Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jazz

    veterán

    válasz killerjohn #32068 üzenetére

    De de :K. Csak én még belevettem volna az all rest az armor mellé, de mondtad hogy ehp-ban jobban kijössz így, úgy hogy el is dőlt. Az én arhonomon is 350 armor van egyébként.

    A barit kivéve a legtöbb karinak az armor a gyenge pontja.
    Az, hogy az incoming dmg-nek veszi először a redukált %-át (dmg reduce), majd erre jön a te resisted, ami szintén x %-ot ebből nem enged át, vagy fordítva, teljesen minegy. %-nak veszed a %-át.
    De jobban jársz az alacsonyabb érték pl. 5%-os növelésével, mint a 75% 1%-os növelésével. (ami már magasabb resist-nél nem lenne igaz, ahol el kezd gyorsulni a függvény, de oda nem nagyon tudunk eljutt D3-ban. D2-ben lehetett)

    Ugye a probléma a nem lineáris eloszlással, hogy 99% resisten 100xHP=EHP, 99,1%-on 111. 99,2% már 125. 99,9%-on meg 1000x-es.
    Ebből ingame csak annyit érzékelsz, hogy növeled az egekbe az all resist-et, de a tényleges resist-ed alig nő. (viszont az EHP-d igen)
    Az meg már a blizzardtól függ hogy hogy lövi be ezt az arányt. Arányosan, vagy úgy, hogy egyáltalán ne érje meg egy bizonyos szintnél feljebb menni. (utóbbit lőtte be)

    (#32070) killerjohn: örülök hogy nekik is ez jött ki. ;)

    [ Szerkesztve ]

    free your mind

Új hozzászólás Aktív témák