Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DarthRevan

    tag

    Sziasztok! Van egy nagyon érdekes/hülye szituációm, hátha tudtok segíteni, vagy van ötletetek.

    Gigás Digi fttb netem van, jópár hónapja, működik, elégedett vagyok vele, jellemzően 830/130Mbps. Ma átkábeleztem a fél lakást, ki volt húzva a router (TP-Link Archer C7, gigabit WAN port, gigabites LAN portok) egy jó órán át. Visszadugom, 85/65...

    A router felületen a negotiation speednél azt írja 100Mbps full duplex az 1000 helyett a WAN kapcsolatra... Na, gondolom rossz kábelt fogtam ki, kicserélem arra, amivel a router és a PC-m van összekötve, mely abban a pillanatban a router felületén 1000Mbps full duplexet mutat. Az eredmény: a WAN és a router között újra 100Mbps a negotiation speed, a PC és a router között pedig megint 1000Mbps... Tehát nem a kábel a ludas...

    Sajnos a notim nincs nálam, így még nem tudtam lecsekkolni, hogy a csupasz Digi kábelen mi jön, viszont emlékszem, hogy a bekötés napján / ezt követő napon ugyanez volt a gond. Viszont nem tudom, akkor hogy oldottam meg, mindent mindennel összedugtam már, és emlékeim szerint a csupasz Digi kábelen is csak 100/100-nak megfelelő net jött át...

    Majd egyszercsak, mikor már azon gondolkodtam, hogy kivágom az egész hóbelevancot az ablakon, egyszercsak megjött a gigás net, és nem is ment el többet... A mai napig.

    A routert már százszor rebootoltam, kikapcs-bekapcs szintén, beállítást nemhiszem hogy anno mókotam volna, főleg, hogy nem rémlik, hogy lenne ezzel összefüggő beállítás.

    Bárkinek ötlet? Előre is köszi!

  • DarthRevan

    tag

    válasz DarthRevan #64171 üzenetére

    És most, hogy kiírtam magamból a bánatomat a router beállításainak legmélyebb bugyraiban találtam egy Duplex névre hallgató dropdown opciót, ahogy az auto-negotiationt lecseréltem 1000Mbps full duplexre, és visszakaptam a gigás netet!

    A opcióról nulla dokumentáció, de gondolom ezt a beállítást force-olja a router, az auto-val meg nem jutott a szolgáltatóval dűlőre?

Új hozzászólás Aktív témák