagy $BACKUPDIR: Ez az a mappa ahonnan az adatokat majd fel akarod tölteni. Tehát ha van egy backup mappád azon belül egy csomó almappa akkor a külső gyökér mappát add meg benne.

    Unraid esetén mi a mappa elérése azt nem tudom, neked kell tudod.

    Segíteni ma már nem tudok majd talán holnap délután.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz huan #1103 üzenetére

    Hi, ezen az oldalon minden van. Parancsolj: link

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz daninet #1102 üzenetére

    Hi, kipróbáltam neked a stack-et ez nálam fut, de részemről itt feladom a segítséget

    version: "3.5"
    services:
    idrive:
    image: baroka/idrive
    container_name: idrive
    volumes:
    - /srv/dev-disk-by-label-WDP4TB/Docker/iDrive:/work/IDriveForLinux/idriveIt
    - /srv/dev-disk-by-label-WDP2TB/Backup:/home/backup:ro
    environment:
    - TZ=Europe/Budapest
    - PGID=1000 #ez az én docker felhasználómé
    - PUID=100 #ez az én docker felhasználómé

    Itt magának létrehoz egy hálózatot sokat nem foglalkoztam vele.
    Baj annyi van, hogy konténer fut, semmi portom nincs ahol elérhetek egy oylan felületet amit látnék, hogy mit is csinál.
    Viszont ugye ide még kellene egy csomó minden pl.: lásd itt , mert még meg kellene adni account és password-öt meg istentudja mit.
    Részemről ez a konténer használhatatlan.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz huan #1106 üzenetére

    Hi, rossz portot engedélyeztél, szerintem ez lesz a gond.
    Nem szupertitkos a stack-em ezért megosztom neked, én így futtattam:

    version: "2.1"
    services:
    qbittorrent:
    image: linuxserver/qbittorrent
    container_name: qbittorrent
    environment:
    - PUID=1000
    - PGID=100
    - TZ=Europe/Budapest
    - UMASK_SET=022
    - WEBUI_PORT=8081
    volumes:
    - /srv/dev-disk-by-label-WDP4TB/Docker/qbittorrent:/config
    - /srv/dev-disk-by-label-WDP4TB/Torrent:/downloads
    ports:
    - 6881:6881
    - 6881:6881/udp
    - 8081:8081
    restart: unless-stopped

    Akkor nézzük sorba:
    - WEBUI_PORT=8081 és a portban megadott 8081-es azok a portok ahol elérem a qbittorrentet böngészőben
    - routerben azt a portot kell kinyitnod, amit a a webes felületen ha besmész, a Beállítások/kapcsolatok alatt látsz.
    - pluszinfó: Beállítás/webes felület:
    Hitelesítés mellőzése a helyi gépen lévő klienseknél: Pipa
    Hitelesítés mellőzése a fehérlistára tett IP alhálózatokban lévő klienseknél: Pipa
    192.168.1.21/32

    Alatta, ha megaadod azoknak a gépeknek az ip-jét amin belépsz, akkor nem kell mindig bejelentkezned az eszközökön.

    Nekem a 64bites változat Qbittorrent v 4.3.3 fut, amit 1-2 havonta szoktam frissítgetni.
    Ha így is gond van a portokkal , portátirányítás után router, gép,NAS restart, ha szintugy gond van vele, akkor valami más bajod lesz, mert mennie kell.
    Más baj lehet, ha netváltás volt és mondjuk NAT-olt az ip címed.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz huan #1118 üzenetére

    Hi, inkább a beállításokat majd a Bittorrent topicban kérdezd meg mert azzal lesz gond.
    Megnyugtatásként, NAS-t restartoltam és most nekem is sárga mint neked, és nekem is minden be van állítva:
    - Nem NATolnak, külős és belső WAN IP-m egyezik
    - Portok a routerben be vannak állítva.
    - Qbittorrent rendesen ebe van állítva: bittorrent topic alapján.

    Érdekesség ha port checkerrel ellenőrzöm melyik portom van nyitva vagy zárva, akkor qbittorrentre azt írja zárva, ha TM-et nézek arra azt írja nyitva.

