Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SeniorTilla

    veterán

    válasz Masterboy84 #9809 üzenetére

    Ez engem is érdekelne :)

    Más: Olaszországban voltunk síelni múlt héten. Vittük a Mini 4 pro-t, a Mavic 3-at és az Avata-t. Mindhárommal repkedtünk a házunk körül, a falu felett, kicsit messzebb is. Fotózgattunk, videózgattunk délután és esténként amikor lehetett. Az Avata-val az erdőben és a vízmosásokban mentünk, az ugyebár arra való :) Egy alkalommal lézerezett rá a mini4re valaki a faluból egy zöld lézerrel, de nem találta el a kamerát. Fél óra pihenő után mentünk ki újra, akkor már nem volt ott a tag, vagy nem észlelte a drónt. Egyébként sem értettem miért csinálta (valszeg egy vicces kedvű gyerek lehetett, egyszer az enyémek is lézerezgettek régebben az erkélyről), magasan volt a gép, nem a privát szférát videóztuk, hanem a tájat és a hegyoldalt ahol a mi házunk volt. Ezen kívül teljesen nyugodtan lehetett repülni, nem zavartunk senkit és senki nem zavart minket.

    A pályán csak a mini4 repült, emberek mellől, a hütte teraszának szélén az asztalról szállt fel és le, vagy a 2000-es csúcsról, ahová külön fel kell mászni a pályáról, vagy onnan ahol nem volt rajtunk kívül 5-10 méterre más. Senkit nem zavartunk, senki nem szólt ránk. Inkább tetszett a gyerkőcöknek. Senki nem kért engedélyt, regisztrációt. Mondjuk nem is az emberek feje felett 2 méterrel repültünk. Nem bújtunk el, nem csináltunk titkot belőle, hogy nálunk van a távirányító. Megtartottuk a privát szférát, viszonylag magasan voltunk. A lényeg a táj felvétele és néhány síelős videó készítése volt.

    Írtam korábban, hogy kíváncsi leszek hogyan kezelik az olaszok a drónozást, kellemesen csalódtam, mondjuk kb. erre számítottam. Nem foglalkoznak ők ilyen apróságokkal, ettől lazábbak.



    A DJI Air 2s még mindig verhetetlen éjszakai fényképezésben (out-of-the-camera minőségben). Kifelejtettem a felhozatalból az elején, szerdán megérkezett az új Air 2s is. A régit eladtam, de megbántam, mert a Mavic 3 és a Mini 4 pro nem tud olyan éjszakai képeket csinálni, mint az Air2s Smart fotó módban. Kíváncsi vagyok, miért hagyták ki ezt a funkciót a legújabb gépekből. Köze lehet ahhoz, hogy az air2s -ben Sony szenzor van?

    Air 2s:


    Mini 4 pro:

    Mavic 3:

    Ha van fény, akkor a Mini 4 pro is elég jó képet készít, dz sztem hamisak a színek:

    [ Szerkesztve ]

    HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

Új hozzászólás Aktív témák