Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dragon3000

    veterán

    válasz mikk2000 #103532 üzenetére

    Digi esetében soha nem volt elsődleges a wifi, egyedül vezetéken biztosítják a netet, minden más csak ráadás. A szerelő hazudott, nem akart vele foglalkozni, át lehet rakatni az ontot máshova, ha jól emlékszem ki kell fizetni a kiszállási díjat és az anyagköltséget ilyen esetben.

  • Cr00py

    senior tag

    válasz mikk2000 #103532 üzenetére

    Ha csak nem akarsz több ap-t, hogy mindenhol használható legyen, akkor én is inkább a kábelezést javasolnám. Ha nem akarsz vésni, akkor a legegyszerűbb a saját routered valami központi helyre tenni, onnan pedig mehetnek az utp-k. Nálam a falban vannak a kábelek, de rokonoknál pár hónapja csináltam. Vésni ugyebár nem igazán szerettek volna egyelőre ( majd a nagyobb felújításkor meg lesz oldva ) ezért olyan szegélylécet néztünk a parkettához, ami mögött van lehetőség a kábeleket elvezetni. A falakat kellett fúrni csak. Ahol pedig kellett, ott külső öntapadós kábelcsatorna van a falon. Egyszerűbb volt ezt felrakni, mint a "simának" annyi lyukat fúrni.

    A szerelő pedig szimplán csak leszarta sajnos, nem volt kedve vele foglalkozni, mint ahogy felettem is írták. Elsődleges a wifi..ez jó :DDD

    Én is átrakattam ~1 éve kb, mert bővítenem kellett a rack szekrényt, így egy helyen van most minden hálózati cucc. Anno aki volt átkötni FTTH-ra, elkértem a számát, megbeszéltem vele, hogy ha majd a későbbiekben kell, akkor kereshetem-e..de tök normális volt. Nem a szokásos DIGI-s arc, gondolom vállalkozó, csak bedolgozik nekik.

    Anyagköltséget kért csak, de adtam neki borravalót is bőven.

    Van optikai szélhegesztőm, meg tudtam volna én is csinálni, de nem akartam, hogy esetleg a későbbiekben bármi gond legyen belőle. Így a tiszta. :D

Új hozzászólás Aktív témák