    Szóval ez már csak valami beállítás gond lesz.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz daninet #1120 üzenetére

    Hi, ilyesmi pontosan nem kivitelezhető, inkább javítom mit lehet mit nem.
    1. megoldás: subfolder-ek/ utótagok használata. Ebben az esetben adott egy domain és annak tudsz definiálni alcímeket ahol az alkalmazásokat eléred pl.: domaincimem.hu/tranmission
    Ezen a címen akkor a belső hálós 192.168.xx.xx:portszám alkalmazásod fogod elérni kintről.

    2. megoldás: aldomainek /CNAME-ek ahsználata.
    Ebben az esetben a domaincímed kap egy előtagot és úgy éred el pl: tranmission.domaincimem.hu

    IP-cemet felejtsd el , mert változhat és szolgáltatófüggő. A te megoldásodban rosszul fogalmaztál mert egyetlen domainre átirányítani nem tudsz.
    Ingyenes domain: duckdns vagy no-ip vagy van sok más, akkor az 1. megoldást alkalmazhatod, duckdns esetén tudsz 5 aldomain definiálni.
    Fizetős domain esetén szinte akrámennyi CNAME/előtag megadható. Én magyar oldalon lévő domaincímet csatoltam be cloudflare (DDNS service) alá és az egyes alkalmazásaimat így érem el.

    A netes eléréshez kell webszerver, ami lehet: Swag, Nginx Proxy Manager, Traefik(kezdőknek nem ajánlom)

    Ezekre ha youtube-on rákeresel elég sok video-t találsz.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz daninet #1122 üzenetére

    Hi, akkor mást szerettél volna mit írtál, amiben csak részben tudok segíteni.
    Ezekre az általad definiált tartományokra/elérésekre konkrétat nem tudok sajnos.
    OMV5 menüben van olyan, hogy Hálózat/Általános:
    - gépnév: bármilyen nevet adhatsz
    - tartománynév: omv5.local

    NAS-nak legyen az IP címe mondjuk 192.168.1.10, akkor ebben az esetben én a böngészőben beírva elérem az OMv felületét.
    Ha qbittorrent-et akarok ami a 8081-es porton van, nem a belső IP-t adom meg, hanem omv5.local:8081 és be is jön a qbittorrent.

    Első körben ennyit tudok.
    Ami neked inkább segítség lehet, hogy ne kelljen portokkal szórakozni:
    - linuxserver/heimdall : Link
    - linuxserver/organizr : Link

    A konténerekhez tudsz ,,parancsikont" definiálni így elég csak 1 fix portot meghegyezni, ahonnan ki tudod választani a neked megfelelőt.

    Ha azt szeretnéd amit írod pl.: radarr.local vagy tranmission.local azt amire a konténerjeid bejöjjenek, szintúgy webszerverrel oldod meg, viszont abban nem vagyok otthon, mert külön php kókot kellene írni, hogy ezeket ha böntésőbe beírod lefussanak. Nem tudom támogatja az Nginx Proxy Manager ezt avgy sem.

    Docker belső IP-s részét felejtsd el, mert a virtualizációs környzetben másak az ip címek pl: 172.xx.xx.xx, amivel egy belső hálós konténert elérsz/menedzselsz.

    "Nekem nincs publikus IP-m" => ilyen csak akkor van ha nincs neted :DDD , márpedig van.
    Valszeg NAT-olva vagy, ami annyit takar, hogy a publikus IP-d nem egyezik meg a WAN IP-vel ami Telekom szokott vagy esetleg Digi is. Diginél 1 telefonhívással el lehet rendezni, Telekomnál asszem nem.

    Távoli elérés nem bonyolult, de először Dockerrel és otthoni hálózattal legyél tisztában, sorban haladj. Csak olyan portot szabad kiengedni netre, ami muzsály, különben hátrányod lehet pl.: SSH/telnet porton szoktak hekkelni embereket.

    Hja és csak javítom: Pihole nem dns szerver hanem reklámblokkoló :D

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz daninet #1124 üzenetére

    Hi, heimdall helyett van sok más csak 2 példát írtam.

