Új hozzászólás Aktív témák

  • Rick4

    félisten

    válasz raczandris #2099 üzenetére

    először is feltételezzük,( a legteljesebb jóindulattal, de alap nélkül ) hogy a kedves szerelő nem zsebre dolgozik, hanem számlát ad, ekkor 2500 a kiszállás, 2500+áfa a szerelés. eddig 5500nál tartunk. az autója mondjuk 1.6 literes benzines, 100km-en 8 az apeh norma, 9ft/km a kopásra az átalány. oda vissza 30km az út, ez kerekítve egy ezres költség, és persze mellé (megintcsak kevésbé életszerűteln példa) azt feltételezem, hogy a szerelő a telefon után 3 perccel indul, és a 30km csak erre az ügyfélre megy el. akkor eddig bejövő 5500, amiből 4500 marad, ez lesz adóköteles, ennek a harmada 1300ft, plusz az üzemanyagból megmaradó 1500ft, feltételezve azt is, hogy a szerelő sem átalányadózást, sem evát nem választott, amit normális esetben kétlek, valamint akkor feltételeztük azt is, hogy a korrektsége már olyan mértékű, hogy nemcsak a dupla minimálbért vallja be, de a napi 3-4-5 ügyfél által kifizetett 25-50ezer forintot is...szal akérhogy számolom, nekem 2800 jött ki egy órára, de így még nem számoltam a 100ft/fm árú koaxkábelt, a 200ftos F csatlakozót, meg a többi lehúzós dolgot. Így biztos jobban keres, mint máshol. Szerencsére nekem nem kell dolgoznom a pénzért, munkahelyem sincs már jópár éve, vagyis nem dolgozom másoknak.... eléggé tisztában vagyok az adózási szabályokkal, ezért nem értem a sok sírást...

    Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Új hozzászólás Aktív témák