Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Raiden_

    tag

    válasz Dragon3000 #97642 üzenetére

    Nem védek senkit csak elolvastam a szerződést meg utánajártam még előtte,
    hogy melyik szolgáltató mit ajánl és mennyiért, megnéztem a garantált sebességeket
    és az ahhoz tartozó havi előfizetéseket, hűség nélkül, mindhárom szolgáltatónál.
    A digi a garantált 300/75-el árban a fele a másik kettő szolgáltatónak, azt is tudomásul vettem, hogy az eszköz amit adnak korlátozott tudással bír tehát magam kell megoldjam
    az otthoni hálózatot matekoltam és az jött ki hogy ha veszek magamnak egy routert
    a két év alatt a megtakarított különbözettből egész normális eszközre marad keret
    (nem párezer jött ki), mivel nem írtam alá, bármikor lemondhatom ez miatt sem kell
    aggódjak. Teljesen mindegy milyen ONT-ot hoznak, a saját eszköz amit én választottam
    nem erőszakolta rám senki ezért csak magamat okolhatom, ha nem úgy működik
    ahogy én elképzeltem. Mindent előre előkészítettem a bekötés sem tartott talán háromnegyed óráig sem, nem hisztiztem a sebesség miatt mert tudtam, hogy másnap aktiválják. Azóta sem volt semmilyen problémám, megnéztem a szomszédok milyen csatornán vannak a routert beállításait az ajánlott beállítások némi testre szabása után körülbelül fél/egy órányi teszt után belőttem. Az sem zavar, ha nincs meg a 940 a
    nap minden egyes pillanatában, de mindig 9**/2** volt amikor néha rámértem
    az aktuális frissítés ráengedése után. Minden fix eszköz kábelen a mobilok meg egy
    laptop 5GHz-en, de simán mennek semmi szenvedés egyikkel sem. Másnak is csak
    ajánlani tudom hogy matekoljon, de ne a wifi számokkal, és rájön, mit kap és mennyiért.
    Csodák nincsennek, ha nem akar hajhullást akkor vegye kézbe a saját hálózatát és
    ne a szolgáltatótól várja ezt. Olvassa el mit írt alá aztán kérjen wifi-n nyomtatást meg
    a többi nemlétező szolgáltatást. Aki meg nem hiszi el mennyi az annyi kérhet mérést
    ötezerért meglátja, hogy tud annyit az ONT csak kell hozzá ez-az. Nem állítom,
    hogy minden álomszép, de akinek ez kevés szabad a választás ott a többi szolgáltató
    jó pénzért adnak jobb eszközt ami szintén nem lesz "családtag" és azon is lesz saját
    szoftver amivel lehet probléma.

    Röviden ennyi, ha a 4iG árat emel akkor sem fognak sokan váltani, csak azok akinek
    ennél is nagyobb sávszélesség kell, mert nem a marketinget kell nézni, hanem a tényeket akkor is olcsóbb lesz, mint a többi.

Új hozzászólás Aktív témák