Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gulyasa

    őstag

    válasz TeeJay #62086 üzenetére

    Ez így nem teljesen pontos.
    Minden az optikain jön a lakásba - már ahol megtörtént a fejlesztés -, az internettel együtt (+telefon? :F ) . Vagyis nem csak "jön", hanem "megy" is. ;) ("felfelé/lefelé stream").
    A koax akkor kerül képbe, miután a telepített eszköz (ONT, mediakonverter, stb.) leválasztja az adatcsomagból a digitális és analóg csatornákat.
    Azt viszont már nem tudom, mi alapján tudja (talán egy plusz kód? :F ), hogy mely frekvenciákat használja és külön-külön hogy ossza szét azokon az összes csatornát...?

    Az analógot én sem értem, miért erőltetik még most is. Azzal nem magyarázható, hogy vannak még hagyományos CRT tévés ügyfelek, mert arra meg ott vannak a beltéri vevők - bár most állítólag hiány van belőlük, de máshol beszerzett DVB-C beltéri is használható, ez nincs korlátozva -, amiken keresztül ott is valamivel jobb a minőség.
    Úgy értem pl. egy digitális SD csatorna képe a boxból RCA/SCART-on keresztül is jobb, mint koaxon a tévé VHF/UHF (analóg) tunerével fogva ugyanannak a csatornának az analóg változata. Kb. 10 évvel ezelőtt, amikor DIGI-re váltottunk, nálunk is csak CRT tévé volt akkor, itt ez volt a tapasztalat.

    Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1, Lenovo Tab M10

Új hozzászólás Aktív témák