Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sooty81

    csendes tag

    válasz viktorhu #48264 üzenetére

    És hogy x percenként le kell kérdezni az olyan nagy baj? Be lehet állítani manuálisra is. Mondjuk én mindig töltöm a telóm, annyit használom. És nincs benne semmi játék vagy videó, csak duma és trafi hunter. Néha gps.

  • kevinium

    aktív tag

    válasz viktorhu #48264 üzenetére

    - mappastruktúra egyforma minden eszközön
    Ez számomra annyira nem fontos.
    - olvasott / olvasatlan / fontosnak megjelölt üzenetstátuszok közösek
    Ha éppen nem volt internet amikor olvastam a leveleket, akkor bajosan.
    - imap push és activesync esetén csak akkor használ sávszélességet és akkut, amikor üzenet érkezik, pop3-nál és hagyományos imapnál x percenként le kell kérdezni a szerverről
    Ezt meg csak úgy tudom elképzelni ha van egy idle kapcsolat folyamatosan az imap-szerver és a kliens között. Mert ha nincs, akkor portot kéne nyitni a számítógéphez, táblagéphez, hogy az imap-szerver tudjon kapcsolatot felépíteni az üzenet elküldéséhez... (Tehát pop3-nál én beállítom, hogy mondjuk óránként egyszer csatlakozik és megnézi jött-e levelem, míg imap-nál folyamatosan kapcsolódok a szerverhez, hogy az csak akkor küldjön nekem adatot, amikor levelem jött... :F) Arról nem is beszélve, hogy ha megszakadt az internet-kapcsolat, és pont akkor kaptam levelet, akkor azt mikor kapom meg?
    - activesync (hotmail, zoho mail) vagy gmail esetén a naptár és a kontaktok is közösek
    Ez meg csak újabb veszélyforrás.

    Magas nekem ez az imap. Azzal hirdetik, hogy nem fogyaszt akkora sávszélességet, mint a pop3, mert csak cacheli a leveleket... De ugyanúgy le van töltve az összes levél, és nem is kell csatlakozni a szerverhez X percenként, mert folyamatosan csatlakozva vagyok a szerverhez, hogy mindenféle felesleges dolgot is szinkronizáljon, amikkel még mindig kisebbnek kéne lennie az adatforgalmának és nagyobbnak az akkukímélésének, mint a pop3-nak...

    Kicsit össze vagyok zavarodva...

Új hozzászólás Aktív témák