Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TeeJay

    félisten

    válasz Celtis #65443 üzenetére

    1 mérés nem mérés, többször több szerveren kell
    ja és amúgy csúcsidőben főleg FTTB hálózaton simán benne van hogy a letöltés "csak" 600megabit vagy "csak" 700 megabit lesz 940 helyett
    mondjuk mióta 3,5éve 1000-es netem van nagyon ritkán volt 700megabit alatt a mérésem
    inkább a feltöltés szokott elfogyni
    de pl FTTH-n kevésbé lehet szét terhelni a hálózatot

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

  • jbauer05

    tag

    válasz Celtis #65443 üzenetére

    Elmondom az én történetemet. T-plink 1043nd v2 routeünk volt otthon. Évekig digi 500-ra fizetünk elő. TLDR: nálunk tuti hibás volt a behúzott kábel.

    Szóval évekig nem is tudtam, hogy mire fizetünk elő (első hiba). Kb 100 mbit volt sebesség és ez bőven elég volt. Néha azért észrevettem, hogy megugrik a szokásos letöltési sebesség, de nem jártam utána. (2. hiba). Aztán tavaly routert cseréltünk ( tplink c2600). Egyből megugrott a sebesség, kimértem rendesen az 500-at. De előjött a sebesség hiba, ami azt takarja,hogy valamiért lekorlátozódott 100 mbitre. Ki lettek hívva, rádugták a laptopjukat náluk bejött. aztán miután én is rádugtam a sajátomat, akkor nekem is bejött. Utána hónapokig ment. Volt amikor lekorlátozódott, de ha bekapcsolt állapotban ki be húztam a wan kábelt akkor megjavította. Ez se tartott sokáig, mert ez a fix se működött már. Ki lettek hívva többször. Észre vettem, ha bejelentkezik a szerelős accjával akkor megjavul az sebesség nálam is, ezért másodjára az enyémmel jelentkezett be, és nem jött be a full sebesség. Lement forrasztani valamit, működött egy napig, utána megint lekorlátozódott 100 mbit-re. Rövidre zárva, szerencsémre, épp jöttek bekötni lakásba optikát és ez mentett meg, azóta nem volt problémám.

Új hozzászólás Aktív témák