Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AtHoS

    nagyúr

    Helló!

    Találkozott már valaki olyan problémával, hogy:

    Hely: Miskolc, Avas ltp.

    Van 2 db különböző router, melyek eddig külön-külön tökéletesen osztották a digi netet.
    Az első router sávszél emelés miatt már nem bírta a strapát ezért került a második beüzemelésre, hogy helyettesítse.

    A hálózatban összesen kettő darab asztali számítógép van (Fő gép, gyerek gép), melyek vezetékkel csatlakoznak a routerhez.

    A probléma pár napja kezdődött, mikor is a Fő gépen volt internet, de a gyerek gépen nem, viszont közben a gyerek gépen megosztott mappákat a Fő gépről el lehetett érni.

    Először nem tudtam mire vélni a jelenséget, de közben kiderült, hogy a Fő gép router nélküli csatlakozáshoz használt kapcsolattal érte el a netet, így maga a router nem is kapcsolódott az internethez.

    Azóta annyi információhoz jutottam, hogy a szomszédban is gond volt a digi nettel, amit időközben abszolváltak szerelő segítségével, amit az ügyfélszolgálat/szerelő meg is erősített és a központból látják is, hogy a szomszéd netje rendben van, míg az esetünkben érdekes csatlakozásnál szakadozást látnak.

    Ami jelenleg tény, hogy
    - az eddig jól működő két router egyike sem képes önmaga csatlakozni a netre
    - a Fő gép az egyik router használata esetén képes router nélküli csatlakozási módon csatlakozni (tplink), míg a másik routerrel nem (Asus)
    - belső hálózat rendben van
    - router nélkül szintén van net a Fő gépen
    - routerekben nem lett időközben állítgatva semmi, mivel barátom elővigyázatosságból rám hagyja eme tevékenységeket én meg nem jártam náluk mostanában
    - hálózati gondok voltak (hogy vannak-e még azt nem tudni), amit szerelő is megerősített

    Mivel nem vagyok/leszek jó ideig fizikai kapcsolatban a kérdéses gépekkel, így gondoltam rákérdezek más találkozott-e már hasonló problémával, ha igen mi is lehet a megoldás.

    A router típusok:
    - első router: TP-LINK TL-R460
    - második router: Asus WL500W

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz DBob #10565 üzenetére

    Sajna a routernél a statisztikai oldalon WAN résznél csak nullákat olvasott le barátom, tehát nem kapcsolódik a router.
    Ami még érdekes, hogy kézi indítású csatlakozáskor sem tudott csatlakozni.

    Mobilos távirányítással újra beírattam a név/jelszó párost, hátha az lesz a problem (bár ez már az utolsó dolog volt, mivel eddig jó volt, most miért állítódott volna el magától), de ugye mint vártam semmi hatása nem volt.

    Sajnos barátom nemigen ért komolyabban a dolgokhoz, így majd ha gépközelbe kerülök nála, akkor megnézem amit írtál.

    Nekem is furcsa, hogy router nélkül jó a net és egyik router sem tud csatlakozni, holott előzőleg egyikkel sem volt gond és állítgatás sem történt az eszközökben :F

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz márNemKereső #10567 üzenetére

    Mivel routerrel jó volt, majd hazament és onnantól már nem, ekkor elővette a régi routert, azzal sem volt jó, majd router nélkül is megnézte de ugye hol jó volt hol nem: szereltek valamit erősen.

    Ezután már mikor már router nélkül volt net egyik router sem tudott csatlakozni. Ha LAN portba dugta volna a bejövő kábelt, akkor gépről "tárcsázva" tud csatlakozni a gép?

    Amúgy meg filctollal be van jelölve mindkét routeren a bejövő kábel csatlakozója, hogy még csak véletlenül se tévesszen :DDD

    DBob
    No de mind a két router egyszerre felejti el a beállításokat? Előfordulhat, de elég hihetetlen kategória. A pppoe azonosításához használt név jó volt a beállításokban, legalábbis a tplink routernél, mert azzal próbálkozott telefonos távsegítséggel. Mivel nem jött össze, úgy döntött, hogy részéről ennyi volt a "szerelés", a gyerekek nem neteznek addig, míg oda nem érek valamikor.

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz márNemKereső #10570 üzenetére

    Hát, ha ez így van, akkor lehet meg is lesz a probléma forrása?

    Na holnap hívom is havert, hogy még sörözés előtt dugdosson kábelt a routerre :DDD (persze ez csak vicc, nem iszik munkája miatt)

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    Sziasztok!

    Egy Digis, szolgáltatói modemet nélkülöző internet előfizetésnél (100/100 Mbps) fellépett egy olyan probléma, hogy routert közbeiktatva (TR740N) (amúgy eddig is routerrel működött a kapcsolat probléma nélkül) nem lehet becsatlakozni.

    A routert kihagyva minden gond nélkül kapcsolódik a központhoz, tehát a név/jelszó páros rendben van (win7-en kézi csatlakozással, beírva a csatlakozási adtokat lett ellnőrizve).