    Nginx Proxy Managerrel általában netes elérést szoktunk használni + tanúsítványt gyártani, de lehet local átirányításra is jó lehet. Majd a napokban valamikor, ha lesz időm kipróbálom, de próbálkozhatsz te is. NPM-es videok van egy csomó youtube-on.

    Ha nem lenne jó akkor sima Nginx-et kell feltenni és ott kell 1-1 config fájlt módosítani, de passzolom, hogy hogyan , mert ehhez ilyen szinten nem értek.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz daninet #1124 üzenetére

    Hi, gyorsban kipróbáltam Nginx Proxy Manager-t de localhost-on nem ment nekem elsőre, igaz sokat szórakozni vele nem tudok.

    Amit találtam neked és 1127pelyib is írta, tényleg csak pár sor az egész. => Megoldás

    Itt már csak egy webszervert (Nginx vagy swag) kell feltenni és a nginx.conf-ban átírni a portokat és az example.com-os címet amire akarod. Szerintem működhet, de ezt majd kipróbálod.

    Viszont fontos! => ha Unraid webes felületet a NAS ip-jén éred el és a sima 80-as porton akkor a telepített webszervered kell átteni másik portra vagy az unraid felületét, mert a kettő üti egymást.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz daninet #1131 üzenetére

    Ahogy pelyib is írja, egy Nginx feltétele utána fájlban az alábbi sorokat kell átírni:

    szerintem maradhat a localhost is (127.0.0.1) de ha nem működne akkor a rendes belső hálós IP-vel próbálkozz(192.168.XX.XX)
    Csak példának írom:
    server {     listen       80;     server_name  qbittorrent.local;     location / {         proxy_pass http://127.0.0.1:8080;     } } server {     listen       80;     server_name  transmission.com;     location / {         proxy_pass http://127.0.0.1:9091;     } }

    [ Szerkesztve ]

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz CortezX #1133 üzenetére

    Hi, hát ezekhez a 3 mappához kell jogot adnod annak a felhasználónak, akinek a nevében futtatod a konténert(PUID és PGID).
    PUID és PGID azonosítja a felhasználót, aki mondjuk nevezzek dockeruser-nek, mint Synology felhasználó. Ennek a nevében futtatod a Docker konténered.

    Neki kell a képen látható 3 mappához kell jogot adnod Synology Dashboard-on, ha jól emlékszem akkor a megosztott mappáknál tudod ezt megtenni.(ez nem 100%)

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz CortezX #1135 üzenetére

    Így még sosem futtattam konténert, de parancsolj : [link]

    Amúgy a 3rd party communitiből is telepíthető 1 kattintással a syncthing.
    3rd party appos communityhez linket neten találsz.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz CortezX #1137 üzenetére

    Hát ez egy nem hivatalos appcsomag, ami elég sok appot tartalmaz. Pl syncthing vagy qbittorrent.
    Ezeket nem syno fejlesztők készítették, ha a feltett app nem működik megfelelően akkor ez van.
    Lehet ezért nem hangsúlyozták a topicban.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz CortezX #1137 üzenetére

    Hi, Syno NAS-on kipróbáltam a Syncthing appot , Dockerből és alkalmazás listából is tökéletesen megy. Hasonló hibám nekem is volt,amikor sima csomaglistából tettem fel, de az alábbi pár kattintás megoldotta nekem a problémám: Link
    Én a SSH-t is engedélyeztem, mert kell nekem, illetve a Mappamegosztásoknál engedélyezni kellett rendszer szintű usereknél az írás/olvasást a Syncthing usernek(nekem valami rlsync néven volt a usnernév)

    Kb 200-300GB-ot másoltam át egyik NAS-ról a másikra és tökéletesen ment.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz szuszinho #1173 üzenetére

    Hi, hogy volt az FW csere,ha szabad kérdezni?

    Mert ha flasheled a beállításokat én utána mindent kézzel szoktam beállítani , de csak akkor ha nem update volt pl.: gyári 0.1 verziótól 0.2-re mondjuk.

    FW visszacsere esetén is az Asus gyári FW-vel gyári alapbeállítást nyomnék, mert ott sok minden ragadhat a caeben.

