Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • poli27

    veterán

    válasz DBob #25288 üzenetére

    Jha a villanyszerelő intézi és ezért van az esetek 90% elbaszva, ugyanis azt hiszi úgy megy mint a villany, itt összesodrom ott megkötöm és jó!Normálisabb helyen ezt egy gyengeáramú szerelő végzi, nem a villanyszerelő!
    Marhára nem egy szakma a gyengeáram és az erősáram, nem véletlenül van külön iskolája is!
    Csak Magyarországon sajnos az a bevált gyakorlat, hogy mindenki mindent elvállal, nem érdekes ha nem ért hozzá akkor is, majd csak megoldom valahogy felkiáltással!!Sok helyen nem csillagpontosan kötik be a koaxot, hanem felfűzik az aljzatokat a spórolás reményében, ugyanis így kevesebb anyag kell, igaz az utolsó aljzaton már ne akarj tévézni....
    Az utp faliajzatokat 90% nem kötik be csak beszerelik a falba, ugyanis nem tudják hogyan kell ez tapasztalat....
    A múlkor egy cc100 milás házba szereltem kábeltévét, és az aljzatokat úgy kötötte be az utp, hogy 4 eret bekötött 4 et levágott, de még azt a négyet se szín szerint kötötte be... és ezt megcsinálta minden aljzatnál a nagy szaki, mondtam a tulajnak hívja vissza, ugyanis egy beépített tölgyfa bútor mögött is ezt eljátszotta,és mondtam hogy nem fogok utp-t szerelni egy 15*15cm nyíláson keresztül...
    Szóval jelezném NEM A VILLANYSZERELŐ DOLGA LENNE A GYENGEÁRAM!!!

Új hozzászólás Aktív témák