Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Agro

    senior tag

    válasz mikromanus #34423 üzenetére

    Nem tartom magam igénytelennek azért, mert néhány szót nem tudok a magyar nyelvhelyességnek teljesen megfeleltetni. A saját munkatársaim köréből merítve, illetve közép és felső vezetők, sőt sokszor a jogi osztályon dolgozó alkalmazottak is olyan helyesírási hibákat ejtenek, ami MÉG NEKEM IS szemet szúr sokszor. Az igényesség nem a leírt szó minőségében, hanem az írott anyag milyenségében keresendő.

    Nyelvtantanártól elvárás, hogy ismerje a magyar nyelvet, mert azt tanítja. Szakmai szempontból nem az alapján fognak értékelni, hogy a modell-t 1 vagy 2 "L"-el írom, hanem az alapján, hogy a szakmai tudásom meg van e a téma mögött.

    Nem vagyok büszke arra, hogy nem 100%os a helyesírásom, hanem tisztában vagyok vele, hogy vannak hiányosságok. A kettő között nagy a különbség. Büszke inkább a szakmában elért sikereimre vagyok. Az viszont tény, hogy a sikereket, nem a helyesírásomnak köszönhetem, de a helyesírásnak még csak köze sincs ehhez. Minden bizonnyal te olyan helyen dolgozol, ahhol ez elvárás vagy előnyös. Én szerencsére nem, de minden bizonnyal nem is ez lesz nálam az erős pont amennyiben új munkáltató felé kell a jövőben kacsintanom. Megsúgom a szakmai fejlődésem közben volt rá alkalmam, hogy 1 évig panaszlevelezéssel foglalkoztam. Minden bizonnyal millió és egy hibát ejtettem az írott dokumentumaimban mégsem jött soha egy visszajelzés sem a feletteseimtől vagy a kliensektől a rossz helyesírásomra vonatkozóan, mert elégedettek voltak a megoldással és kizárólag ez az ami fontos. Az hogy nem tudom, rosszúl tudom, rossz berögződés miatt vagy esetleg amiatt, hogy ne csorbuljon a válaszadási SLA a gyorsírás miatt néhány szót elírok még nem kerültem negatív helyzetbe.

    Természetesen, ha önéletrajzot készítek azt nagy körültekintéssel teszem és másokkal is elolvastatom mielőtt közzé teszem, tehát ilyen szempontból ez a példád is lényegtelen. Valamint természetesen nem fogom olyan álláshirdetésre beadni a jelentkezésem, ahhol elvárás a magasfokú helyesírás.

    A helytelen írás egyébként népbetegség és nem azért mert mindenki igénytelen, hanem azért mert egyszerüen ennyire bonyolult a magyar nyelv.

    Én sokkal igénytelenebbnek tartom pl azt, ha valaki egy felsorolást nem szed pontokba, hanem okádja egymás után a HELYESEN leírt szavakat. Inkább írja le hibásan a szót, de az iromány legyen áttekinthető.

Új hozzászólás Aktív témák