Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Attila 1

    tag

    válasz pumukli4573 #28678 üzenetére

    switch csere nem volt régi 10-100-as van ! ONT re raktak beszéltem a szerelővel láttam !

    “Nem kell ahhoz semmi különleges ok, hogy jól érezd magad – egyszerűen elhatározod, hogy azonnal boldog leszel, egyszerűen csak azért, mert élsz, egyszerűen azért, mert így akarod.” (Anthony Robbins)

  • TeeJay

    félisten

    válasz pumukli4573 #28678 üzenetére

    fenét... én láttam mi van a 3.-ban a dobozban

    7lépcsőház van a tömbben ahol vagyok (18. kerület Havanna)
    33lakás található mindegyikben tehát összesen a tömbben lehet 231 potenciális előfizető
    2. lépcsőházban vagyok, csak a 3. emeleten van DIGI doboz de ott kettő is egymás mellett

    amikor hiba volt és jöttek szerelni lementem mivel a 4.-en lakom és megnéztem mi a szitu beszélgettem a két szerelővel és megengedték hogy belenézzek a dobozba is. a helyzet a következő volt :
    optikai kábel bejön cuki citromsárga színnel, rajta egy fekete Huawei ONT
    ilyesmi

    azon volt egy hófehér Huawei ránézésre 8portos 100-as switch
    ilyesmi

    előtte egy vastag és ventilátoros szintén 100-as switch de hogy hány portos és mi a márkája azt nem láttam mert takarta az előtte lévő
    illetve emögött volt még egy 8 port körüli cucc tehát az ONT-re volt 3 másik kötve és csak egy szabad portja volt.
    az ONT koaxos vége ment át a másik dobozba gondolom ott van a CATV elosztó és erősítő a kábelTV előfizetők felé.
    a telefon rész meg az ONT-vel azonos dobozban volt egy halom ilyen kábel bedugós csatlakozóval
    hogy a telefont hogy oldják meg nem tudom de 3 switch lehetett az ONT mellett és csak pár szabad helyett láttam. a 7lépcsőház cuki citromságra optikai kábelét meg gondolom egyik végében valami dobozban összevezetik és hogy milyen eszköz adja a GPON-t oda azt nem tudom de a srác is mondta mikor ideköltöztem és karácsonykor is hogy a 2,5giga betáp megvan amiről én GPON-ra következtetek. értelem szerűen 7lépcsőházat szintén 2,5gigára nem biztos hogy össze lehet már fűzni, ott biztos több a sávszélességük de lépcsőházanként főleg 33lakásosban egyelőre szerintem egy GPON elég kell hogy legyen, főleg ha mindenhol még 100-as switch-ek vannak és nincs nagy előfizető...
    ugye FTTH részen is 32-es osztást szoktak főleg tehát ott is a GPON 2,5gigabitet 32házra osztják max, ami itt is belefér bőven tehát nem lehet gond egy lépcsőházra nézve.

    persze nem tudom mit bírnak azok az ONT cuccok de ha esetleg 4darab gigás portja van akkor annyira nem lehet vészes a dolog, és a proci benne meg csak ki tudja hajtani azt a GPON uplinket tehát 4gigabites portra tud összesen 2,5gigabitet de ugye nincs olyan helyzet hogy maxra legyen járatva mind a 4 portja.
    már csak a switcheket dobnák ki és hoznának két 16portos gigabitest és csókolom

    nem tudom te milyen SFP és egyéb dolgokról írsz de itt saját szememmel láttam mi van a dobozban és vélhetően sok helyen hasonlóan mehet. nem tudom itt a 18. kerületi hálózatot a DIGI építette-e ki vagy valamelyik másik cég és ők meg felvásárolták, lehet máshol már jobb cuccokkal megy a téma. :U

    [ Szerkesztve ]

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Új hozzászólás Aktív témák