    Asus esetén a routeredre nincs Merlin? Link
    Én eddig azokat használtam és semmi bajom nem volt eddig pl.: AC66, AC87U, AX58U, stb.

    Egy próbát megérhet.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz szuszinho #1183 üzenetére

    Hi, most már csak a WG-vel van gond? A többi konténer helyreállt?
    Logban nézted mit ír ki?

    Nem biztos én leszek az embered, mert én nem használok VPN-t, viszont én a helyedben a WG-s által használt mindent törölnék és az egész WG-s docker-compuse fájlt újra futtatnám és beállítanék mindent előről.
    Sajnos előrébb nem vittelek szerintem, mert gondolom ezt már megtettem de én így cselekednék.

    Ezen kívül mindent mindent elérsz amúgy kintről?

    Egy ötlet még: Start menü => cmd => ipconfig /flushdns
    Hátha valami szar a cache-ben maradt íyg kiürítheted.

    Nálam picit most szivatott a Nginx Proxy Manager frissítés (2.8.1 => 2.9.11), hogy nem tudtam cert-et gyártani de aztán a probléma megoldódott.

    [ Szerkesztve ]

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz szuszinho #1185 üzenetére

    Ok,Windows-os részt azért írtam, mert a legkönnyeben a sok "netes rész által begyüjtött cache"-et így tudod törölni, hátha bekavar.
    Sima böngészőben egy oldalt CTRL+F5-el tudsz úgy frissíteni, hogy a cache által betölött részeket törlöd.

    Mivel a topicban már profibbnak számítasz 2 dolgot ajánlok:
    - docker-compse fájl újrafuttatása
    - Ha van Portainer app-od és a konténer neve fix nem latest verzió, akkor a Portainerben a konténerek között nyomj rá a konténer neve / recreate névre és akkor a legfrissebb image-t leszeded és azt frissíted, hátha volt változás közben.

    Más ötletem most nincs sajnos.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz szuszinho #1188 üzenetére

    Lényeg, hogy a probléma megoldódott, Nem mindig a konténer vagy a Docker a hibás :DDD

    Régen mikor én T-home-os voltam nekem is volt szívás a dupla NAT miatt, mert a szolgáltatós modem+router mögé egy másik routert közöttem be mert gyenge volt a szolgáltatós eszköz.
    Utáltam ezt a felállást, viszont most UPC-s jellegű netem van, NAT kikapcsolva és szerintem közel 2-3 éve ugyanaz az ip címem :DDD , én észre sem venném ha változna.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz Ad@m #1201 üzenetére

    Hi, pár kérdésem lenne, nekem is.

    1. mariadb helyett miért kell postgres adatbázis? annyi mindent fogsz benne tárolni?
    2. https localban minek is?
    3. ngnix helyett mint webserver használj Nginx Proxy Manager-t. Persze ha netre akarod kiengedni, akkor ez a legegyszerűbb.

    Mi átlag userek, innen a sima "Base version - apache" verziót használjuk kb.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    Sziasztok.

    2 kérdésem lenne:

    1. Milyen Nextcloud alternatíva amit ajánltok/használtok? Egyenlőre Nextcloud-ot ahsználok nagy emgelégedésemre, viszont annyi minden bele van integrálva, a fele nem kell nekem, emiatt néha-néha picit döcögős.
    Amiket találtam, és tesztelek:
    - Seafile:
    - Owncloud: Ez kuka mert használt közben 30napos trialt kér az új, régebbiekkel nem kisérleteztem.
    - FileCloud:
    - Esetleg valami más?
    Simán arra kellene 1-2 mappát felcsatolnék, aztán ha el kellene érnem a fájlokat szerkeszteni, vagy épp valamit megnézni, akkor gördülékenyen meg tudjam.
    VPN-t egyenlőre nem akarok ahsználni, inkább maradok CF+valami cloud konténer + 2FA belépésnél ah biztonságos belépést akarok.

