Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fuhur

    kezdő

    válasz tirszin #5323 üzenetére

    Nem! Pont ott tatunk, ha valamit nem értünk akkor azt a dolgot negatív kontextusba helyezzük. Én semmi mást nem akartam, csak annyit, hogy rengetegen vagyunk és szinte végtelen sok célból használhatjuk az eszközöket. Ami nekem fontos az a másiknak lényegtelen. De ettől még nem kell haszontalannak, károsnak, meggondolatlannak satöbbi aposztrofálni.
    Az önfeledt repkedés is ok, mert az nem céltalan hanem éppen annak aki ezt végzi egy hasznos időtöltés mert kikapcsolódik, szórakozik, pihen... egyszerűen jól érzi magát tőle.
    Hányan vannak, akik felülnek a motorra és "csak" motoroznak egyet. Magam szoktam repülni (nem repíteni) és csak saját élvezetemre. Akkor most kössem fel magam a tékozlásért?
    Megint mások -hogy visszatérjünk az akku használatra- racer drónoznak. Ott aztán puffadnak az aksik és mennek is hamar a kukába (képletesen kuka, szelektív gyűjtő, nehogy ez legyen a fogás az írásomba). De ez sem tékozlás szerintem. Én most kezdem próbálgatni és örökre amatőr maradok a témában de nagyon tetszik. Szórakoztatják ezek a srácok, lányok magukat és a nézőket egyaránt.
    Szóval kicsit elfogadóbbnak kéne lennünk szerintem.

  • Geller72

    veterán

    válasz tirszin #5323 üzenetére

    Szerintem az öncélú drónreptetés nagyon messze van pl. egy forma egyes futamhoz, ahol maga a futam és a futamra el és hazajutás milliószor károsabb, mégis egy szükséges "rossz". Egy szénerőmű, "biomassza" erőmű is sokkal károsabb, mégis működik több évtizede és még fog is. A mi egoista repkedésünk ilyen "konkurensek" mellett szerintem bőven belefér. Persze a nulla az általad megfelelő érték, én gondolom, de ez nyilván lehetetlen.

    "Sejtésem szerint, a userek 90+ százaléka nem valaki másért repked."
    -Szerintem meg nézőpont kérdése, hogy akik "másért" repkednek, az mennyire hasznos, vagy éppen hasztalan.. Hogy pl. én repülök 20 percet anélkül, hogy bármit is rögzítenék, te meg csinálsz egy 5 perces vidit, amit 50 ezren megnéznek és csak azért kapcsolják be a 200W+-t zabáló gépszörnyüket/65"-os TV-vel, hogy a te vididet megnézzék éppen. Vagy ahelyett, hogy 1 órát repülök, ki is verethettem volna offroadon 40 liter benyát a V8-ból. :D. Vagy elmegyünk a haverokkal, kiugrani egy Mi8-ból, ami megzabál 500 liter kerozint, míg felvisz minket négyezerre. :D. Minden csak nézőpont kérdése. De ha most eláll az eső, elmegyek bicajozni, ok? .;).

Új hozzászólás Aktív témák