Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Gery1988 #75879 üzenetére

    +eszakas, köszönöm a válaszokat. Szerintem a biztonság kedvéért azért még pénteken felhívom őket, kibírnak néhány órát net nélkül remélem, amíg szombaton megérkezem. :)

    @ballazol: Most soroljam? :)
    1) Az asztali gép távol van a routertől, wifin van rákötve a routerre, egy 5GHz-es networköt csak erre szoktam dedikálni
    2) Rá kell kötni a következő eszközöket a routerre: NAS, Médialejátszó, TV, Playstation. Még a router 4 portja is épp hogy elég
    3) Nagyon nagy a ház. Ahogy olvastam a gyári modem-router nem valami fényes. Kell valami combosabb darab helyette, ami lefedi a területet. Mivel egy Asus AC86U-t rakok le, ha ez is kevés lenne, akkor Asus AiMesh-ben lerakok még egy eszközt
    4) Ha vendégség van, és jönnek rokonok, barátok, ismerősök, több tucat kliens lóg egyszerre a hálón
    5) Nekem portokat kell nyitnom, hogy távolról menedzseljem a NAS-t, amin letöltöm a filmeket a szüleimnek
    6) További portnyitás szükséges ahhoz, hogy SSH tunnelen backupoljon az én NAS-om hozzájuk, illetve faterék NAS-a hozzán (georedundancia)

    Szóval elég sok speciális igényem van, amit a gyári dobozka nem hiszem, hogy kiszolgálna.

    The Amiga, Born a Champion

Új hozzászólás Aktív témák