    2. Portainer Stack-ek: Itt van 20-25 konténerem, amit használok, stack menüpontban az összes. Milyen megoldással lehetne a stack tartalmakat kimentenem, ha esetleg gond lenne a nas-al akkor a docker-compose konténer sémáim meglegyenek?
    Gitre egyenlőre nem akarom felmenni, asszem oda lehetne szinkronizálni. Más ötlet?

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz Ad@m #1207 üzenetére

    Hi, én akkor 2 dolgot ajánlhatok, de a fórumban sokkal okosabban vannak nálam, mert nálam a nexctloud max pár ember használja.

    VPN esetén wireguard az ajánlott, igaz kihangsúlyozom, én nem használom, csak olvasom a topic-tot és sokmidenki ezt használja. :D
    Mivel VPN esetén néa van gond, hogy lassaú az adatkapcsolat a titkosítás miatt, én inkább ezért válaszottam azt a megoldást, hogy Cloudflare + vásárolt domain.
    CF(Cloudflare) alá pár szabályt betettem, hogy csak magyar és német IP-ről lehessen elérni, illetve minden felhasználó aki belép csak 2FA-val tudjon belépni. Így szerintem kizártam, hogy meghekkeljenek :DDD (vagy aki nagyon akar meghekkel :DDD )

    Ha van már kérdés csak nyugodtan, mert fórumban vagyunk

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz jézusom #1208 üzenetére

    Hi, megyek sokbana kérdésekkel:

    Portainer alapok: Link
    1.Portainerben látod, hogy tud fut? Segédletnek betettem a loutout íroásom ami az alapokat leírja. Illetve az általad írt porton eléred? http:\\NASIP:8080
    Ha itt látod, hogy valami 100%-on van az lejött. Ott rákattintasz egyre az Általons fül alatt látod a mentés helyet. Erre mit ír neked?
    2. volumes esetén mit adtál meg neki?
    Stack-ben amiben fut , én ezt adtam meg:
    - /srv/dev-disk-by-label-WDP4TB/Torrent:/downloads

    Ha le akarok tölteni egy filmet, akkor qbittorrentben /downloads/Filmek amit megadok neki és akkor az alábbi helyre tölt le:
    /srv/dev-disk-by-label-WDP4TB/Torrent/Filmek
    Nekem valami ilyesmi mappastruktúrűm van, letöltési helyben ezeket adom meg
    Torrent
    | --->Filmek Qbittorrentben ezt adom meg:/downloads/Filmek
    | --->Sorozatok Qbittorrentben ezt adom meg:/downloads/Sorozatok
    | --->Etc Qbittorrentben ezt adom meg:/downloads/Etc

    Első tippre jogosultság gondod van, és a megadott /downloads/valami hely helyett ez az inclompelte mappában landol.

    A /downloads-nak megadott elérési utadnak olyan mappát kell megadni, amiben minden felhasználó tud írni és olvasni, vagy csak a docker felhasználód akinek a nevében futtattad a Qbittorrent konténert.(PUID és PGID)

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz jézusom #1211 üzenetére

    Hi, menjünk sorba.

    1. Jelszó: Mivel a docker-compose/stackbe te állítod be a jelszót, ami bármi lehet nem gond, mert az csak a külső felület elrésében gátolna ha nem tudnád.

    2. letöltési mappa: azt nézd meg, amikor egy begejezett torrented van, mi az elérési útja?
    Itt a qbittorrent a /Downloads- mappádba, tehát a torrent mappádba létrehoz egy incomplete és complete mappát, habár a complete-ben nem vagyok olyan biztos.
    amit tölt épp anyagot és nincs befejezbe az incomplete-ben van, és ha végez akkor az általad megadott helyre teszi bele. incomplete mappában mik vannak?
    Amikor új torrentet adsz hozzá, mit adsz meg alárási útnak? /Downloads
    kis és nagybetűk számítanak, illetve ha elírod a nevét, tehát /Download akkor saját mappát hoz létre.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz jézusom #1214 üzenetére

    Hi, jelszót elcsesztem, mert nem adsz meg semmit, hanem alapból admin, és adminadmin-al lépsz be, amit megváltoztathaszt, illetve kikapcsolhatsz, ha helyi hálón lépsz be otthon.