    Két másik típusú routerrel (Asus WL500-W, RT-N16) sem sikerült a csatlakozást megoldani
    pppoe

    A TR740N logjában timeout hibaüzenetet lehet olasni, míg RT-N16-nál (Tomato FW) az alábbit:

    Jan 1 01:18:46 unknown daemon.info pppd[5384]: Plugin rp-pppoe.so loaded.
    Jan 1 01:18:46 unknown daemon.info pppd[5384]: RP-PPPoE plugin version 3.10 compiled against pppd 2.4.5
    Jan 1 01:18:46 unknown daemon.notice pppd[5385]: pppd 2.4.5 started by root, uid 0
    Jan 1 01:18:46 unknown user.info redial[5386]: Started. Time: 10
    Jan 1 01:19:06 unknown user.info redial[5386]: WAN down. Reconnecting...
    Jan 1 01:19:06 unknown daemon.info dnsmasq[5331]: exiting on receipt of SIGTERM
    Jan 1 01:19:06 unknown user.debug init[1]: 182: pptp peerdns disabled
    Jan 1 01:19:06 unknown daemon.info dnsmasq[5427]: started, version 2.71 cachesize 1500
    Jan 1 01:19:06 unknown daemon.info dnsmasq[5427]: compile time options: IPv6 GNU-getopt no-RTC no-DBus no-i18n no-IDN DHCP DHCPv6 no-Lua TFTP no-conntrack ipset Tomato-helper auth DNSSEC
    Jan 1 01:19:06 unknown daemon.info dnsmasq[5427]: asynchronous logging enabled, queue limit is 5 messages
    Jan 1 01:19:06 unknown daemon.info dnsmasq-dhcp[5427]: DHCP, IP range 192.168.1.2 -- 192.168.1.51, lease time 1d
    Jan 1 01:19:06 unknown daemon.warn dnsmasq[5427]: no servers found in /etc/resolv.dnsmasq, will retry
    Jan 1 01:19:06 unknown daemon.info dnsmasq[5427]: read /etc/hosts - 2 addresses
    Jan 1 01:19:06 unknown daemon.info dnsmasq[5427]: read /etc/dnsmasq/hosts/hosts - 3 addresses
    Jan 1 01:19:06 unknown daemon.info dnsmasq-dhcp[5427]: read /etc/dnsmasq/dhcp/dhcp-hosts
    Jan 1 01:19:13 unknown user.debug kernel: vlan2: del 33:33:00:00:00:01 mcast address from vlan interface
    Jan 1 01:19:13 unknown user.debug kernel: vlan2: del 33:33:00:00:00:01 mcast address from master interface
    Jan 1 01:19:13 unknown user.debug kernel: vlan2: del 01:00:5e:00:00:01 mcast address from vlan interface
    Jan 1 01:19:13 unknown user.debug kernel: vlan2: del 01:00:5e:00:00:01 mcast address from master interface
    Jan 1 01:19:13 unknown user.warn kernel: vlan2: Setting MAC address to bc ae c5 c4 05 e1.
    Jan 1 01:19:13 unknown user.debug kernel: vlan2: add 01:00:5e:00:00:01 mcast address to master interface
    Jan 1 01:19:13 unknown user.debug kernel: vlan2: add 33:33:00:00:00:01 mcast address to master interface
    Jan 1 01:19:13 unknown daemon.info pppd[5487]: Plugin rp-pppoe.so loaded.
    Jan 1 01:19:13 unknown daemon.info pppd[5487]: RP-PPPoE plugin version 3.10 compiled against pppd 2.4.5
    Jan 1 01:19:13 unknown user.info redial[5489]: Started. Time: 10
    Jan 1 01:19:13 unknown daemon.notice pppd[5488]: pppd 2.4.5 started by root, uid 0

    Mi lehet a probléma oka és a megoldás rá?

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz adika4444 #42393 üzenetére

    Ezen sajnos túl vagyunk...többször is. Egyik esti lekapcsolódást követően másnap sem sikerült routerrel kapcsolódni.

    A régi router nem lett cserélve, de volt a lépcsőházban (Miskolc, Avas lakótelep) egymás után 2 ármszünet és onnantól nem képes csatlakozni. Azt hittük, hogy a router kampec, így megnézték a szomszéd nem használt routerével. Reset stb. minden játszott a routereken, de nem sikerült csatlakozni velük. Most feljöttem megnézni, hátha mégis valami bénázás volt és hoztam magammal az RT-N16-os routert, de ezzel sem sikerül csatlakozni.

    Viszont meglepő, hogy a win7-es pppoe beállított csatlakozással simán kapcsolódik (most is így tudok írni). Név/jelszó többször ellenőrizve lett, dialupass progival is csekkoltam és minden stimmel

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz bambano #42395 üzenetére

    Meg tudnám, csak ezt hol is kellene eszközölni?

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz bambano #42399 üzenetére

    Na meglett a dump.
    A képen látható legelső sort választottam ki és 88 64 a két byte értéke

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    Sziasztok!

    Húgoméknál újított a Digi, aminek eredményeként kaptak egy szolgáltatói HG8121H eszközt. Előtte nem volt semmilyen plusz eszköz, mindössze a bekonfigurált 1043ND-be ment a bejövő kábel.

    Panaszkodnak, hogy mióta ez a kiépítés megtörtént a gépeken erősen homokóráznak a böngészők a weboldalak behozatala előtt. Távolról valamit konfiguráltak a rendszeren, de sógor nem tudta megmondani, hogy mit.

    Utánaolvastam ennek a HG8121H eszköznek itt a topikban, így át lesz kérve Digi-nél Bridge módba (hacsak nem ezt konfigurálták nekik távolról), de ezen kívül gondolom egyéb dolgot nem kell matatni majd a szolgáltatói eszközben, hogy a 1043 ugyanúgy működjön ahogy előtte is tette a dolgát?

    read-only mode on the forum

Új hozzászólás Aktív témák