    Letöltéskor akkor ezt adod meg?
    /srv/dev-disk-by-uuid-6efddadf-4468-4071-a341-e0c599b33395/torrent

    Mert az nagyon nem jó. Így próbláj meg egy fájlt leszedni:
    hozzáadsz egy torrent fájlt, majd letöltés helyének ezt adod meg : /Downloads
    A stackben nézd meg, hogy nagybetűvel adtad meg vagy sem, mert az is nagyon fontos.

    Itt amúgy 100% hogy a torrent nevü mappád létezik és kisbetű?

    Az általam linkelt Portainer alapoknál kitérek a Log-ra, hioyg nézd meg ha töltesz le.
    az is fontos lenne, de itt 99% hogy rossz elérési útra töltesz le, vagy nincs joga a qbittorrentnek oda menteni.

    [ Szerkesztve ]

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz jézusom #1216 üzenetére

    Hi, örülök, hogy ment és kiderült mi a hiba.
    Ezt a részt is megoldjuk
    ,,Az külön érdekes, hogy ha le van töltve, nem tudok mappát nyitni mint windowson, mondjuk winscpvel jo lenne..."

    Windows-os gépen: Fájlkezelő / Ez a gép /menüsoron van olyan hálózati meghajtó csatlakoztatása :
    Oda be kell írnod, hogy \\NASIP és valószínáleg be tudod tallózni a torrent mappát.

    Ezzel egyuttal látsz mindent amit oda leszedsz.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    Szaisztok.

    Gondoltam ide is bedobom, amit az OMV-s fórumba tettem, mégpedig kezdőknek egy nagyobb lélegzetvételű anyag. :DDD

    Portainer alapok: Link
    Illetve egy nagyobb lélegzetvételű Word file tele docker-compse/stack file-al és leírással.
    Google Drive : OMV5 + Portainer + Docker konténerek
    A Word fájl az alábbiakat tartalmazza:
    - Általános OMV beállítások
    - Dockerel kapcsolatos alap dolgok pl: mappajogosultságok
    - Legfőbb konténerek:
    - Portainer frissítés + stack kezelés
    - Torrent + windows kliens: tranmission,qbittorrent,
    - Média server: Plex és Emby
    - Felhő: Nextcloud és Seafile
    - Photo Management: Plex és Emby
    - Média server: Plex és Emby
    - Reklámblokkoló: Pihole és Adguard (ez még félkész): Plex és Emby
    - Webserver: swag és Nginx Proxy Manager
    - DDNS frissítés, Duplicati és "Multi" konténer(több stack egyben)

    Kibővíteni nem fogom, mert ~50 oldal :DDD , de mág mindig tudtam volna vele foglalkozni, mert sok hasznos konténer van még.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz DarkChild #1226 üzenetére

    Hali, örülök , hogy tetszik a doksi és hasznos.
    Sajnos qbittorrentes kérdésekre én a bittorrentes topic-ot használtam, mert a profik ott vannak.
    Ők saccolták meg a beállitásokat is javarészt mire-mit állítsak.
    VPN kérdésben sajnos nem tudok nyilatkozni mert CF(proxied mode) ami használok, illetve ahol tudok 2Fa. Ahol nincs erre lehetőség erős jelszó.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz jézusom #1232 üzenetére

    Hi, ezt SSH-n kellene beírnod, mégpedig pár változáatással.
    Amit át kell írnnod:

    docker run -d \
    --name homeassistant \
    --privileged \
    --restart=unless-stopped \
    -e TZ=Europe/Budapest \
    -v /srv/valamidockeresmappa:/config \
    --network=host \
    ghcr.io/home-assistant/home-assistant:stable

    Ha nem OMV-t hanem mást használsz, pl Xpenology akkor /volume1/valami-t kell írni a :/config elé.

    Tudom pont nem akarsz skat szenvedni vele, de itt az olavsmányom, amiben elég sokmindent leírok: Link

    Szerintem szánj rá 1-2 órát az olvasgatásra + Porténer alapokta és hidd el mahar rájössz a miérjére.

    HA-t amúgy az alábbi címen éred el: http://NASIP:8123

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

Új hozzászólás Aktív témák